Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie o UPC dla laika
Autor Wiadomość
buba12345 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 43
Wysłany: 26-11-2016, 19:31   Pytanie o UPC dla laika

Nie jestem w UPC, ale zastanawiam się nad przejściem do nich z sieci osiedlowej (internet+TV+może telefon). Mieszkanie w Gdańsku, w bloku, jest tu konkurencja kilku dostawców.
Na stronie UPC, jak wpisuję nasz adres, to pakiet Twój Standard ma zmienioną cenę z 99zł na 79zł. Z tego co się dowiedziałem z internetu, to można wynegocjować nawet jako nowy klient pakiet za 55zł, ale z wolniejszym netem.

Cytat:
Cytat:
w salonie możesz max otrzymać Wielką Rewię Usług XVI czyli WRU XVI:
- pakiet select HD: bez nagrywarki 39,99pln, (z nagrywarką 55pln- nie Horizon)
- FP 30Mb/s: 10pln
- telefon 60min: 5pln



Mam pytania:

Okazuje się, że sieć osiedlowa, w której jesteśmy przechodzi do firmy Volta z Gdańska.
1.nie wiem czy znacie firmę Volta? Macie jakieś zdanie?
2. Pytanie co do UPC, czy są jakieś wady jakości ich pracy, typu jakieś naciągactwo, słyszałem kiedyś o ich podwyżkach znienacka, typu że podwyższali samowolnie internet i podnosili cenę abonamentu. To prawda?
Czy UOKIK zmusił ich do wycofania tego typu praktyk?
3. Czy są jakieś inne wady UPC?
4. Na ich stronie jest wykaz telewizorów, które współpracują z karta CI+ (jak się nie chce dekodera), nie ma tam modelu, który chcę kupić (jest zbyt nowy?), czy to może być problem?
Czy jest dużo awarii?
5. napiszcie proszę cokolwiek przyjdzie Wam do głowy na temat praktycznych porad, zalet i wad UPC.
Czy stosują jakieś sztuczki? Czy to uczciwa firma?

Zastanawiam się nad instalacją w domu u mojej mamy. Czyli ma działać po instalacji i nie chcę się martwić na przyszłość. Mama nie będzie sprawdzała w internecie różnych szczegółów, już po podpisaniu umowy. Warto?


Kabel UPC jest chyba od strony balkonu na zewnątrz, jak przebiega instalacja? Nasz blok jest ocieplony, rozumiem, ze będą wiercić dziurę w ścianie?
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 26-11-2016, 23:50   

Najlepiej to zamów i sam się przekonaj jak działa w Twojej lokalizacji. Jak zamówisz przez internet lub telefon to możesz odstąpić od umowy w ciągu 14 dni. Przy umowie na 24 miesiące nie grozi Ci żadna podwyżka w tym czasie. Obecnie nie ma już WRU, teraz są Rewie Usług Mix (RUM). Jako nowy klient możesz nie dostać żadnej Rewii, ale jak odstąpisz od umowy w ciągu 14 dni to wtedy masz szansę na negocjacje lepszych warunków (tj. najwyższej Rewii).

Awarie nie są zbyt częste a jak już się zdarzają to są raczej krótkotrwałe.

Trasa prowadzenia kable jest do uzgodnienia z technikiem (monterem).

Na stronie UPC są wymienione modele telewizorów, które na pewno działają z modułem CI. Jeśli Twojego nie ma na stronie to znaczy tylko tyle, że UPC nie sprawdzało tego modelu i nie może zagwarantować działania.
_________________
 
 
buba12345 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 43
Wysłany: 01-12-2016, 22:50   

Są te nowe rewie dostępne w pdf jak stare?

Jest jakaś podobna do WRU XVI?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-12-2016, 23:12   

Nie ma już WRU teraz są :arrow: „Rewie Usług Mix * (2016-1)”
RUMix IX i X zostały później jeszcze zmienione, pomocny dla Ciebie będzie też Arkusz Morthen'a.

Poczytaj od podanego linku też resztę wpisów.
_________________
 
 
buba12345 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 43
Wysłany: 01-12-2016, 23:27   

O dzięki.

Mógłbyś mi napisać zanim się w to zagłębie, czy jest możliwość wynegocjowania przez nowego klienta czegoś analogicznego do WRUXVI? Czyli 30mbit/s+60min.+Select Extra HD za około 60zł? Czy w tych nowych rewiach jest coś podobnego?

Zaraz sam będę czytał, ale jestem jeszcze zielony w tych regulaminach.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 01-12-2016, 23:41   

Niestety dla nowych klientów nie wygląda to różowo
:arrow: https://promocje.upc.pl/pakiety/#ze-znizka-24-miesiace
tu regulamin: :arrow: https://www.upc.pl/pdf/up...kiet_2016-1.pdf
:arrow: https://promocje.upc.pl/?new-client

Rozwiązaniem jest przyjęcie nowej jakiejś nie do końca super umowy i w ciągu 14 dni odstąpienie od niej. UPC zainwestowało by już w instalację u Ciebie, więc nie chcieliby już Ciebie stracić. Następnie negocjować lepsze warunki.
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 02-12-2016, 00:21   

Zawsze można też spróbować:
1. https://promocje.upc.pl/pakiety/
2. Wpisujesz adres: Świętochłowice, ulica i numer cokolwiek co dopełni automatycznie podając jedną litere / cyfre
3. wybrać pakiet 120mbps z tv select za 60zl na 12 miesięcy
4. zmienić adres w formularzu. Formularz przechodzi.
 
 
buba12345 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 43
Wysłany: 02-12-2016, 11:40   

LOL, wpisałem Świętochłowice i najpierw popełniłem błąd, bo wpisałem literkę L przy ulicy wyświetliła się Licealna, a na numer nie czekałem i wpisałem 1. Wyszło 89zł.

Zrozumiałem, że trzeba było poczekać na wyświetlenie propozycji numeru ulicy, a nie tylko nazwy ulicy. Wpisałem w drugiej próbie Świętochłowice, literę B wyświetliło Bytomska, potem 1 wyświetliło propozycję 16. Jest tam Pakiet srebrny z Select HD, 60mbit/s za 49zł na 12 miesięcy. Faktycznie po wciśnięciu zamawiam, jak zmieniam adres na Gdańsk wygląda na to, że zamówi. Instalacja 59,90zł. Serio to takie proste? Jak technik przyjdzie to nie będzie problemu?

To co mnie zdziwiło poza ceną to to, że umowa jest tylko na 12 miesięcy.

W tych Świętochłowicach musi być niezła konkurencja skoro dają takie oferty.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 02-12-2016, 12:08   

buba12345 napisał/a:
Serio to takie proste? Jak technik przyjdzie to nie będzie problemu?
W zamówieniu podałeś adres e-mail, przed wizytą technika przyjdzie informacja o zawarciu Umowy Abonenckiej oraz Potwierdzenie zawarcia Umowy Abonenckiej: Na powyższy adres wyślemy Potwierdzenie zawarcia Umowy Abonenckiej.

:arrow: Regulamin zawierania Umowy Abonenckiej w formie elektronicznej.
_________________
 
 
buba12345 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 43
Wysłany: 04-12-2016, 19:26   

Jeszcze mam pytanie o sprzęt od UPC. Na ich stronie niezależnie od lokalizacji zawsze jak są propozycje pakietów TV+internet, to zawsze jest tam dekoder. A co, jak ktoś chce zamiast dekodera kartę wkładaną w TV?

Mam dwa pytania dotyczące Pakietu Srebrnego (dostępny m. in. w Świętochłowicach)

Na stronie
promocje.upc.pl/pakiety/srebrny/
Pakiet Srebrny oznacza 60mbit/s+tv select za 49zł/miesiąc plus instalacja 59,90zł. Na 12 miesięcy.

Na stronie Pakietu Srebrnego jest regulamin:
upc.pl/pdf/upc_regulamin_promocji_pakiet_dla_ciebie_2016-1.pdf?t=1480880323687

W regulaminie nie ma nic o tv select.
Możecie zobaczyć ten regulamin?
Wychodzą mi dziwne wyliczenia ceny w ciągu 12 miesięcy i potem.
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 06-12-2016, 17:14   

Najwyraźniej na stronie UPC jest odnośnik do niewłaściwego regulaminu. W pakiecie złotym i platynowym jest odnośnik do tego samego. Przy zamówieniu przez internet powinieneś dostać potwierdzenie zgodne z informacjami na stronie.

Ulgi po okresie zobowiązania są nadal stosowane - mówi o tym pkt. VIII, ust. 2. tego Regulaminu. W innych regulaminach też jest taki zapis.
_________________
 
 
buba12345 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 43
Wysłany: 06-12-2016, 18:29   

O, dzięki Karol. Spróbuję poszukać przez google regulaminu na srebrny pakiet.

Kiedyś jak ktoś mi doradzał, to mówił że w UPC opłaca się brać 3 usługi i nawet nie podłączając telefonu (ale go biorąc jako trój-pakiet), czyli z tego co piszesz w tym wypadku, czy jest telefon, czy go nie ma, to bez znaczenia, tak?



Czyli z Twojej perspektywy kogoś, kto jest w UPC od dawna, co najlepiej robić jak minie te 12 miesięcy umowy? Chyba lepiej podpisać umowę na kolejne 12/24 miesiące, bo to gwarancja stałej ceny? Rabaty rabatami będą takie same, ale zawsze mogą zmienić cennik. Tylko czy to nie będzie ciężko uzyskać za rok?
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 06-12-2016, 20:16   

Telefon podstawowy (pakiet start) jest za 0 zł, więc czy go weźmiesz czy nie zależy od indywidualnych potrzeb.

Po 12/24 miesiącach okresu zobowiązania najlepiej złożyć wypowiedzenie - wtedy można negocjować lepsze warunki w Biurze Utrzymania Klienta.

I w mojej ocenie nie ma sensu chodzić do salonu - po prostu zamów przez internet taki pakiet, jaki najbardziej Ci odpowiada.
_________________
 
 
buba12345 
easy master

Dołączył: 26 Lis 2016
Posty: 43
Wysłany: 07-12-2016, 00:47   

Dzięki za pomoc.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-12-2016, 17:55   

Karol napisał/a:
Ulgi po okresie zobowiązania są nadal stosowane - mówi o tym pkt. VIII, ust. 2. tego Regulaminu. W innych regulaminach też jest taki zapis.

..., ale są o 10 zł mniejsze:
... miesięczna opłata abonamentowa z tytułu świadczenia Usługi Internetowej z ulgą w wysokości 59,98 zł (słownie: pięćdziesiąt dziewięć złotych 90/100) brutto w Okresie Zobowiązania, potem z ulgą w wysokości 49,98 zł (słownie: czterdzieści dziewięć złotych 98/100) brutto po upływie Okresu Zobowiązania.

A regulamin Pakietu Srebrnego/Złotego/Platynowego jest błędny bo odnosi się do: promocji_internet_dla_ciebie
https://www.upc.pl/pdf/up...ebie_2016-1.pdf
Nazwa jest dobra, ale treść zła: promocji_pakiet_dla_ciebie
https://www.upc.pl/pdf/up...ebie_2016-1.pdf

Oba regulaminy zawierają tę samą treść.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: