Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wysoki download, niski upload
Autor Wiadomość
tedeka_ 
easy master

Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 25
Wysłany: 23-02-2017, 22:37   Wysoki download, niski upload

Temat wprawdzie nie dotyczy UPC jako takiego, ale może ktoś bardziej obeznany ode mnie znajdzie rozwiązanie mojego problemu. Otóż mam problem z routerem (Asus AC1200) w przypadku sieci domowej. Po połączeniu z NASem przez Wifi mam skandalicznie niski upload - ok 5MiB/s i to bardzo szarpany, co widać na wykresie - momentami potrafi spaść do 200KB/s. Download idzie praktycznie z pełną prędkością 5ghz AC - ok 70-80MiB/s. W przypadku połączenia po gigabitowym ethernecie zarówno upload jak i download są w porządku - odpowiednio 105+ dla downloadu i ok 60-70 dla uploadu. W zasięgu komputera jest jeden, bardzo słaby sygnał w paśmie 5ghz, cała reszta eteru to 2.4 z którego nie korzystam. Ktoś miał podobny problem?

Pozdrawiam
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 23-02-2017, 23:16   

tedeka_ napisał/a:
co widać na wykresie

Na jakim wykresie?
Co do problemu - nic mi do głowy nie przychodzi. A w innych urządzeniach z wifi 5ghz i z wifi ac masz to samo? Jaki to jest NAS? Aktualizowałeś firmware routera? Podaj jego model.
 
 
tedeka_ 
easy master

Dołączył: 22 Gru 2016
Posty: 25
Wysłany: 24-02-2017, 12:46   

MrPepka napisał/a:
tedeka_ napisał/a:
co widać na wykresie

Na jakim wykresie?
Co do problemu - nic mi do głowy nie przychodzi. A w innych urządzeniach z wifi 5ghz i z wifi ac masz to samo? Jaki to jest NAS? Aktualizowałeś firmware routera? Podaj jego model.


Wykres prędkości który się wyświetla podczas kopiowania plików w systemach win8 i wyżej. Na linuxie jest nieco lepiej, stabilny wysył ok 15MiB/s ale to wciąż trochę mało jak na 867 5ghz AC. Z downloadem problemów brak. NAS jest sieciowy i po kablu daje max, więc wykluczyłbym go. Szukałbym swojego problemu albo w karcie sieciowej - stąd sprawdzałem na linuxie który ma inne sterowniki albo w routerze bo nic innego mi nie przychodzi na myśl.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: