Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Mediabox z PVR - problem z nagrywaniem
Autor Wiadomość
nordof 
plus master

Dołączył: 27 Lut 2016
Posty: 316
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-02-2017, 22:47   

Informacje o nowych mediaboxach ,które czasem się pojawiają miałem od technika. Lał wodę,czy nie to inny temat.
Mediabox to taki sam szmelc jak horizon z oficjalnym softem.
Pewnie to moja ostatnia umowa z UPC,ale do jej końca będę cisnął.
Upust 50zl do lutowego rachunku to nie ani pierwszy i na pewno nie ostatni jaki dostanę za te męki z ich dekoderami.
A jeżeli chodzi o koszty telefonów to mam max do wszystkich i dzwonie na 324949480 - odpowiednik infolinii 801 tyle,ze za damo w ramach abonamentu upc phone.
_________________
  nordof
 
A.L.F. 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 8
Skąd: Melmac (Planet)
Wysłany: 16-02-2017, 01:57   

@KOCUREK1970
Dzwoń tu 324949480 a nie na 813 :D
@up
[ Dodano: 16-02-2017, 19:44 ]
I bardzo dobrze ciśnij ich jak najwięcej. ;)
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 18-02-2017, 18:54   

Czy mogę sam rozkręcić Mediaboxa i ściągnąć naklejkę plombe ? Dekoder jest w środku mega zakurzony i chciał bym go wyczyścić.
_________________
 
 
A.L.F. 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2017
Posty: 8
Skąd: Melmac (Planet)
Wysłany: 22-02-2017, 18:06   

@erwinsans
Nie możesz ingerować w sprzęt bo nie jest twój , ty tylko go wydzierżawiasz od UPC , każda ingerencja może skończyć się dla ciebie nieprzyjemnościami.
Jak się zakurzy i się ewentualnie zepsuje to Serwis wymieni ci na inny egzemplarz.
_________________
 
 
Novy 
light master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 124
Skąd: Kraków
Wysłany: 25-02-2017, 16:07   

Odnośnie problemów z nagrywaniem w Mediabox.

Dzwoniła Pani z ofertą przedłużenia umowy, ja podziękowałem bo problemy z Mediaboxem nie zostały rozwiązane a do umowy dają jednego Horizona ( mam multiroom ). Pani od razu powiedziała że wymieni mi na takiego Mediaboxa, który na 100% nie będzie miał problemów z nagrywaniem :shock: ja na to czy jest Pani pewna że tak jest ? Ona że oczywiście !!! rozmowa jest nagrywana i mogę się do tego odwoływać.

Ciekawe czy to prawda bo mimo że Pani miała oddzwonić za 2 dni to telefon milczy.
_________________
 
 
Zioma 
Klikacz

Dołączył: 26 Lut 2017
Posty: 6
Wysłany: 26-02-2017, 19:36   

Novy, Bo Horizon do poprawnej pracy potrzebuje co najmniej dwóch nośnych w upstream, a mediabox tylko jednej. Twój problem stoi po stronie okablowania.
 
 
Novy 
light master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 124
Skąd: Kraków
Wysłany: 27-02-2017, 05:43   

Zioma napisał/a:
Novy, Bo Horizon do poprawnej pracy potrzebuje co najmniej dwóch nośnych w upstream, a mediabox tylko jednej. Twój problem stoi po stronie okablowania.

Wytłumacz

Mówisz że moje problemy z nagrywaniem, które są tylko przy wyłączonym dekoderze i które pojawiły się nagle u sporej liczby abonentów to wina okablowania ?
_________________
 
 
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 51
Wysłany: 04-04-2017, 08:09   

Zdarzyło się Wam kiedyś, że z dnia na dzień zniknęły wszystkie nagrania z dysku dekodera?
Odpaliłem 1 kwietnia menu DVR i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wszystkie nagrania z ostatnich 3-4 lat zniknęły (a było ok 90% zapełnionej przestrzeni). Po kontakcie z BOK wyszło jeszcze na jaw, że oni w systemie widzą resety (rebooty prądowe) dekodera, mimo iż ten nie był tak rebootowany od dłuższego czasu.
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 04-04-2017, 10:13   

erwinsans napisał/a:
Czy mogę sam rozkręcić Mediaboxa i ściągnąć naklejkę plombe ? Dekoder jest w środku mega zakurzony i chciał bym go wyczyścić.
Bez problemu, nowych Mediaboxów już nie ma, a te trzy, które w ostatnim czasie mi wymieniali w ramach reklamacji i tak miały odklejoną banderolkę, bo sami w nich grzebią.

foxter11 napisał/a:
Zdarzyło się Wam kiedyś, że z dnia na dzień zniknęły wszystkie nagrania z dysku dekodera?
Odpaliłem 1 kwietnia menu DVR i ku mojemu zdziwieniu okazało się, że wszystkie nagrania z ostatnich 3-4 lat zniknęły (a było ok 90% zapełnionej przestrzeni). Po kontakcie z BOK wyszło jeszcze na jaw, że oni w systemie widzą resety (rebooty prądowe) dekodera, mimo iż ten nie był tak rebootowany od dłuższego czasu.
Czasami się to zdarza gdyż wykonują zdalne resety urządzenia, z uwagi na jakiś poważniejszy błąd. Nagrania na HDD nie są własnością abonenta, tak więc żadne reklamacje nie będą skuteczne. U mnie np nie było 8 godzin całego pakietu ( tv, net i fon). Wieczorem zobaczę czy coś jeszcze na dysku zostało :mrgreen:

Od czasu do czasu urządzenie resetuje się same, bez udziału użytkownika.
_________________
 
 
foxter11 
light master

Dołączył: 19 Lut 2014
Posty: 51
Wysłany: 04-04-2017, 10:28   

Dzięki za odpowiedź. Najbardziej żal tych dziesiątek nagranych bajek i całej serii "Było sobie życie". Ale przynajmniej mam z głowy problem "co by tu usunąć, żeby nagrać nowy film" :)
 
 
swat997 
plus master

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 624
Skąd: 3City
Wysłany: 04-04-2017, 11:50   

O, i to jest pocieszenie :mrgreen:
_________________
 
 
Novy 
light master

Dołączył: 18 Maj 2014
Posty: 124
Skąd: Kraków
Wysłany: 07-04-2017, 18:28   

My tu gadu gadu a problem z nagrywaniem w trybie czuwania jest dalej. Trwa to już pół roku i dalej tego nie naprawili mimo że wcześniej dekoder działał 6 lat bez problemów. :cry:
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-04-2017, 21:13   

Tym sposobem chcą Cię zmusić do horizon-a
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-04-2017, 21:19   

Jakby Horizon nie miał swoich "baboli".

Takim sposobem, jedynie zachęcają do pozbycia się ich telewizji w ogóle :twisted:
Choć widać, że idą klientowi na rękę, robiąc wszystko, byle tylko ich oferty z takim sprzętem nie brać w ogóle :mrgreen:
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 07-04-2017, 21:26   

Cytat:
ch telewizji w ogóle

Na szczęście mają w ofercie CI+ który załatwia wszelkie bolączki sprzetowe
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: