Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
250mbit problem z UPC / utylizacja Gdańsk
Autor Wiadomość
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 16-11-2016, 23:40   

MrPepka, Moico nie jest kablówką a oferuje łącza po ftth, gdzie może dostarczyć te 1gbps bez problemu. większość operatorów po ftth może sobie doprowadzać szybkie łącza.
ostatnio jak rozmawiałem z działem technicznym upc to mi powiedzieli że mój modem łączy się na 16 kanałach downstream, czyli może mieć te 800mbps, ale wszystko zależy też od utylizacji sieci, jeżeli utylizacja jest w 50% to mogę mieć już tylko 400mbps, czyli tak jakby te 800mbps było max dla upc w tym momencie w poszczególnych budynkach. w sumie myślałem że mają przynajmniej te 2.5gpbs na budynek :)
nie wiem jak oni chcą te 500mbps wprowadzić :)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-11-2016, 00:59   

pawelb napisał/a:
Oferty typu 500mbps to bedzie juz psucie rynku

Zamiast uderzać w Bóg wie jakie DL, powinni podnieść UL - nie pogniewałbym się np. 250 Mb/50 Mb UL, albo choć 30/40 Mb UL - tu powinny iść inwestycje - zaraz się okaże, że film 10 GB pobiorę w 5 minut, ale załącznika 1 MB na pocztę nie wyślę, bo się będzie to ślimaczyć 10 minut, aż w końcu serwer pocztowy odrzuci sesję.
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 17-11-2016, 11:02   Dotyczy Moico...

więc pisałem już do nich prawie dwa lata temu w sprawie ich rozwoju i czy planują rozszerzać swoją ofertę.Oczywiście i nawet powinni pojawić się w moim rejonie jednak podstawa było wysłanie zgody na chęć przyłączenia do ich sieci.
Według prawa gdy mieszkając w domu wielorodzinnym taka wspólnota mieszkaniowa potrafi robić problemy wystarczy ,że jeden mieszkaniec chciałby polepszyć swoje łącze nie tylko pod względem transferów ale i do grania online oraz wszelakich konferencji masz prawo głosu ponad tymi co są na nie.Po to została wprowadzona ustawa by osoby takie jak Ja na przykład miały prawo wyboru kto zaproponuje lepsze warunki dla Ciebie.Jeszcze trzy lata temu często był z tym problem właśnie przez to ,że nie było zgody Wspólnoty.

Jakby u Mnie się pojawiło MOICO czy jeszcze inna firma świadcząca usługi internetu z telewizją używając do tego celu światłowodów na pewno nie omieszkał bym najpierw przetestować.
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 17-11-2016, 12:23   

sequence napisał/a:
z mojego research'u oraz informacji z UPC problem nie dotyczy tylko mnie ale całej części dzielnicy, która mieści xset osób.

Aż takie problemy w Gdańsku, jak byłem ostatnio to 250 hula bez problemu (Gdańsk Kiełpino Górne), u nas jest 16 domów na kupie :) wszyscy mają 250 i leci pełnym łączem i to po wifi ...

Znajomi korzystają z MOICO ,czekają tylko aż się im umowa skończy ,aby jak najszybciej z tego zrezygnować, to jest tak samo jak wielki światłowód z orange, przykład Katowice os. Tysialecia z 600 średnia prędkość w godzinach popołudniowych to ok 80-120 , w budynku jest ok 200 mieszkań z czego ok 40 rodzin przeszło na orange, większość ma albo 100 albo 300 ,paru 600 ....Niestety operator daje usługę,lecz nie liczy się z modernizacją ...
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 17-11-2016, 12:35   

Tygrysek napisał/a:
Aż takie problemy w Gdańsku, jak byłem ostatnio to 250 hula bez problemu (Gdańsk Kiełpino Górne), u nas jest 16 domów na kupie :) wszyscy mają 250 i leci pełnym łączem i to po wifi ...

Ale kiełpino górne jest jak wiocha więc 250 zawsze tam będzie i nie będzie wysokiej utylizacji. U mnie w kowalach też pewnie będzie 250 pełną parą (chociaż u mnie sporo bloków jest :? ).
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 17-11-2016, 12:43   

MrPepka napisał/a:
Tygrysek napisał/a:
Aż takie problemy w Gdańsku, jak byłem ostatnio to 250 hula bez problemu (Gdańsk Kiełpino Górne), u nas jest 16 domów na kupie :) wszyscy mają 250 i leci pełnym łączem i to po wifi ...

Ale kiełpino górne jest jak wiocha więc 250 zawsze tam będzie i nie będzie wysokiej utylizacji. U mnie w kowalach też pewnie będzie 250 pełną parą (chociaż u mnie sporo bloków jest :? ).


Wiem,że to wiocha , widzę to po mojej babie :) , a na serio to chyba wszyscy tu mają upc i każdy sobie chwali ,najlepsze jest to ,że jak lata wstecz mieszkałem na Rudzie Ślaskiej to upc nie chciało podłączyć swoich usług ,zebrałem 187 podpisów chętnych na usługi na jednej ulicy ale to im się nie opłacało , tu mają bdudowa kolejne domy ,początek budowy wrzesień 2017 ale już jest nowa instalacja upc zrobiona .....
_________________
 
 
b3170622 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 105
Wysłany: 17-11-2016, 14:07   

Bo teraz to deweloper placi upc za instalacje w nowych budynkach ( no wlasciwie to ten co kupi mieszkanie ;) )
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 17-11-2016, 19:07   

Cytat:
Według prawa gdy mieszkając w domu wielorodzinnym taka wspólnota mieszkaniowa potrafi robić problemy wystarczy ,że jeden mieszkaniec chciałby polepszyć swoje łącze nie tylko pod względem transferów ale i do grania online oraz wszelakich konferencji masz prawo głosu ponad tymi co są na nie.Po to została wprowadzona ustawa by osoby takie jak Ja na przykład miały prawo wyboru kto zaproponuje lepsze warunki dla Ciebie.Jeszcze trzy lata temu często był z tym problem właśnie przez to ,że nie było zgody Wspólnoty.

Tylko, że Kolega zapomniał o jednej podstawowej rzeczy - mieszkamy w POLSCE a nie w CYWILIZOWANYM EUROPEJSKIM kraju - powodzenia w walce ze wspólnotą (bo ci zawsze i ze wszystkim są na nie) i sąsiadami (bo oni nie mają satelity i nie chcą, by przykładowo talerz sat szpecił elewację).
Co z tego, że jest takie PRAWO, że nie mogą mi np. zabronić zamontowania anteny sat - kto ma tyle czasu, nerwów i ochoty na przepychanki, by w spółdzielni przez lata o to walczyć, no i wrogów mamy we własnej wspólnocie na bank...
Także tego...., prawo prawem, a życie, życiem.
Ktoś powie, to idź do sądu - taaa: zmarnowane może i 2 lata przepychanek i koszt adwokata (bo bez tego nie ma szans wygrać) 5 tys zł... - kogo na to stać?
Tygrysek napisał/a:
Niestety operator daje usługę,lecz nie liczy się z modernizacją ...

Modernizacja to swoją drogą (choć co modernizować, jak są światłowody i nody w szafkach pod blokiem), bardziej tu idzie o to pieprzone DO - 1 Mb mieści się w tym DO i mają na to wy...walone.

Narzut przepustowości na klatkę schodową (jeśli nie na CAŁY blok) 1 Gb - 10 mieszkań w pionie w jednej klatce, z czego 5 osób ma 250 Mb - ile to nam razem daje, jak tych z 250 robi narzut CONAJMNIEJ 1,25 Gb a gdzie reszta tych 5 mieszkań... - na taką klatkę schodową powinno być narzutu 2 Gb (nie biorąc nawet pod uwagę, że tych 5 też może skorzysta z tych 250 Mb, wtedy narzut powinien wynosić na taką klatkę 3 Gb).
_________________
 
 
Hornblower 
easy master

Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 20
Wysłany: 18-11-2016, 17:13   

sequence napisał/a:
czyli reasumując szkielet leży i kwiczy...
nie wiem po co chcą wybiegać wtedy w kontekst 500mbit skoro 250 noabla.
Tzn. w sumie wiem, biznes


Jak chcesz to podaj mi numer ID lub SN/MAC modemu na priv to sprawdzę w pon. czy jest jakieś zgłoszenie w twoim rejonie odnośnie utylizacji i czy jakieś terminy już są.
 
 
sequence 
light master

Dołączył: 28 Cze 2015
Posty: 53
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-11-2016, 19:47   

Hornblower, poszło na pw. Sprawdź proszę czy dostałeś, bo jakoś dziwnie wiadomość mam jako do wysłania niby a wysłałem:)
  sequence
 
Hornblower 
easy master

Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 20
Wysłany: 18-11-2016, 20:14   

sequence napisał/a:
Hornblower, poszło na pw. Sprawdź proszę czy dostałeś, bo jakoś dziwnie wiadomość mam jako do wysłania niby a wysłałem:)


Spoko dostałem wiadomość.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: