Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pogaduchy o ofercie/promocjach w PLAY (UPC) - część 6
Autor Wiadomość
rdw 
Klikacz

Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 15
Wysłany: 18-01-2017, 20:29   

Akurat jedynka i dwójka są w Horizonie (dostępne w domu w zasięgu upc).
Zastanawia mnie, dlaczego to cudo prezentowano mi jako większą korzyść niż pakiet Select z kartą ci+ i czy słusznie.
Problem braku TVN i Polsatu niby mogę rozwiązać podłączając dodatkowo antenę naziemną. Ale niesmak pozostaje. Skoro chodzi o warunki licencyjne to jaki dla UPC problem udostępnić mi te kanały tylko na telewizorze - nie rozumiem.
 
 
marcin-eg 
Klikacz

Dołączył: 04 Gru 2016
Posty: 17
Wysłany: 18-01-2017, 20:47   

Jak myślicie, mam szanse na dostanie RUMIX9, jeśli złoże wypowiedzenie w ciągu 14 dni od podpisania nowej umowy na RUMIX8? Miał ktoś doświadczenie z czymś takim?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 18-01-2017, 21:32   

rdw napisał/a:
zaproponowano mi TV w pakiecie Select z internetem za ~50 zł miesięcznie - to zaproponowali jeszcze dekoder Horizon z ich wypożyczalnią itp.
Ale czy ktoś może mi wyjaśnić, czy jest to warte swojej ceny?
Czy to naprawdę na serio, że kupując telewizję w Horizon, nie mam nawet takich kanałów jak TVN i Polsat?
Czy przeciętny klient UPC jest odcięty od tak podstawowych kanałów?
ralf napisał/a:
Nawet jedynki i dwójki nie będziesz miał jak weźmiesz Horizon a co dopiero TVN i Polsat.
Jak chcesz mieć te kanały to weź Mediaboxa, bo Horizon nie jest kompatybilny z tymi programami.
rdw napisał/a:
Akurat jedynka i dwójka są w Horizonie (dostępne w domu w zasięgu upc).
Zastanawia mnie, dlaczego to cudo prezentowano mi jako większą korzyść niż pakiet Select z kartą ci+ i czy słusznie.
Problem braku TVN i Polsatu niby mogę rozwiązać podłączając dodatkowo antenę naziemną.

Czytam to i się dziwię, z delikatności nie będę tego komentował :P , plącze mi się tu dekoder Horizon z usługą Horizon GO. :mrgreen:
To są programy dostępne zależnie od pakietu :arrow: na dekoderze Horizon.
A to są programy dostępne przez internet w :arrow: usłudze Horizon GO, część z nich jest dostępna w internecie poza domem. Ominąć to można niestety stosując tylko VPN.

Select Extra HD (MediaModuł CI+) i Fiber Power 60 Mb/s w "RUMix VIII" kosztuje 49 zł. W "RUMix IX" z dekoderem Horizon to ta sama cena. Dekodera Horizon nie musisz brać, możesz wziąć MediaModuł CI+.
rdw napisał/a:
TV więc jestem też zainteresowany telewizją ale głównie takimi kanałami jak przyrodnicze/o zwierzętach.
Porównaj sobie programy przyrodnicze w Select i w Max. Może warto pomyśleć o :arrow: wzięciu Maxa.
_________________
 
 
zigg 
light master

Dołączył: 08 Lut 2014
Posty: 81
Wysłany: 18-01-2017, 23:41   

marcin-eg napisał/a:
Jak myślicie, mam szanse na dostanie RUMIX9, jeśli złoże wypowiedzenie w ciągu 14 dni od podpisania nowej umowy na RUMIX8? Miał ktoś doświadczenie z czymś takim?


Ja tak robiłem, i powołując się na pakiet srebrny, który dopiero wyszedł udało mi się wynegocjować RUM IX. W sumie bez większych problemów.
_________________
 
 
rdw 
Klikacz

Dołączył: 18 Wrz 2012
Posty: 15
Wysłany: 19-01-2017, 06:24   

Pitrek napisał/a:

Select Extra HD (MediaModuł CI+) i Fiber Power 60 Mb/s w "RUMix VIII" kosztuje 49 zł. W "RUMix IX" z dekoderem Horizon to ta sama cena. Dekodera Horizon nie musisz brać, możesz wziąć MediaModuł CI+.


Czyli z tego wynika, że najwięcej co mogę wynegocjować do ceny 49 zł to właśnie MediaModuł z pakietem Select (skoro Horizon to żadna "więcej warta" sprawa) plus net 60Mb/s. Pytanie: czy komulowiek przy przedłużeniu umowy udało się wynegocjować coś więcej?
Zwłaszcza:
- skrócenie terminu nowej umowy - nigdy nie miałem umowy aż na 2 lata i wolałbym krócej
- albo obniżenie kwoty z 49 do np. 45/danie miesiąca gratis czy odjęcie kwoty 49 za instalację?
Na razie te ich "negocjacje" to żadne negocjacje. Od razu jak podziękowałem zaproponowano mi ten mediamoduł z tv i netem za 49 zł a potem kuszono Horizonem za taką samą cenę jakby to było cokolwiek więcej. Z kwoty czy nawet kosztu instalacji nie chcą zejść ani grosza.

Przy okazji ponawiam pytanie o sam dekoder Horizon - czy skoro pilot działa radiowo to dekoder można chować w szufladzie, zamiast pod TV, w niewidocznym miejscu?
 
 
bizi1978 
Klikacz

Dołączył: 17 Sty 2017
Posty: 12
Wysłany: 19-01-2017, 07:16   

Jestem po drugiej rozmowie z konsultantem. Narazie nie jest dobrze ale wiele lepiej jak przy pierwszej ofercie:) oferta to horizon select, MR pvr, internet 120, HBO,C+, Eleven pierwsze poł roku 120 zł poźniej 170. Grzecznie pdziekowałem. Gosc na koncu wspomniał ze pewnie beda sie jeszcze ze mna kontaktowac....Czekam cierpliwie puki co. Do tego celowo źle napisałem wypwiedzenie umowy to mi da troche czasu;)
 
 
Marsallah 
classic master

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 150
Skąd: W-wa
Wysłany: 19-01-2017, 08:17   

Nie mogę znaleźć tego excela, a edytowalny w www mi się nie otwiera. Powiedzcie, brać ofertę czy nie.

- jestem klientem, umowa się kończy w lutym
- złożyłem rezygnację
- dzwoniła pani z DUK z ofertą pozostania przy tym co mam, z obniżką cen: max HD z Horizonem PVR + net 250 + telefon Minuty Max za 119 zł
- pakiety kanałów premium, które posiadam bez zmian, tj. C+ Select 39,90 Eleveny 10,99 Cinemax 1,00.

Czyli razem ~170 zł, o 60 zł/mies. taniej niż płacę teraz.

Aha, pani z DUK twierdzi, że taniej się nie da ("nawet nowym klientom takich cen nie dajemy"). Prawda to :?:
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 19-01-2017, 08:59   

Marsallah napisał/a:
max HD z Horizonem PVR + net 250 + telefon Minuty Max za 119 zł...pani z DUK twierdzi, że taniej się nie da
To jest "RUMix IX" = 77+31,02+11+10-10,02 = 119 zł. To samo w "RUMix X" jest o 10 zł taniej, z internetem 120 Mb/s jeszcze o 10 zł. taniej.

:arrow: Arkusz Morthen'a.
_________________
 
 
Marsallah 
classic master

Dołączył: 21 Kwi 2015
Posty: 150
Skąd: W-wa
Wysłany: 19-01-2017, 17:28   

Dzięki, Pitrek.

Czyli mogę ugrać jeszcze dychę miesięcznie na tym co mam. Dobrze wiedzieć.
 
 
jender 
easy master

Dołączył: 01 Maj 2012
Posty: 32
Skąd: Wrocław
Wysłany: 19-01-2017, 18:07   

Mam do Was prośbę o pomoc.
W najbliższym czasie kończy mi się umowa. Obecnie mam:
max extra hd z nagrywarką; hbo hd; canal+ select; eleven; my prime; net 120 mb/s; telefon 240 minut do wszystkich. Płacę za to 210,85 zł.
Wczoraj zadzwonił konsultant i przedstawił 3 oferty:
1. To co mam + horizon + net 250 mb/s w takiej cenie jak teraz - 210,85 zł;
2. To co mam za 190 zł;
3. To co mam - my prime za 178 zł.
Czy to opłacalne oferty, czy też da się wyciągnąć od nich więcej za mniej?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 19-01-2017, 18:50   

jender napisał/a:
Czy to opłacalne oferty, czy też da się wyciągnąć od nich więcej za mniej?
No to tak:
Oferty liczy się z :arrow: regulaminów "RUMix *" lub z :arrow: Arkusza Morthen'a.
HBO: https://www.upc.pl/pdf/up..._od20170101.pdf
Canal+: https://www.upc.pl/pdf/up..._od20170101.pdf
Eleven: https://www.upc.pl/pdf/up..._od20170102.pdf

Najlepsza jest "RUMix X" w przypadku dekodera Horizion. Z mediaboxem "RUMix IX"

:idea: Ad.3 To jest "RUMix VIII" lub "RUMix IX" z telefonem "Minuty do wszystkich Max".
_________________
 
 
rymi 
light master

Dołączył: 10 Sty 2015
Posty: 96
Wysłany: 19-01-2017, 19:56   

rdw napisał/a:

Najbardziej na czym mi zależy to to, że mieszkanie po remoncie i nie chcę zmieniać okablowania. Mam kabel antenowy z korytarza do przedpokoju (szafa z gniazdkiem) a stamtąd idą niezależnie do każdego pokoju kabel antenowy i skrętka internetowa.
Czy zarówno upc jak i netia są w stanie zostać na tym okablowaniu? UPC twierdzi że tak, odpowiedź netii była dla mnie zbyt skomplikowana.


W zależności od lokalizacji Netia dostarcza internet w bardzo różny sposób. Jeśli był u Ciebie kiedyś Aster to Netia dostarcza sygnał w taki sam sposób jak UPC. Jeśli nie to może dostarczać skrętką albo kablem telefonicznym.

W Twoim przypadku albo poszerzył swoją wiedzę techniczną, aby dowiedzieć się u Netii jak to dostarczy albo wziął UPC po kablu "antenowym".
 
 
Ge3z 
light master

Dołączył: 27 Mar 2008
Posty: 51
Skąd: Katowice
Wysłany: 19-01-2017, 22:20   

Muszę pochwalić UPC, po tym jak do mnie zadzwonili i przedstawili nową ofertę, którą przyjąłem bez wahania. Dotychczas nadal byłem na nieopłacalnej i drogiej bezterminówce.

Przez telefon miałem obiecane 89zł abonamentu (Select Extra HD, darmowe rozmowy Max i 250 Mb). Miła pani wyjaśniła, że przez miesiąc musi mi dać darmowy pakiet bezpieczeństwa i telewizję Max Extra HD, z których mogę zrezygnować, by utrzymać 89zł na kolejne miesiące. Wysłanie rutera i instalacja własna to koszt 29,90zł.

Na maila dostałem takie podsumowanie: http://imgur.com/a/odF7k

Szczerze mówiąc to wprowadza trochę zamieszania. Zapis sugeruje, że godzę się na stały abonament 109zł (nie liczę pakietu bezpieczeństwa, bo nie ma okresu zobowiązania, więc jest jasne, że mogę z niego zrezygnować). Powinno być klarownie napisane, że mój abonament wynosi 89zł, ale bedzie podwyższony o 20zł w przypadku braku rezygnacji z Max Extra HD.

Tak to ma wyglądać?
 
 
ml1234 
light master

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 74
Wysłany: 19-01-2017, 23:03   

Witam,

Czy sa obecnie promocje na My Prime ?

Obecnie posiadam WRU XX

Pozdrawiam
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 19-01-2017, 23:09   

Ge3z napisał/a:
... trochę zamieszania. Zapis sugeruje, że godzę się na stały abonament 109zł... Powinno być klarownie napisane, że mój abonament wynosi 89zł, ale bedzie podwyższony o 20zł w przypadku braku rezygnacji z Max Extra HD

Wszystko się zgadza, jakbyś miał na stałe to by nie było zapisu: W promocji ... przez 1 miesiąc.
Obok masz [ otwórz ], poczytaj regulamin.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,63 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: