Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Jaki modem lub modemo-router do lacza 250Mb/s
Autor Wiadomość
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 24-11-2016, 10:03   

Ściągnałem program fillezilla jak ktoś radził i ustawiłem pobieranie 3 plikow z ftp atman.Zsumowałem szybkość i wyszło ok 30MB/s (wifi 5ghz) czyli ok, czy istnieją jakieś ograniczenia w upc że pobierając 1 plik nie osiągnę takiej prędkości ,dopiero pare plików daje full łącze ?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 24-11-2016, 14:19   

Don Vito, to jest raczej normalne, zwykle jest tak że łącze jest rozdzielane na połączenia, nawet po stronie serwerów końcowych a nie upc, więc żeby podzielić łącze na wszystkich userów masz mniejsze prędkości przy jednym pliku niż przy kilku
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 25-11-2016, 23:13   

@Don Vito
Don Vito napisał/a:
Ściągnałem program fillezilla jak ktoś radził i ustawiłem pobieranie 3 plikow z ftp atman.Zsumowałem szybkość i wyszło ok 30MB/s (wifi 5ghz) czyli ok, czy istnieją jakieś ograniczenia w upc że pobierając 1 plik nie osiągnę takiej prędkości ,dopiero pare plików daje full łącze ?
Mi osobiście nic mi nie wiadomo o tego typu ograniczeniach. U mnie, czy to "po kablu" czy "po wifi" suma transferów pojedynczych plików = transferowi pojedynczego pliku. Wielokrotnie przetestowane FileZillą z ftp atman'a. Przykładowo, dla łącza 120Mbps z COMPAL'em: plik 5GB - transfer 13,9-14,1 MiB/s; suma transferów 3 plików 5GB = 13,9-14,1 MiB/s. Po wifi zasada taka sama tylko mniejsze wartości transferu.

[ Dodano: 25-11-2016, 23:19 ]
Don Vito napisał/a:
zamieniłem nowiuteńki kabel na stary który miałem cat5 i tu zonk 120-130 czyli cat5 lepsze od cat6.
Co do transferu po kablu to spróbuj wejść w ustawienia Twojej karty sieciowej Ethernet:
Właściwości karty sieciowej -> zakładka: Zaawansowane -> właściwość: Szybkość i dupleks i wybierz wartość: 1.0 Gbps Full Duplex
 
 
Don Vito 
plus master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 13 Gru 2006
Posty: 306
Skąd: Sosnowiec
Wysłany: 29-11-2016, 20:19   

Witam :)
Troche póżno ale dzięki za aktywność w tym temacie :o ,problem leży chyba w mojej karcie w laptopie killer 2200, poszperałem troche i dużo osób ma podobny problem z tą kartą na razie nic nie robię w tym temacie bo nie mam w sumie glowy do tego.Wszytsko mam ustawione jak radzicie i chyba nic z tym się nie poradzi.WIem jedno jak bede skladal stacjonarkę ( a będzie to styczeń i premiera kaby lake) to na bank nie kupie płyty msi z tym układem.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: