Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Program do monitorowania routera
Autor Wiadomość
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 11-01-2017, 17:20   

MrPepka, no ale i tak pisałeś że masz porty 100mbps więc musisz do 250mbps wymienić router? to czemu poprostu nie wymienisz na coś co jest ok?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2017, 17:50   

Narazie mam 60mb/s, ale potem kto wie może wezmę 250mb/s. Po prostu z czystej ciekawości chciałbym wiedzieć czy da się to odczytać.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 11-01-2017, 18:18   

MrPepka, a router w ogole Ci obsługuje inne tryby? czy obsługuje 5ghz tv się nie dowiesz i tak, chyba że masz obsługe w telefonie.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2017, 18:20   

Obsługuje 802.11a/b/g/n/ac i pasma 2,4 GHz i 5 GHz.
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 11-01-2017, 18:45   Re: Program do monitorowania routera

@MrPepka
MrPepka napisał/a:
Jedynym moim wymaganiem jest to żeby pokazywał:
-w przypadku wifi w jakim trybie podłączone jest urządzenie do routera (czy 802.11b czy g czy n czy w jakimś jeszcze innym trybie)
Standard w jakim aktualnie pracuje karta wifi w kompie/laptopie znajdziesz, pod Windowsem, w linijce "Radio Type" w wyniku działania polecenia: netsh wlan show interfaces.
Druga opcja to - przyjmniej pod Win 8.1 - Menadżer zadań --> Wydajność Wifi --> Typ połączenia.
A co do TV, to może odpowiedź znajdziesz w specyfikacji modułów wifi. Domyślam się, że jeśli "najwyższy" będzie "n" to raczej trudno się spodziewać, że jeśli AP/router jest ustawiony na obsługę standardu 802.11n, to moduł wifi TV wybierze niższy. Ale oczywiście mogę się mylić.
MrPepka napisał/a:
-w przypadku kabla w jakim trybie jest zestawione połączenie (czy 10mb/s czy 100 czy 1000)
"Szybkość" zestawionego połączenia Ethernet, pod Windowsem, sprawdzisz we właściwościach połączenia Ethernet.
MrPepka napisał/a:
Szukałem takich programów, jednak nigdzie ich nie znalazłem. Zna ktoś taki program?
Poczytaj tutaj: link do artykułu. Może któryś z programów wymienionych w sekcji "Third-Party Tools" spełni Twoje oczekiwania.
Ja bladego pojęcia nie mam, bo z tych programów nie korzystałem.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2017, 19:35   

Yapio napisał/a:
A co do TV, to może odpowiedź znajdziesz w specyfikacji modułów wifi.

Producenci TV nie podają takich danych (a przynajmniej Samsung tego nie robi :sad: ) muszę więc kombinować. Przetestuję programy o których mówisz.
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 11-01-2017, 19:51   

w telewizorach instalowana jest owszem w standardzie n ale osłabiona do 72mbps innym słowem router wszystko zmniejszy do 72mbps. Bo urządzenia są w mimo(wiele urządzeń obniża transfer) a teraz wchodzi mu-mimo(bez obniżania transferu). Innym słowem urządzenie z kartami 300mbps zostaje przez słabsze urządzenie osłabione do 150mbps lub mniej.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 11-01-2017, 20:02   

Tyle, że telewizory łączące się u mnie z routerem mają na pewno dwupasmowe wifi (łączą się z moim routerem w paśmie 5 GHz) ale w jakim standardzie tego nie wiem (mogę się domyślić jedynie, że mój telewizor nie ma 802.11ac bo jest z 2012, a co z telewizorem rodziców który jest z 2014?)
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 11-01-2017, 22:13   

@MrPepka
MrPepka napisał/a:
Tyle, że telewizory łączące się u mnie z routerem mają na pewno dwupasmowe wifi (łączą się z moim routerem w paśmie 5 GHz) ale w jakim standardzie tego nie wiem (mogę się domyślić jedynie, że mój telewizor nie ma 802.11ac bo jest z 2012, a co z telewizorem rodziców który jest z 2014?)
Jeśli na Twoim AP/routerze masz możliwość ustawienia tylko standardu 802.11ac dla 5GHz, to zrób tak, a następnie próbuj podłączyć ten drugi TV. Jak obsługuje ac to pójdzie po 5GHz.

[ Dodano: 11-01-2017, 22:34 ]
MrPepka napisał/a:
Producenci TV nie podają takich danych (a przynajmniej Samsung tego nie robi :sad: ) muszę więc kombinować.
Może uda Ci się te informacje wyciągnąć od Samsung Customer Care (czy jak to się tam nazywa). Zapytać możesz. Chociaż sama informacja, że jeden z Twoich TV to dual-band wspierający 802.11 a/b/g/n a drugi dual-band wspierający 802.11 a/b/g/n/ac i tak niewiele da. Najlepiej by było znać "wifi chipset". Wtedy na stronie producenta chipsetu mógłbyś spróbować wyciągnąć bardziej szczegółowe info, jak np. "Data Rate WLAN". Oto przykładowe strony jednego z producentów, na którego się natknąłem podczas rozkminiania dlaczego mój "niby" dual-band 802.11b/g/n smartfon nie negocjuje więcej jak 65Mbps, i to zarówno w 2,4GHz jak i 5GHz. Podczas gdy drugi po 5GHz negocjuje 150Mbs. To oczywiście tylko teoretyczne "Mbps" ale różnica jest.
Oto linki do przykładowych specyfikacji:
Link zewnętrzny - przykład specyfikacji --> zakładka Specs
vs.
Link zewnętrzny - przykład specyfikacji --> zakładka Specs
To co prawda nie chipsety z moich smartfonów ale pozwala mi to zrozumieć przyczynę różnicy w zachowaniu obydwu urządzeń. I to jest chyba też w przybliżeniu to "osłabianie", o którym pisze beny8989.
 
 
Misiek999 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 20 Paź 2008
Posty: 199
Skąd: Wrocław
Wysłany: 12-01-2017, 02:51   

MrPepka napisał/a:
Mam router asusa i też jest opcja sprawdzenia podłączonych urządzeń tyle, że jest uboga (pokazuje tylko czy ma internet, ikonkę, nazwę, adres IP, MAC, i interfejs bez opcji typu w jakim trybie Wi-Fi bądź kablowym się podłączyło dane urządzenie i prędkości też nie pokazuje)

Aż muszę spytać jaki to model? :shock:
Sam mam Asusa RT-AC68U (na AsusWRT-MERLIN/HGG) i bez problemu uzyskuje w/w informacje aczkolwiek przyznaję, że muszę poskakać po kilku zakładkach.
Transfer ogólny danego urządzenia można też sprawdzić apką Asusa na smartfonie. (u mnie to działa)

* LINK1
* LINK2
* LINK3
* LINK4
* Screeny są przykładowe z sieci...
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 12-01-2017, 09:24   

Mam Asusa rt-ac51u i w zakładce podłączone urządzenia nie mam tego TX rate i rx rate i Access time. Za moment wrzucę screeny jak to u mnie wygląda.

[ Dodano: 12-01-2017, 09:42 ]
Mały update: w logach systemowych w zakładce wireless log dokopałem się do tych informacji. Dla mojego tabletu podaje link 390mb/s choć w rzeczywistości jest 433mb/s. Nie wiem jak on tworzy te informacje.

[ Dodano: 14-01-2017, 22:15 ]
Takie jeszcze pytanie mam (o ile ktoś tu zajrzy) czy da się odczytać logi systemowe z routera nie wchodząc w jego stronę konfiguracyjną (przez program)? Czy router to przechowuje tylko dla siebie? Z tych logów interesują mnie logi w których jest zapisana informacja o urządzeniach podłączonych do routera kablowo i przez wifi (interesuje mnie bardziej informacja o prędkości).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,38 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: