Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z opóźnieniami w modemach na chipsetach Puma6.
Autor Wiadomość
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2017, 23:00   

MrPepka napisał/a:
Cytat:
Nie, jako klasyczne modemy używam tylko te sprawdzone konstrukcje cisco

Sugerujesz, że Arrisy nie są sprawdzone?


Nie, niczego nie sugeruje, po prostu nie miałem potrzeby używać klasycznego modemu Arrisa, potrzebny był mi bardzie zaawansowany modemorouter i w tej roli TG2492S się sprawdza, nikt nie zgłaszał do tej pory uwag co do jego działania
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-04-2017, 23:02   

Cytat:
Odnośnie testów, żeby to miało ręce i nogi trzeba Compala przełaczyć do bridge, podłaczyć kablem do komputera, wyłączyć firewall i puścić mu serię TCP na wybrane porty najlepiej polskich serwerów dowolnym programem, który pinguje po TCP i zapisuje wyniki.

Coś polecasz?
 
 
pawelb 
ultra master

Pomógł: 15 razy
Dołączył: 09 Gru 2015
Posty: 1248
Skąd: Warszawa
Wysłany: 17-04-2017, 23:07   

antyjupisi napisał/a:


Odnośnie testów, żeby to miało ręce i nogi trzeba Compala przełaczyć do bridge, podłaczyć kablem do komputera, wyłączyć firewall i puścić mu serię TCP na wybrane porty najlepiej polskich serwerów dowolnym programem, który pinguje po TCP i zapisuje wyniki. Z tym można dopiero robić zgłoszenia do UPC, a nie z obrazkami z testu z przeglądarki, którego wartość jest praktycznie żadna i jak widać niezrozumiała dla testerów. Jak będzie wysyłac obrazki bez zrozumienia zasady testów i sensownego wyłożenia swoich racji technicznym to zawsze was oleją na dzień dobry.


Tez mam pewne zastrzeżenia co do tego testu Puma6, do tej pory sprawdzało mi się testowanie WinMTR i pingtestem (już niedostępny) ewentualnie pingplotterem ale przez ciekawość zacząłem sprawdzać tym testem Puma6 tyle ze na moich Arrisach dobrze to wygląda wiec sprawa nie jest taka jasna
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 17-04-2017, 23:49   

W nagłówku testu Puma6 macie napisane, że wysyła zapytania po TCP. Na zagraniczny serwer. Z automatu wykrywa najbliższy wzgledem waszej lokalizacji, ale to i tak może być za daleko. Ręcznie zmieniając jego numer, zmienicie też IP serwera docelowego, ale może być bardziej odległy lub przeciążony więc to tak gra w ciucibabkę. Samo dslreports.com obsługiwane jest w USA i test ustawiony pod wygodę tamtejszych uzytkowników, a w polskich realiach należy zacząć od polskich serwerów.

Winmtr robi testy po ICMP, czyli po innym protokole niż TCP. Pingplotter też, chyba, że przestawi się go ręcznie w tryb TCP. A jest jeszcze UTP do sprawdzenia więc trzeba zrobić różne testy i koniecznie pozbyć się firewalla na PC i Compalu (dlatego zalecałem przełaczenie do bridge, bo wtedy jest pewne). Podsumowując, jakie testy takie wnioski.

[ Dodano: 18-04-2017, 01:01 ]
Wiedzcie, że jak nie poleci tysiące zgłoszeń do UPC popartych sensownymi testami, to nic nie zrobią i nieważne, że jakieś amerykańskie, czy inne serwisy trąbią o felernym Puma6. Bugi w modemach były, są i będą, latami znanych błędów nie usuwają o ile nie podniesie się wrzawa sporej ilości świadomych klientów. A i to nie zawsze pomaga, bo lubią brać na przeczekanie.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 18-04-2017, 13:48   

antyjupisi napisał/a:
W nagłówku testu Puma6 macie napisane, że wysyła zapytania po TCP. Na zagraniczny serwer. Z automatu wykrywa najbliższy wzgledem waszej lokalizacji, ale to i tak może być za daleko. Ręcznie zmieniając jego numer, zmienicie też IP serwera docelowego, ale może być bardziej odległy lub przeciążony więc to tak gra w ciucibabkę. Samo dslreports.com obsługiwane jest w USA i test ustawiony pod wygodę tamtejszych uzytkowników, a w polskich realiach należy zacząć od polskich serwerów.

Winmtr robi testy po ICMP, czyli po innym protokole niż TCP. Pingplotter też, chyba, że przestawi się go ręcznie w tryb TCP. A jest jeszcze UTP do sprawdzenia więc trzeba zrobić różne testy i koniecznie pozbyć się firewalla na PC i Compalu (dlatego zalecałem przełaczenie do bridge, bo wtedy jest pewne). Podsumowując, jakie testy takie wnioski.

[ Dodano: 18-04-2017, 01:01 ]
Wiedzcie, że jak nie poleci tysiące zgłoszeń do UPC popartych sensownymi testami, to nic nie zrobią i nieważne, że jakieś amerykańskie, czy inne serwisy trąbią o felernym Puma6. Bugi w modemach były, są i będą, latami znanych błędów nie usuwają o ile nie podniesie się wrzawa sporej ilości świadomych klientów. A i to nie zawsze pomaga, bo lubią brać na przeczekanie.


Powiedz to osobom ,które grają w League of Legends albo World of Warcraft żeby testy opóźnień na łączu/zapychania dużą ilością małych pakietów ,które często mają 50 bajtów robili na serwerach najbliżej swojego miejsca zamieszkania mimo ,że właśnie na nasz region serwery znajdują się w NIEMCZECH i FRANCJI.
Każdy z Nas może zachwalać łącze jakie posiada bo akurat w celu ,którym go używa jest mu wystarczające i nie robi problemów ale wystarczy ,że wejdziesz do gry mającej serwer w tych Państwach (a głównie są tam właśnie serwery znanych i lubianych gier) i nagle się okazuje ,że łącze staje się nie grywalne.Druga sprawa "GRYWALNOŚĆ ONLINE" też nie koniecznie jest wymagana bo dużo osób często wchodzi do gry nie po to żeby rywalizować i wygrać rozgrywkę tylko stracić 20-50minut (w takim przypadku można mieć i 400ms i nie stanowi to problemu) ale jak masz takiego delikwenta w drużynie to na prawdę nie jest to przyjemne doświadczenie więc w zależności kto z tego łącza będzie korzystać i jak to wtedy wychodzą prawdziwe wady na każdym typu łącz i tylko doprowadzony światłowód do mieszkania/domu może być najlepszym lekiem na te dolegliwości.
_________________
 
 
projupisi 
plus master


Pomógł: 16 razy
Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 576
Skąd: Śląsk
Wysłany: 18-04-2017, 16:18   

MariuszHL napisał/a:
Powiedz to osobom ,które grają w League of Legends albo World of Warcraft żeby testy opóźnień na łączu/zapychania dużą ilością małych pakietów ,które często mają 50 bajtów robili na serwerach najbliżej swojego miejsca zamieszkania mimo ,że właśnie na nasz region serwery znajdują się w NIEMCZECH i FRANCJI..


Też lubię sobie pograć, ale na łaczu UPC to niemożliwe, bo na ogół za duże opóźnienia w godzinach, w których normalni ludzie funkcjonują, rozluźnia się w nocy, ale nie jestem nietoperzem i rano idę do roboty. Jak chcę grać zestawiam tunel do łącza teściów (mała lokalna kablówka) i dopiero wtedy rozgrywka ma sens. Wszystkim, którzy maja kłopoty z grami radzę zmienić operatora zamiast walczyć z wiatrakami.

Tutaj jednak nie chodzi o gry chodzi tylko o testy na podatność na błędy chipu Puma6 i dlatego należy wybrać serwery bliższe i pewne, a nie odległe. Eliminuje się na wstepie wysokie opóźnienia z powodu np. zapchanego styku UPC - zagranica.
 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 18-04-2017, 19:20   

cholera wie czy to wina intel puma, czy dziurawej sieci w UPC i im sie marzy 1Gb

18.04.jpg
Plik ściągnięto 107 raz(y) 292,34 KB

  ogromny
 
krystiank 
Klikacz

Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 19-04-2017, 19:07   

Wynik bridge mode
W trybie modemu - bez użycia dodatkowego routera. Zwyczajnie zmieniłem mode.
Wynik router mode
Zrobiony w odstępie 15 minut - było 5 prób, niewiele się od siebie różniły.

screeny w załączniku, nie moge dodawać linków na forum przed napisaniem 10 postów.


To screeny przedstawiające wykresy z podanej przez autora strony na Connectboxie, którego kilka dni temu wymieniłem z technicolora w nadziei na lepszy zasięg wifi (to się udało) oraz poprawę pingu (to się nie udało). Na serverach Warszawa, Wiedeń, Moskwa, Frankfurt ping oscyluje w granicach ~80, w modem mode zbije go do 60. Zatem nadal niewiele biorąc pod uwagę, że znajomy kilometr dalej u prywatnego providera osiedlowego ma pingu rzędu 19-20ms konstant. Tym samym mam jeszcze 7 miesięcy do końca umowy - jako, że jestem cięty na UPC nie tyle na latency co na kłamstwo konsultanta, a zaraz potem na siebie, bo nie wyciągnąłem z związku z sytuacją żadnych konsekwencji. Lenistwo nie popłaca, bo dostałem drugi pstryczek w nos w postaci connectboxa. Jeszcze parenaście dni temu wszyscy go polecali tutaj na forum, zatem w momencie go załatwiłem; o powrocie mowy nie ma, modem mode odpada, bo potrzebne mi wifi w domu - jedyne wyjście to dostawienie routera, albo okłamanie dziewczyny, że wifi się popsuło.

Jakieś rady co do zerwany umowy z UPC? Kończy się w styczniu 2018 roku, jakiego rzędu kar mogę się spodziewać przy ofercie za 110zł. 250/20/tv/tel? Uciekam do osiedlowego esystela, nie wiem w ogóle jak skusiło mnie UPC - chyba tym, że znajomy załatwiał na tamte czasy dobrą ofertę, a potem przedłużyłem i dostałem znacznie gorszą. Bridge mode generalnie bez użycia routera niweluje najgorsze konsekwencje kosztem wifi. Firewall wyłączony odgórnie nawet na routerze, dns ect. default.

2.png
Plik ściągnięto 4645 raz(y) 11,71 KB

1.png
Plik ściągnięto 4645 raz(y) 10,21 KB

 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 19-04-2017, 22:22   

krystiank napisał/a:
Wynik bridge mode
(...) kilka dni temu wymieniłem z technicolora w nadziei na lepszy zasięg wifi (to się udało) oraz poprawę pingu (to się nie udało).(...) jedyne wyjście to dostawienie routera, albo okłamanie dziewczyny, że wifi się popsuło.


Poczekaj z miesiąc może coś się ruszy... Powiem tak, w trybie bridge jest źle a w trybie routera tragedia. Tym większy ból d***, że pewnie Twojego starego Technicolora dałoby rady przestawić w tryb bridge a modem ma znacznie lepszy.
 
 
krystiank 
Klikacz

Dołączył: 19 Kwi 2017
Posty: 8
Skąd: Katowice
Wysłany: 20-04-2017, 06:53   

c#Hunter napisał/a:
krystiank napisał/a:
Wynik bridge mode
(...) kilka dni temu wymieniłem z technicolora w nadziei na lepszy zasięg wifi (to się udało) oraz poprawę pingu (to się nie udało).(...) jedyne wyjście to dostawienie routera, albo okłamanie dziewczyny, że wifi się popsuło.


Poczekaj z miesiąc może coś się ruszy... Powiem tak, w trybie bridge jest źle a w trybie routera tragedia. Tym większy ból d***, że pewnie Twojego starego Technicolora dałoby rady przestawić w tryb bridge a modem ma znacznie lepszy.

A mogę nowy router podpiąć do horizona i olać w ogóle tego potworka z compala? Wyjdę na tym na plus, czy horizon to podobny twór, choc nawet nie wiem, czy to fizycznie możliwe. Mam tez w zestawie media box, technik nie wziął ostatnim razem, bo mnie wkurwil opłata za kabel rj45 w wymiarze 2m.

A teraz jeszcze jedno ważne pytanie - jeżeli chce podłączyć router do compala to przede wszystkim z jakim trybem pracy? Tez bridge, czy acces point, reapeter, czy router? Chce się upewnić i proszę coś polecić póki nie ucieknę z UPC. Rj45 podłączyć wtedy do modemu, czy nowego routera? Zamysł jest taki, ze do nowego? Bo jeżeli do modemu compala to jedynym elementem, który generuje nowy router jest wifi, a to wtedy szkoda wydawać na router więcej niż budżetowy. Nie umiem znaleźć w gąszczu tych tematów żadnego poradnika dla laika. O zakres kabli i sieci juz nawet nie pytam.

[ Dodano: 21-04-2017, 22:38 ]
po zmianie IPS z upc... bez routera przechodze ten test idealnie, jak macie możliwość to polecam ucieczkę stamtąd.

V32wzmg.png
Plik ściągnięto 74 raz(y) 22,77 KB

 
 
ogromny 
chello master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Wrz 2016
Posty: 1650
Wysłany: 24-04-2017, 14:47   

Widzę że wszystkim reklamacje uznali?
_________________
  ogromny
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 24-04-2017, 15:53   

ogromny, ja wciąż czekam na odpowiedź, przesyłałem im dodatkowe dane (mtr) 13 kwietnia, podobno mają się zająć moim ticketem w tym tygodniu.
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 24-04-2017, 16:10   

krystiank napisał/a:
c#Hunter napisał/a:
krystiank napisał/a:
Wynik bridge mode
(...) kilka dni temu wymieniłem z technicolora w nadziei na lepszy zasięg wifi (to się udało) oraz poprawę pingu (to się nie udało).(...) jedyne wyjście to dostawienie routera, albo okłamanie dziewczyny, że wifi się popsuło.


Poczekaj z miesiąc może coś się ruszy... Powiem tak, w trybie bridge jest źle a w trybie routera tragedia. Tym większy ból d***, że pewnie Twojego starego Technicolora dałoby rady przestawić w tryb bridge a modem ma znacznie lepszy.

A mogę nowy router podpiąć do horizona i olać w ogóle tego potworka z compala? Wyjdę na tym na plus, czy horizon to podobny twór, choc nawet nie wiem, czy to fizycznie możliwe. Mam tez w zestawie media box, technik nie wziął ostatnim razem, bo mnie wkurwil opłata za kabel rj45 w wymiarze 2m.

A teraz jeszcze jedno ważne pytanie - jeżeli chce podłączyć router do compala to przede wszystkim z jakim trybem pracy? Tez bridge, czy acces point, reapeter, czy router? Chce się upewnić i proszę coś polecić póki nie ucieknę z UPC. Rj45 podłączyć wtedy do modemu, czy nowego routera? Zamysł jest taki, ze do nowego? Bo jeżeli do modemu compala to jedynym elementem, który generuje nowy router jest wifi, a to wtedy szkoda wydawać na router więcej niż budżetowy. Nie umiem znaleźć w gąszczu tych tematów żadnego poradnika dla laika. O zakres kabli i sieci juz nawet nie pytam.

[ Dodano: 21-04-2017, 22:38 ]
po zmianie IPS z upc... bez routera przechodze ten test idealnie, jak macie możliwość to polecam ucieczkę stamtąd.


Widzisz masz takie ładne opóźnienia na łączu ,że gra online to czysta satysfakcja jednak myślę ,że są to wartości bez żadnych kalibracji więc możesz je jeszcze obniżyć.Zauważyłem także zależność bo lubię używać modyfikowanych wersji "ŁINDOŁS" właśnie ze względu na fakt ,że można na nich więcej osiągnąć niż na wersji "NIE CIĘTEJ".I gratuluję alternatywy bo nie każdy ma takie możliwości.

PS: Tak po za tym jak zmieniłeś ISP to fajnie było by jakbyś założył nowy temat dotyczący parametrów/stabilności/opóźnień na łączu w grach online w dziale "INNI USŁUGODAWCY INTERNETU" wtedy każdy kto akurat mieszka w tym rejonie i może z usług tej firmy skorzystać miałby ważne dla Siebie informacje.
_________________
 
 
c#Hunter 
light master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 14 Kwi 2017
Posty: 52
Wysłany: 24-04-2017, 17:14   

Przed chwilą zrobiłem test na TC7200, UPC Warszawa godz. ~18:10. Ten test trzeba traktować statystycznie. Czyli jak ciągle czerwony to źle. Wczoraj dodatkowo odpaliłem go w pracy, tam jest niezła rura i raczej mało kto był wtedy w pracy i wcale tak ładnie ten test nie wyglądał. Tak więc to pewnie zależy gdzie kto mieszka. Mnie ten test nie przekonuje w 100%...

TC7200.png
Plik ściągnięto 26 raz(y) 15,16 KB

 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25-04-2017, 11:39   

c#Hunter napisał/a:
Przed chwilą zrobiłem test na TC7200, UPC Warszawa godz. ~18:10. Ten test trzeba traktować statystycznie. Czyli jak ciągle czerwony to źle. Wczoraj dodatkowo odpaliłem go w pracy, tam jest niezła rura i raczej mało kto był wtedy w pracy i wcale tak ładnie ten test nie wyglądał. Tak więc to pewnie zależy gdzie kto mieszka. Mnie ten test nie przekonuje w 100%...


Jak to w pewnym powiedzeniu nie co zmienionym na własny użytek "Wszystkie drogi prowadzą do jednego miejsca w Polsce gdzie łączymy się ze Światem" i właśnie to jest przykładem gdzie najlepiej korzystać z usług UPC.Alternatywa w postaci innego usługodawcy internetu na łączach światłowodowych zawsze będzie lepsza od UPC bo zastosowana technologia HFC jest "wąskim gardłem" w ich sieci.
Fajnie jakby znalazł się jakiś ranking łącz UPC dla poszczególnych regionów/miast bo różnice mogą być różne w zależności gdzie to przeciążenie następuje.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,41 sekundy. Zapytań do SQL: 16
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: