Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki Router do chello ?
Autor Wiadomość
elddir
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 8
Wysłany: 30-11-2004, 15:35   Jaki Router do chello ?

Pytanie moje jest jak w temacie:)
Jaki routerek polecacie do rozdzielenia chello light) w domu na 2-3 kompy :)
taki do 300 PLN :)
jedyne sensowne informacje jkie wykopalem w ecie dotycza D-Link'a DI-604
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 30-11-2004, 16:39   

elddir napisał/a:
do rozdzielenia chello light

Jaja sobie robisz? Light-a chcesz dzielić?! to nic ci z limitu nie zostanie...

A co do dzielenia na 2-3 kompy, to na tą ilość chyba wystarczy parę sieciówek i udostępnianie...


LadyRoot
 
 
elddir
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 8
Wysłany: 30-11-2004, 16:44   

aaaaa.... mam juz dosyc takich odpowiedzi...

ja chce odpowiedz na pytanie... ameryki nie odkryles swoimi stwierdzeniami... 2 KOMPY w 1 DOMU !! osoby te malo co sciagaja i im to wystarczy (bo czy naprawde musze stosowac taka lopatologie??).

nie interesuje mnie dzielenie poprzez kompa, bo to nie ma byc tak ze jeden komp bedzie chodzil 24/7 (tego sobie oni nie zycza - to nie moje chello BTW).

wiec poprosze odpowiedz na pytanie... wiem ze chello dzieli mase ludzi...
routerow wlasciwych sam znam wiele, ale ja bym chcial poznac opinie uzytkownikow... jaki jest waszym zdaniem najlepszy tak do 300 PLN!
 
 
FlashMan 
classic master


Dołączył: 27 Lis 2004
Posty: 157
Skąd: Szczecin
Wysłany: 30-11-2004, 19:11   

Czy zainteresowales sie tym produktem Pentagrama ?

Mysle, ze to bedzie odpowiednie (nie mysl sie z routerem ADSL, bo to jest dla Neostrady :!: ) dla Ciebie, w sam raz do zrobienia LAN-u u siebie :) Nie jest drogie, a ponoc dobre i latwe w konfiguracji, ma w sobie wbudowany firewall ktory moze Ci sie przydac :)

To moja propozycja, gdybym chcial to bym go kupil. Ale faktycznie router D-Link DI-604 jest niezly, slyszalem ze D-Linki sa b. dobrze. I faktycznie po zrezygnowaniu (hipotetycznie) z chello mozna zawsze przerzucic sie na neostrade co nie mozna powiedziec o routerze Pentagrama kory jest wylacznie do internetu kablowego.
 
 
elddir
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 8
Wysłany: 30-11-2004, 19:32   

No ten Pentagram to widac przyzwoity routerek z wejsciem WAN. Nie ma modemu (o taki mi chodzi - w koncu modem juz mam), moze zarowno rozdzielac chello jak i neo (nie ma roznicy wlasciwy musi byc tylko modem).

Coz ale rodukt jest interesujacy :) Zapewnego rozwaze ta pozycje :)
Mam nadzieje, ze ktos sie jeszcze odezwie :)
 
 
malkovich 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 56
Wysłany: 01-12-2004, 08:55   D-LINK DI-604

D-LINK DI-604. Cena - około 170zł. Wejście WAN, switch na 4 porty, klonowanie i dowolne ustawianie MAC, DHCP, virtual server, firewall, blokowanie domen, blokowanie IP i parę innych rzeczy. Małe rozmiary. U mnie działa OK. Problem mam taki jak w innym wątku - co UPC zrobi jak ja podepnę ruter za modemem.... działać będzie z tym samym MAC adresem ale czy nie zaczną węszyć...
 
 
elddir
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 8
Wysłany: 01-12-2004, 09:08   

no i chyba na tego d-linka sie skusze :) najwiecej o nim slysze dobrego :) a nie wiele o innych routerach :)

a co do rozdzielania i UPC, coz podobno sie nie czepiaja, prawde mowiac nie stac ich na to aby sie czepiac... stracili by rynek... bo o ile zakaz udostepniania lacza poza lokal abonenta jest w miare sensowny jeszcze, tak zakaz rozdzielania w domu to czysta paranoja!!

takie hasla czasem im poprostu daja extra kase, bo mimo wszystko sa ludzie co np placa za kazdy dodatkowy TV w domu (bo za kazdy placic trzeba) :) maja na rynku mocna konkurencje jakby nie bylo, wiec nie moga sobie pozwolic na utrate zaufania klientow :)
 
 
Bisiek 
easy master

Dołączył: 01 Gru 2004
Posty: 28
Skąd: z nieba :)
Wysłany: 01-12-2004, 16:01   

Polecam D-Link DI-604 - świetnie chodzi w ogóle się nie wiesza. Ponad to prosta konfiguracja, proste otwieranie portów na potrzebne usługi. Chodzi ekstra. Do tego cena niewygórowana. :D
 
 
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 09-12-2004, 01:11   

Cytat:
A co do dzielenia na 2-3 kompy, to na tą ilość chyba wystarczy parę sieciówek i udostępnianie...

hmm jeśli chodzi o udostępnianie poprzez 'udostępnianie połączenia przez sam windows' to według mojej wiedzy takie rozwiązanie nie maskuje drugiego adresu MAC.

Sam kupilem router D-Link-a DI-604 już dość dawno, z braku czasu jeszcze go nie podłączyłem ale na pewno mogę śmiało polecić :lol:
 
 
elddir
Klikacz

Dołączył: 30 Lis 2004
Posty: 8
Wysłany: 17-12-2004, 23:54   

Cytat:
hmm jeśli chodzi o udostępnianie poprzez 'udostępnianie połączenia przez sam windows' to według mojej wiedzy takie rozwiązanie nie maskuje drugiego adresu MAC.


Oczywiiscie ze widac tylko 1 MAC, przeciez z zewnatrz widac tylko jeden interfejs a nie dwa :)
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-12-2004, 19:45   

elddir napisał/a:
Oczywiiscie ze widac tylko 1 MAC, przeciez z zewnatrz widac tylko jeden interfejs a nie dwa :)

Z Windowsem nie byłbym taki pewny i nie używałbym sformuowań "oczywiście" ;)
W SP2 do XP jest dziura w zabezpieczeniach, która pozawala... uzyskać dostęp z Internetu do danych udostępnianych tylko dla sieci lokalnej.
I za to kocham Billa :P

Jacek
 
 
Michallus 
Klikacz

Dołączył: 10 Lut 2005
Posty: 6
Wysłany: 10-02-2005, 21:10   

Witam
Mam pytanie.... Czy co chello plus też kupić D-Link-a DI-604 ? Bo słyszałęm od nich, że wystarczy zwykły switch....
Prosiłbym o szybką odpowiedz. Z góry dwielkie THX.
Pozdrawiam
Michał
 
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 10-02-2005, 22:53   

jeśli to chello plus to po podłączeniu switcha dostaniesz do 3 adresów ip - a więc switch wystarczy. Z routera tyż oczywiście możesz korzystać gwoli własnej przyjemności
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: