Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Promocja TPSA - Internet 15Mbps
Autor Wiadomość
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 07-04-2006, 18:25   

yacho napisał/a:
za 15 Mbps dsl zaplace 480 zl z 24 miesiecznym cyrografem

Zapomniałeś wspomnieć o asymetrii 19.2:1 przy której o jakimkolwiek 'poważniejszym' myśleniu o:
- VoIP
- wideokonferencjach
- wysyłaniu dużych plików pocztą lub przez ftp
- VPN
- hostingu
- p2p i grach (chociaż akurat tego poważnie bym nie traktował ;) )
możemy po prostu zapomnieć, bo większe możliwości w powyższych przypadkach da nam symetryczne łącze 1Mbps a nie zaplanowana wyłącznie na osiągnięcie wrażenia oferta o 'kosmicznym' downloadzie i równie kosmicznej asymetrii.

Swoją drogą zastanawia mnie do kogo właściwie jest skierowana ta oferta skoro tą prędkość można wykorzystać praktycznie tylko do szybkiego ściągania z www i ftp, czyli do rzeczy które może i były jedynym zastosowaniem konsumenckiego Internetu ale 5 czy 10 lat temu a nie teraz...

No i dochodzimy do sedna sprawy - TP oferując takie właśnie łącza potrzebuje dostawców treści :P .
 
 
yacho 
easy master

Dołączył: 23 Wrz 2005
Posty: 24
Wysłany: 07-04-2006, 21:11   

Asymetria jest problemem ale ja caly czas posze - znajdzcie lepsze lacze w tej cenie w takim razie....
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 08-04-2006, 17:57   

Cytat:
Asymetria jest problemem ale ja caly czas posze - znajdzcie lepsze lacze w tej cenie w takim razie....
a co powiesz na łącze symetryczne z wyjściem na świat 3-8Mbitów (to jest średnia sprawdzona w praktyce, bo mnie ma górnego ograniczenie ani gwarantowanego minium) za 55zł+vat ?
  marekd@jabberpl.org
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 08-04-2006, 21:30   

Marek napisał/a:
a co powiesz na łącze symetryczne z wyjściem na świat 3-8Mbitów (to jest średnia sprawdzona w praktyce, bo mnie ma górnego ograniczenie ani gwarantowanego minium) za 55zł+vat ?

Czyżby chodziło o to:
http://www.maxman.pl/?pg=cennik
Co prawda z łącza tej firmy nie miałem okazji korzystać, ale z doświadczenia wiem że takie prędkości są jak najbardziej realne zwłaszcza w sieciach mających kilkanaście tysięcy i więcej klientów.
 
 
noname 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2006
Posty: 47
Wysłany: 03-07-2006, 09:03   

Kod:
Co do przepustowosci ultry to sredni transfer jest porownywalny z 2 Mbps DSL - wiem bo mialem i to i to - DSL z reguly idzie maxem - chello z reguly pada na poziomie 150-200 kb/s i wyzszy transfer jest realny mocno w nocy.... wniosek taki ze wracam na DSL jak najszybciej - nawet za cene 2 letniego cyrografu...


Kod:
DSL niezaleznie od pory dnia wyciagal 255 KB/s - chello w nocy jakies 400-600 a w dzien wychodzi 120-150 - po drugiej stronie rurka jest Gigabit wiec wysycenie 12 Mbps lacza nie powinno stanowic najmniejszego problemu - srednia transferow w ciagu doby jest niestety ok 3 mbps - a w umowie jest 12 - jest to na tyle istotna rozbierznoosc ze warto przejsc na DSL


po przeczytaniu tego moge stwierdzic ze ta osoba albo nigdy nie miala stycznosci z chello ULTRA , albo ktos mu zalozyl chello classic MOWIAC ZE MA ULTRA , Albo ktos mu naopowiadal bajek ze ultra ma takie trnsfery

Transfery w dzien : ze stron www ( przewaznie 1,2 -1,6 MB/s ) trafia sie strony gdzie transfer jest 700-900 KB/s
Jak sciagam z torrentow: gdy jest dibra ilosc osób seedujacych sciagam 1,4 -1,5 MB/sec

Wiec nie mam pojecia jak ty możesz miec w dzien 150-200 KB/s a w nocy 400-600

Skad sie tacy bajko pisarze biora to nie mam pojecia !!
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: