Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TL-WN722N karta WI-FI USB i tc7200u jak skonfigurować
Autor Wiadomość
sabayon 
easy master

Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 20
Wysłany: 27-01-2017, 17:15   TL-WN722N karta WI-FI USB i tc7200u jak skonfigurować

Mam TL-WN722N karta WI-FI USB i tc7200u. Z tym, że mam wykupioną usługę bez wi-fi. W panelu admina nie mam widocznych opcji wi-fi.

Da się jakoś skonfigurować tc7200u aby wi-fi działało za pomocą tego tp-linka?

Ważna informacja: chcę to zrobić na Linuksie.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2017, 17:19   

Nie prościej podłączyć swój router?
 
 
sabayon 
easy master

Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 20
Wysłany: 27-01-2017, 20:50   

Router? Nie mam. Właśnie myślałem, że ta karta zadziała jak router wi-fi.

Nie wiem czy ta karta usb służy do odbioru sygnału czy do transmisji od modemu do urządzenia odbierającego. Chcę odbierać internet w telefonie.

Podłączyłem ją do modemu, bo jest w nim usb. Sądziłem, że służy do wysyłania sygnału. Tylko nie wiem czy nie jest to zablokowane programowo przez UPC. Wygląda na to, że tak, bo właśnie sprawdziłem manual tc7200u i widać w nim, że na panelu administratora jest zakładka wireless.

Jeśli powyższe nie jest możliwe, to czy nie dałoby się wysłać sygnału podłączając tą kartę usb do usb komputera i jakoś przez system/komputer wysyłać internet.

Może to głupie pytania, nawet nie wiem, bo kompletnie się nie znam na tym.

Jeśli powyższe jest bezsensu, to czy jedynym rozwiązaniem jest zakup routera zamiast tego tc7200u? Albo zmiana abonamentu żeby mi udostępnili usługę wi-fi?
Ostatnio zmieniony przez sabayon 27-01-2017, 21:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 27-01-2017, 21:18   

Owszem możesz zrobić z tej karty access point
http://www.blog.ravns.net...ility/#more-987
Ale nie wiem jak to będzie działało i czy w ogóle. USB w sprzęcie UPC (każdym) jest zablokowane i nieaktywne. Dużo pewniejszym sposobem jest kupno własnego routera.

[ Dodano: 27-01-2017, 21:21 ]
sabayon napisał/a:
Jeśli powyższe jest bezsensu, to czy jedynym rozwiązaniem jest zakup router zamiast tego tc7200u? Albo zmiana abonamentu żeby mi udostępnili usługę wi-fi?

TC7200 musisz zostawić i do niego możesz podłączyć swój router. Możesz też (przy przedłużaniu umowy) zamówić u nich wi-fi. Z tym, że dopiero w promocjach typu RUM (lub jak masz sam internet to RzI) masz wi-fi za darmo. A druga sprawa to modemo-routery UPC bywają kapryśne więc lepiej przełączyć je w tryb bridge (czyli tryb samego modemu) i podłączyć do nich swój router.
 
 
sabayon 
easy master

Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 20
Wysłany: 27-01-2017, 21:22   

Dziękuje. Powalczę z tym access point. Zobaczę co się uda zrobić, a jak się nie uda wtedy kupię router.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 28-01-2017, 15:40   

MrPepka napisał/a:
TC7200 musisz zostawić i do niego możesz podłączyć swój router ... to modemo-routery UPC bywają kapryśne więc lepiej przełączyć je w tryb bridge...
sabayon napisał/a:
jak się nie uda wtedy kupię router

Pamiętaj, że modemo-router TC7200 nie ma trybu Bridge, więc po kupnie swojego routera będziesz skazany na dodanie go do DMZetu, a to kiepskie rozwiązanie.
Lepiej postaraj się o wymianę TC7200 na Compala. Argument: urządzenie końcowe Klienta podłączone do sprzętu UPC musi mieć publiczny IP. Technicolor nie ma trybu Bridge.

Zapoznaj się :arrow: z tym wątkiem. Tam jest opisane jakich argumentów użyć.

Oczywiście jak już dostaniesz Compala, to wcale nie musisz używać go w trybie Bridge i własnego routera. Możesz go używać "solo" jako modemo-router.
_________________
 
 
sabayon 
easy master

Dołączył: 07 Sty 2011
Posty: 20
Wysłany: 29-01-2017, 13:03   

Dobrze wiedzieć. Zapoznam się z tym. Chociaż jak nie mam wi-fi w usłudze, to nie wiem czy wymiana na Compala cokolwiek zmieni. A jak ten tc7200u nie obsługuje bridge to czy podłączenie do niego innego routera będzie możliwe, tj. czy uzyskam z niego sygnał na innym urządzeniu? Bo skoro ma zablokowane usb, to czy nie ma zablokowanych złącz wyjściowych RJ45?

Tymczasem jakby ktoś szukał takiej informacji, to potwierdzam, że udało mi się zrobić access point z TL-WN722N, z tym że robiłem to na Linuksie (KDE Neon) na podstawie tego poradnika:
https://ariandy1.wordpress.com/2013/04/18/wifi-access-point-with-tp-link-tl-wn722n-on-ubuntu-12-04/
W network manager dodałem połączenie wi-fi shared z opcją access point (i hasło).
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 29-01-2017, 16:08   

sabayon napisał/a:
Chociaż jak nie mam wi-fi w usłudze, to nie wiem czy wymiana na Compala cokolwiek zmieni. A jak ten tc7200u nie obsługuje bridge to czy podłączenie do niego innego routera będzie możliwe ... to czy nie ma zablokowanych złącz wyjściowych RJ45?

Wymiana na Compala, nie jest związana z tym czy masz Wi-Fi, czy nie masz, ale będziesz miał na nim tryb Bridge i będziesz mógł używać bez problemu swój własny router.

Wyjścia LAN (RJ-45) nie są zablokowane, przecież obecnie musisz z jednego z nich korzystać bo masz do niego podłączony komputer.

Jeżeli nie wymienisz TC7200 na Compala, to do korzystania z własnego routera musisz skorzystać z DMZ na TC7200. We własnym routerze musisz ustawić inną adresację LAN niż jest w Technicolorze. Jeżeli na TC7200 masz 192.168.0.X to na własnym routerze jego adres LAN ustawiasz np. 192.168.1.1. Jedno z wyjść LAN Technicolora łączysz z wejściem WAN Twojego własnego routera i na nim na WAN ustawiasz dynamiczne pobieranie adresu. W Technicolorze, w DHCP, przypisz po MAC adresie Twojego routera przydzielanie stałego IP np. 192.168.0.2 Twojemu routerowi. W Technicolorze umieść adres Twojego routera (np.192.168.0.2) w DMZcie. Będzie podwójne NATowanie. Resztę konfigurujesz na własnym routerze: Wi-Fi i inne. Komputery w LANie czy po Wi-Fi podłączone do Twojego routera będą miały adresację 192.168.1.X.


Edit:
A tak z innej beczki.
sabayon napisał/a:
Z tym, że mam wykupioną usługę bez wi-fi
Jaka to umowa na internet, od bardzo dawna "Bezprzewodowy Internet UPC" był za 0 zł, jednak można było z niego zrezygnować, może jak tak zrobiłeś, to teraz da się go włączyć, przy nie zmienianiu obecnej umowy za 0 zł (a nie za 16 zł). Można zadzwonić i się dowiedzieć. A nuż się uda.
_________________
 
 
Aztek 
Klikacz

Dołączyła: 28 Sty 2017
Posty: 3
Wysłany: 29-01-2017, 20:10   

Pitrek napisał/a:
sabayon napisał/a:
Chociaż jak nie mam wi-fi w usłudze, to nie wiem czy wymiana na Compala cokolwiek zmieni. A jak ten tc7200u nie obsługuje bridge to czy podłączenie do niego innego routera będzie możliwe ... to czy nie ma zablokowanych złącz wyjściowych RJ45?

Wymiana na Compala, nie jest związana z tym czy masz Wi-Fi, czy nie masz, ale będziesz miał na nim tryb Bridge i będziesz mógł używać bez problemu swój własny router.


Obecna matryca serwisowa dla klientów B2C, mówi że wymiana obecnego modemu na Compala zachodzi tylko i wyłącznie w przypadku jakichkolwiek problemów z WiFi.
Także jedyne na co można liczyć to wymiana z TC na Ubee.
Chociaż jak dłużej pomyślę to jest to do zrobienia pod warunkiem, że trafisz na spoko technika, który ma przy okazji Compala na aucie, a nie wszyscy mają.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 30-01-2017, 07:47   

Ubee też dobry, tryb Bridge ma.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: