Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mediabox z PVR - problem z nagrywaniem
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-04-2017, 01:22   

GDA napisał/a:
Na szczęście mają w ofercie CI+ który załatwia wszelkie bolączki sprzetowe

Ale też nie daje takich możliwości sprzętowych co dekoder.
Po prostu d..a zawsze z tyłu, obojętnie co byś nie zrobił.
_________________
 
 
Novy 
light master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 124
Skąd: Kraków
Wysłany: 09-04-2017, 18:05   

GDA napisał/a:
Tym sposobem chcą Cię zmusić do horizon-a


Mam też Horizona a drugiego mi nie dadzą


GDA napisał/a:
Na szczęście mają w ofercie CI+ który załatwia wszelkie bolączki sprzetowe


Potrzebuję 2x nagrywarki więc odpada
_________________
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-04-2017, 13:16   

Dostałem wczoraj sms od upc,że uporali się z problemem nagrywania na mediaboxach. Czyżby cud Wielkanocny,czy raczej żart prima-aprilisowy ?
_________________
  nordof
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 19-04-2017, 13:22   

nordof napisał/a:
Dostałem wczoraj sms od upc,że uporali się z problemem nagrywania na mediaboxach. Czyżby cud Wielkanocny,czy raczej żart prima-aprilisowy ?


Na pewno MEDIABOXY ? Ja tez dostałem ale dotyczyło to słynnych problemów z HORIZONEM.

[ Dodano: 19-04-2017, 14:24 ]
"Szanowni Państwo. Informujemy, że Państwa zgłoszenie dotyczące zakłóceń podczas odtwarzania nagrań zostało rozwiązane."
_________________
 
 
jacek90 
Klikacz

Dołączył: 19 Lip 2014
Posty: 14
Wysłany: 19-04-2017, 13:25   

Odnośnie dzielenia nagrywanych programów na dwie części.
Swego czasu też miałem problem dzielenia nagrań na dwie części, gdy nagrywanie rozpoczynało się wcześniej niż obowiązkowy reset po 10 minutach od wyłączenia mediaboxa. Szukałem różnych sposobów, a jednym z nich było wyłączenie działającego (tzn. dekodujący któryś z kanałów) dekodera tylnym wyłącznikiem i pozostawieniem go odciętym od zasilania przez ok dobę. Od tego czasu problem znikł i nagrania nie są dzielone. Niestety nagrywanie dwóch zaplanowanych programów o tej samej porze, skutkuje nagraniem tego, który rozpoczyna się jako pierwszy. Ale to nie działało też wcześniej.

Czy rzeczywiście opisana czynność pomogła, czy był to po prostu zbieg okoliczności? Nie mam pojęcia, ale nakreślam temat, może komuś to coś pomoże. ;)
Pozdr.
 
 
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-04-2017, 20:41   

erwinsans - juz sie nie moge sam w tym połapać. Teraz ćwiczę horizonka i faktycznie mógł sie ten sms do niego odnosić.
_________________
  nordof
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 20-04-2017, 07:22   

nordof napisał/a:
erwinsans - juz sie nie moge sam w tym połapać. Teraz ćwiczę horizonka i faktycznie mógł sie ten sms do niego odnosić.


To zrób taki myk. Włącz nagrywanie dwóch programów :) i trzeci oglądaj.. po kilkunastu minutach spróbuj odtworzyć to co się obecnie nagrywa :)
_________________
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2017, 18:00   

Czy ktoś z użytkowników Cisco 8685 spotkał się może z czymś takim? Otóż włączyłem wczoraj dekoder i wyszedłem na chwilę. Nawet nie włączałem telewizora, ale dekoder na pewno uruchomił się normalnie (na wyświetlaczu pojawiło się TVP 1 HD). Po jakiejś godzince wracam, aby cofnąć program z timeshiftu, a tu ciemność na wyświetlaczu dekodera. :shock: Wyłączam go i włączam ponownie - lipa. Nie słychać startu dekodera, tylko zielona dioda na panelu co kilka sekund lekko świeci i gaśnie.

Co się mogło stać? Trochę dziwne, że dekoder wyzionął ducha w trakcie pracy. Jak sądzicie co mogło pójść - dysk czy może jakiś kondensator w przetwornicy? W każdym razie nie czuć było zapachu spalenizny z wnętrza. :?

Rozumiem, że dekodera (a zwłaszcza nagrań) nie da się już uratować i czeka mnie tylko wymiana? Oczywiście odłączenie go na noc od prądu nie pomogło - dzisiaj też się nie uruchomił. :sad:

Znalazłem w google podobny przypadek w zagranicznym UPC :arrow: http://www.boards.ie/ttfthread/2056926105 , ale niestety nie dowiedziałem się co mogło spowodować taką awarię. Po prostu tamta osoba wymieniła swój dekoder.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-06-2017, 18:27   

Robin napisał/a:
Jak sądzicie co mogło pójść - dysk czy może jakiś kondensator w przetwornicy? W każdym razie nie czuć było zapachu spalenizny z wnętrza.

Gdyby to był dysk to dekoder działałby dalej tylko nie mógłbyś nagrywać, ani korzystać z timeshifta. Może być tak, że za kilka dni dekoder sam się uruchomi, ale najlepiej by było go wymienić.
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 21-06-2017, 18:52   

@Robin
Robin napisał/a:
Co się mogło stać? (...) Rozumiem, że dekodera (a zwłaszcza nagrań) nie da się już uratować i czeka mnie tylko wymiana? Oczywiście odłączenie go na noc od prądu nie pomogło - dzisiaj też się nie uruchomił. :sad:
Mógłbyś co prawda popróbować przywołać dekoder do porządku stosując się do którejś z opisanych tutaj procedur ale... Po co błądzić po omacku kiedy żadna z nich nie pasuje do opisanego przez Ciebie scenariusza. Dzwoń do UPC. Niech działają. Szkoda Twojego czasu na zastanawianie się. To ich sprzęt i ma działać.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2017, 18:56   

MrPepka: A zatem to muszą być wyschnięte elektrolity w przetwornicy. Dekoder na pewno ma już z 5 lat (jak nie więcej). Sam chętnie bym je wymienił (gdyby można było :sad: ), aby zachować dostęp do nagrań.

Yapio: Trzeba będzie tak zrobić. Szkoda tylko nagrań i samego dekodera. :sad: Ja dbam o sprzęt i mój wygląda jak nówka, a na wymianę spodziewam się niestety otrzymać jakiś zniszczony szrot. :mad:

A czy istniałaby możliwość, aby wymienić zepsuty dekoder PVR na moduł CI+, nawet przy zachowaniu obecnej kwoty abonamentu (czyli de facto płacąc +10 zł za PVR, choćby korzystało się z CI+)? Umowa jest już po okresie zobowiązania i taka musi pozostać.
Ostatnio zmieniony przez Robin 21-06-2017, 19:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-06-2017, 19:23   

Robin napisał/a:
Czy istniałaby możliwość, aby wymienić dekoder PVR na moduł CI+, nawet zachowując obecny abonament (czyli de facto płacąc +10 zł za PVR, choćby korzystało się z CI+)?

Niestety nie. Głównie z tego powodu, że UPC traktuje moduł CI+ jako urządzenie bez nagrywarki.
 
 
Robin 
ultra master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Sty 2006
Posty: 1465
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 21-06-2017, 19:33   

Owszem i z tego powodu na pewno nie zgodziliby się, gdyby ktoś chciał wymienić dekoder PVR na moduł CI+ przy jednoczesnym obniżeniu kwoty abonamentu o 10 zł. No ale jeśli ktoś chce nadal płacić im te 10 zł, to przecież nic na tym nie tracą?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 21-06-2017, 19:38   

Robin napisał/a:
Owszem, problemem mogłoby być, gdyby ktoś chciał wymienić dekoder PVR na moduł CI+ przy jednoczesnym obniżeniu kwoty abonamentu o 10 zł. No ale jeśli ktoś chce nadal płacić im te 10 zł, to przecież nic na tym nie tracą?

No dobra, ale ty dalej chcesz mieć pakiet z nagrywarką, a moduł jest traktowany przez UPC jako urządzenie bez nagrywarki, a Ty musisz mieć nagrywarkę. Możesz próbować, ale wątpię w powodzenie operacji.
 
 
jazzzy 
light master

Dołączył: 22 Lut 2008
Posty: 83
Wysłany: 28-06-2017, 14:41   

dlatego właśnie jakiś czas temu przerzuciłem się na osobisty prywatny dekoder bo nie mając telewizora z gniazdem CI+ chciałem mieć możliwość oglądania i nagrywania kanałów a także ich przenoszenia ponieważ w drugiej lokalizacji nie mam UPC ale mam sprzęt i czas na oglądnięcie nagrań; karta CI+ i dekoder Opticum C501 (który aktualnie sprzedaję na OLX ponieważ kupiłem inny sprzęt) rozwiązały sprawę bo nie muszę mieć Horizona ani innego modemu z wifi a dalej mam szybki internet, nagrywarkę bez szyfrowania z zapisem na własny nośnik oraz możliwość zaprojektowania własnych list kanałów film/sport/wiadomości itp. itd. - ogólnie polecam takie rozwiązanie z własnym dekoderem jeśli wasze potrzeby pasują do takiej konfiguracji; przynajmniej ta zaleta że można robić backupy i nie ma ryzyka że jak sprzęt od UPC padnie to godziny nagrań również się utraci
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: