Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
brak pełnej prędkości FP 250
Autor Wiadomość
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 29-01-2017, 11:57   

trustworthy napisał/a:
Skrzynka na sprzęt - czy coś polecasz, czegoś konkretnie szukać?

Są tzw skrzynki/szafy rack, albo skrzynki prądowe - musisz sprawdzić jakie one mają gabaryty, no i co ważne, muszą mieć możliwość zamontowania jakiegoś wentylatora np. 12 cm
http://allegro.pl/szafa-s...5995693764.html
trustworthy napisał/a:
Czy AP i cały sprzet w salonie mam podpiąć do jednego switcha? Czy sprzęt do switcha, a ap bezpośrednio do drugiego gniazdka, czyli do pierwszego switcha? Czy ma to jakiekolwiek znaczenie? Wpływ na prędkości, etc.?

Skoro to będą 2 niezależne switche, to podłącz AP, sprzęt gdzie Tobie wygodniej i gdzie sygnału wifi potrzebujesz.
_________________
 
 
omufo 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Maj 2008
Posty: 318
Skąd: Warszawa
Wysłany: 31-01-2017, 11:35   

Ja bym zrobił inaczej (swoją drogą mam/miałem podobnie wyglądającą sieć do Twojej)...

Jeśli NAS ma być koniecznie w salonie (u mnie stoi w szafie, ze względu na hałas), to podłączyłbym go bezpośrednio do jednego z kabli, który idzie do salonu, a do drugiego podłączył router (i resztę urządzeń). Dlaczego? Podłączając serwer za routerem/switchem (razem z konsolą, TV i innymi urządzeniami), ograniczasz sobie prędkość serwera i utrudniasz jego konfigurację/dostęp do niego. Przy jednoczesnym korzystaniu z kilku urządzeń podłączonych do drugiego switcha/routera (przy Twojej propozycji) wszystko idzie po jednym gigabitowym kablu, który będzie wąskim gardłem (przez co np. prędkości kopiowania/przenoszenia danych do/z serwera nie będą maksymalne).

Ja bym zrobił tak... Na wejściu (przy pierwszej skrzynce w mieszkaniu) postawiłbym modem, a do niego podłączył router. Nie bawiłbym się tu w dodatkowy switch. Do gniazd LAN w routerze podłączyłbym kable, które idą do wszystkich pomieszczeń (w tym 2 idące do salonu). W salonie do jednego gniazda podłączyłbym NASa, a do drugiego router lub switch (w zależności od tego, czy zależy Ci tam na lepszym zasięgu Wifi, z tego co piszesz to tak - a więc drugi router). Do routera podłączasz pozostałe urządzenia znajdujące się w salonie poza serwerem (on podłączony jest do pierwszego gniazda, czyli np. TV, konsola, itp.). Te urządzenia nie potrzebują aż tak dużych transferów (w przeciwieństwie do serwera), więc im nie będzie przeszkadzało, że do głównego (pierwszego) routera będą podłączone po jednym kablu. Podobną konfigurację miałem w starym mieszkaniu i działało to w miarę sensownie.

Możesz też ewentualnie postawić serwer przy pierwszym routerze (a nie w salonie).

Idealnie byłoby na wejściu do mieszkania podłączyć modem, za nim router, za nim kilkunastoportowy switch i od niego puścić wszystkie kable na całe mieszkanie (po kilka na jedno pomieszczenie, w których już sygnał nie będzie dzielony).

edit: Co do szafy rackowej... Kupowanie jej tylko dla modemu i routera to moim zdaniem przerost formy nad treścią. Pomyślałbym o niej wtedy, gdybyś zdecydował się przenieść w pobliże tych urządzeń także NASa. Ale skoro Tobie nie przeszkadza on w salonie, to niech zostanie jak jest...
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,24 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: