Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
instalacja UPC na okablowaniu poprzedniego operatora
Autor Wiadomość
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 08-02-2017, 21:38   

L8EK napisał/a:
horzion z tego co wiem wyszedł już chyba z chorób wczesnego wieku i chcę dać mu szansę

OK z tym, że ciągle sa problemy z horizon. Poszukaj na forum tematu "dekodery do horizona kiedy". A co do modułu wszystko zależy od twojego telewizora.
 
 
L8EK 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 11-02-2017, 11:26   

instalację mam umówioną na dziś ale po rozmowie z technikiem wiem, że może być ciężko

technik z tych okolic powiedział, że w przypadku TelKab nie instalują na istniejącym okablowaniu bo TelKab zamyka swoje skrzynki w piwnicy i nie mają dostępu do kabla.
jak mu powiedziałem, że może przeciąć po drodze to mówił, że skrzynka UPC jest na 1 piętrze i nie wiadomo czy da radę zejść do piwnicy
do tego dochodzi temat odnalezienia moje kabla w wiązce w piwnicy...
 
 
lukasgta 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 28 Gru 2016
Posty: 43
Wysłany: 12-02-2017, 00:01   

L8EK napisał/a:
instalację mam umówioną na dziś ale po rozmowie z technikiem wiem, że może być ciężko

Ja mieszkam przy Ul. Lipowej i instalacje wraz z skrzynkami na klatce do IV piętra mają Tel-Kab, Vectra i UPC. A Ty na jakim osiedlu mieszkasz?
 
 
L8EK 
Klikacz

Dołączył: 07 Lut 2017
Posty: 7
Wysłany: 12-02-2017, 13:21   

na osiedlu B.Prusa

u mnie w bloku jest zabawa - mój kabel schodzi do piwnicy do komórki (piwnicy) sąsiada... i tak mają wszyscy - piony są tak porobione, żeby na pewno nie były dostępne. generalnie TelKab dobrze się pozabezpieczał, żeby ludziom maksymalnie życie utrudnić gdyby chcieli odejść do konkurencji

wczoraj sąsiada nie było i montaż się nie odbył. nie wiadomo też czy będzie chciał wpuścić po to, żeby zidentyfikować kabel, przeciąć i zrobić beczkę do skrzynki UPC. będę się też jednak próbował dogadać z TelKab, żeby przeciąć kabel w tym ich pomieszczeniu i stamtąd wyjść do UPC

minusem jest to, że instalator UPC musi to zgłosić na wycenę bo będzie musiał położyć rurki na kable
z drugiej strony da się spokojnie podpiąć na istniejącym okablowaniu - problem jest tylko z dostaniem się do niego

wszystkie te zabawy powodują, że jeszcze bardziej chce się pozbyć TelKab ;)
wczoraj mi instalator sprzedał anegdotę, że w jednym bloku musiał gospodarz przecinać diaxem kłódkę bo się TelKab wypiął (mimo umówionego "uwolnienia" kabla)
 
 
Zioma 
Klikacz

Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 6
Wysłany: 26-02-2017, 19:44   

L8EK, Nie zależy od technika, tylko od jakości kabla. Jeżeli pin (środkowy drut) jest odpowiednio gruby i oplot ma konkretny, to można się podpiąć. Jak cienki koncentryk, to odpada - będzie pikseloza i wieczne problemy. Co do odległości, to są ograniczenia. Średnio takie instalacje mają po około 30-40 metrów i działają bez problemu, pod warunkiem, że przewody są ok. UPC stosuje koncentryk o nazwie RG6.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-02-2017, 20:28   

Zioma napisał/a:
UPC stosuje koncentryk o nazwie RG6.
RG-6, to jest typ kabla, może być gorszej jakości lub lepszej.

Zioma, jaki polecasz :?:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: