Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Compal ustawienia
Autor Wiadomość
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 20-02-2017, 21:27   Compal ustawienia

Witam
Byl dzis u mnie technik i na moje nieszczescie byla tylko zona ona zielona w tematach informatycznych. Podpiol mi horizon z nagrywarka + compal. mam swoj router tp link i chcialbym go podpiac pod tego compala aby o byl tylko modemem a moj tp link routerem.
Teraz z compala podpinam kabel pod tp linka ale podobno trzeba gdzies i jak ustawic ten tryb bridge o ktorym tu wspominali gdzie to sie ustawia? Nastepna sprawa te wee free moge jakos w compalu wylaczyc czy musze sie fatygowac na infolinie?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 20-02-2017, 21:36   Re: Compal ustawienia

Pierwsza sprawa, czy Ci nie włączyli IPv6, bo wtedy sam nie włączysz Bridge. Jeśli masz IPv6 zadzwoń żeby Ci wyłączyli.
Jeśli nie masz IPv6 to:
"Tryb pracy modemu" -> Włącz tryb modemu -> Zapisz zmiany.

W trybie Bridge Wi-Free będzie wyłączone.

Pamiętaj, że po włączeniu Tryb Bridge konfiguracja modemu będzie dostępna pod adresem 192.168.100.1.
_________________
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 21-02-2017, 20:29   

hmm
normalnie moge sie zalogowac na tego compala i tam sa opcje i jest ta co Ty podales wiec rozumiem ze nie musze dzownic do upc? Nie mam jak chwilowo przetestowac bo routera nie mam jeszcze. Na dniach dojdzie.
Zastanawia mnie czemu na dekoderze Horizon swieci mi sie diodtka z przodu od wifi chyba taka zielon, skoro mam compala i na nim jest wifi
 
 
lass 
easy master

Dołączył: 11 Paź 2011
Posty: 48
Skąd: Kraków
Wysłany: 21-02-2017, 21:35   

Masownik napisał/a:
Zastanawia mnie czemu na dekoderze Horizon swieci mi sie diodtka z przodu od wifi chyba taka zielon, skoro mam compala i na nim jest wifi

Niech cię nie zastanawia - wyłącz je i tyle.
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 21-02-2017, 21:36   

juz to zrobilem w moje upc..

[ Dodano: 22-02-2017, 08:09 ]
a powiedzcie mi jeszcze czy sam moge sprawdzic jakos sygnalu jesli chodzi o tv i internet? Bo monter to sprawdzal tzn parametry ale jak wiadomo zerknal powiedzial wysmienite i tyle. Mozna jakos samemu sprawdzic i jest jakis wglad do zakresu ?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 22-02-2017, 09:42   

Po zalogowaniu się do Compala ->192.168.0.1 (w trybie Bridge ->192.168.100.1):
NARZĘDZIA ->Status sieci

Zapoznaj się z tymi postami:
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...=9231&start=205
_________________
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 22-02-2017, 15:25   

czyli tak jak napisałeś tam to sprawdzam a powołać mogę sie na tego posta w sensie weryfikacji sygnału:
Cytat:
Powinien być do -9. A najlepiej w okolicach 0 i snr do 36 a masz 32.
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 22-02-2017, 16:41   

Napisz że masz w dalszym ciągu problem z usługą internetową i powiedz aby dokładnie sprawdzili problem. To co mogę doradzić to przy facecie jak bedzie sprawdzał sygnał to powiedz aby się podłączył pod kable przed tapem
_________________
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 22-02-2017, 20:58   

dzis probowalem wlasnie sie zalogowac na compala i niby sie zalogowal w menu wyskoczylo ze sa problemy z transmisja i z łączem i sproboj ponownie i wylogowalo, po zalogowaniu to samo i tak na okrągło.
Zobaczymy jutro.
Mi chodzi o jakos tv mam 55 cali 4k i obraz powiem ze nie jest super u rodzicow na starszym modelu tez 4 k o wiele lepsza jakosc obrazu, wydaje mi sie ze to wlasnie od UPC musze jak mi sie uda zobaczyc parametry i podam tutaj.

[ Dodano: 23-02-2017, 17:20 ]
Wlasnie igladam ustawienia i jestem na tej stronce od compala i mam urzadzienia jakie sa podlaczone itd ale narzedzia》status sieci nie mam wgl mam tylko narzedzia administracyhne jakos tak ale tam nie ma tego hmmm...wogole po kablu xbox pobiera mi po 20mb gdzie na drugim mieszkaniu mam 115, 118 itd wiec ewudentnie cos nie tak chyba... wogole na tym compalu te lampki zielone od wifi itd powinny sie swiecic? Bo na poczatku sie swiecily teraz juz nie tylko ta biala od power
 
 
Darcorn 
light master

Dołączył: 13 Paź 2013
Posty: 60
Wysłany: 23-02-2017, 20:58   

To akurat jest normalne ze swieci sie tylko Power :)
 
 
Masownik 
classic master

Dołączył: 03 Cze 2012
Posty: 218
Wysłany: 23-02-2017, 21:29   

no tego nie wiedziaem, bo ja mam na drugim mieszkaniu tp link to tam migaja diody, ale to w takim razie juz mamy wyjasnione. Teraz ile powinno mi wskazywac na tym speedtescie od nich bo na drugim mieszkaniu mam 120 mb to spokojnie 115-118 wyciaga...
I gdzie moge podejrzec parametry telewizji i internetu tego co sprawdza technik podczas podpinania, bo kolega wyzej podaj mi narzedzia> stan sieci ale nie mam czegos takiego.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,56 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: