Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki internet z Orange jest najlepszy?
Autor Wiadomość
Croc 
Klikacz

Dołączył: 01 Lut 2017
Posty: 1
Wysłany: 01-02-2017, 14:24   Jaki internet z Orange jest najlepszy?

Hej, mieszkam w miejscu, gdzie niestety dostępny jest tylko internet z Orange... Dlatego muszę zdecydować się, na któryś z pakietów, a tak naprawdę mam o tym mgliste pojęcie. Potrzebuje internetu do najzwyklejszych zadań, oglądanie filmów, przeglądanie stron, żeby chodził wystarczająco szybko bez zamulania. Teraz wchodzą niby światłowody, ale jaki to ma wpływ na realną szybkość ciężko mi powiedzieć, bo słyszałem różne opinie. Nie chciałbym przepłacać, jeżeli nie ma sensu. Dlatego proszę was o radę.
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 01-02-2017, 18:54   

Bierz najtańszy pakiet jaki jest. Jesli to bedzie światełko to i tak chyba mniej niz 100/10 nie oferują.
Współczuje juz na starcie. W Orange jest źle, bardzo źle, gorzej niz w UPC
mój temat: https://nasz.orange.pl/t5/%C5%9Awiat%C5%82ow%C3%B3d-i-Neostrada/Orange-tragiczne-wyjscie-na-swiat-kiepskie-styki/m-p/13689#M1881
Np jesli chciałbys kiedys obejrzec jakis trailer na imdb - zapomnij.
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 01-02-2017, 19:51   

Ale rada...
To że tobie działa jakoś nie do końca dobrze to nie znaczy, że wszyscy mają tak samo.
Ja światełko od OPL mam od ponad roku i jestem bardzo zadowolony.
Dużo lepiej działa niż w Netii czy UPC...
  kiniecki
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 01-02-2017, 20:44   

Spoko, ja nie polecam, a jak juz to najtanszy pakiet. Czekaj na wiecej opinni - to była moja.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 01-02-2017, 22:50   

Croc napisał/a:
Dlatego proszę was o radę.

A co masz dostępne, jak swój adres wpiszesz na stronie Orange?
ADSL2+, VDSL, światłowód?
_________________
 
 
dominikswiatlo 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 09-02-2017, 17:08   

Jak masz jakieś pytania o ceny i ogólnie wszystko co związane z Orange, zapraszam na wiadomość prywatną, od ręki mogę zobaczyć w system jakie możliwości są u ciebie w mieszkaniu. Od siebie dodam że od jutra..wchodzi zupełnie nowa oferta Orange Love która na razie jeszcze nie jest oficjalna ale jest korzystniejsza od obecnej. VDSL ADSL czy ŚWIATŁO cenowo wychodzi podobnie..więc skorzystają ci którzy owe światło mają, VDSL też ujdzie..ADSL to już dla bardzo mało wymagających.

EDIT. Zapomniałem wspomnieć o istotnej zmianie..w raz z nowa ofertą jest zupełnie nowy sprzęt (dekoder, router) w współpracy z Samsungiem więc nie ma lipy.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 09-02-2017, 18:01   

dominikswiatlo napisał/a:

EDIT. Zapomniałem wspomnieć o istotnej zmianie..w raz z nowa ofertą jest zupełnie nowy sprzęt (dekoder, router) w współpracy z Samsungiem więc nie ma lipy.

nie ma lipy a problem ze stykiem z telią naprawić nie potraficie :D
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 10-02-2017, 17:41   Ja bym patrzył pod kątem do czego będziesz używał łącze.

Na chwilę obecną mam swój ranking nie zawodności / szybkości / czasów opóźnień w grach online / oglądania seriali przez strony i na chwilę obecną ORANGE wypada dobrze.Nie będę podawał linków stron , na których oglądam różne seriale i normalnie nie mógłbym ich oglądnąć po za wyjątkami na FOX , SCI FI , HBO bo mam je w pakiecie z łączem światłowodowym.Ze względu ,że mam konkurencję w swoim rejonie korzystam z tego co najlepiej mi odpowiada pod względem ceny i możliwości.
UPC niestety ze swoim łączem jest nie do przyjęcia dla graczy online League of Legends czy World of Warcraft no i także częste zawieszki na stronach gdzie może oglądać audycje.
Ty nie masz wyboru ja zaś mieszkałem w pięciu różnych miejscach i zawsze miałem dostęp do dobrych łącz więc poprzeczkę mam ustawioną wysoko.
Na chwilę obecną najlepiej działał mi internet NETII-INTERNETII we Wrocławiu jednak rok temu mieli łącza 100Mbits i jak oglądałem film ze "streamu" w wyższej rozdzielczości to kanały oglądane w telewizji dostawały piksele a obraz się często zatrzymywał.
UPC zostawiam na testowanie jak umowa mi się skończy za półtorej roku ale wątpię czy zmienią swoje podejście szczególnie w stosunku do graczy online.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-02-2017, 18:17   

MariuszHL napisał/a:
UPC niestety ze swoim łączem jest nie do przyjęcia dla graczy online League of Legends czy World of Warcraft no i także częste zawieszki na stronach gdzie może oglądać audycje.

Nie zgodzę się z tym.
U mnie UPC w grach online wypada świetnie.

To jak działa KONKRETNY internet zależy od KONKRETNEJ lokalizacji, infrastruktury w tym miejscu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: