Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Orange Supernova 300
Autor Wiadomość
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 04-11-2016, 11:18   

Tygrysek,
ciekawe to jest to że lokalizacja tego serwera co podałeś jest w tym samym mieście co sieć szkieletowa upc (amsterdam), a ruch z upc do tego serwera i tak idzie przez USA bo upc nie ma PNI w europie z jedną z sieci 1 tieru :)
 
 
effe 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 219
Wysłany: 15-11-2016, 14:43   

Witam,
Ostatnio zamówiłem przez infolinię dokładnie tę samą usługę internetową z telewizją pakiet optymalny.
Instalacje mam zaplanowaną dopiero 23/11/2016 po przeprowadzce na nowe mieszkanie.

Pytanie do Was.
Słyszałem, że usługa neostrady światłowód ma zmienne IP, które się resetuje co 24h.
Do modemu będę chciał mieć podpięty dysk sieciowy WD My Cloud. Czy nie będę miał z tym problemów? Czy codziennie będę musiał coś konfigurować?
Jeśli nie będzie problemu, to napiszcie proszę jakie są główne wady zmiennego IP w Orange?

Druga sprawa, pytanie o TV. Jak wiadomo jest to telewizja internetowa. Czy nie macie problemów z odbiorem? Czy obraz jest płynny, nie widać pikselozy? Chodzi o główny dekoder jak i multiroom.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 536
Wysłany: 15-11-2016, 16:42   

effe, chcesz mieć dostęp do dysku poza mieszkaniem? jak tak to potrzebujesz dyndns, jeżeli nie to nie bedzie problemu.
telewizja - nie ma problemów z odbiorem, upc działa podobnie
 
 
effe 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 219
Wysłany: 15-11-2016, 16:51   

Poza dome by się przydało, ale to nie jest aż tak potrzebne. Najważniejsze, że w domu będzie działać bez problemu.
 
 
f0ku5 
classic master

Dołączył: 18 Cze 2012
Posty: 173
Wysłany: 15-11-2016, 19:09   

W domu jestes w LAN'ie i Twoje zewnętrzne IP Cie nie interesuje w tym przypadku ;)
 
 
effe 
classic master

Dołączył: 22 Mar 2013
Posty: 219
Wysłany: 15-11-2016, 19:32   

Rozumiem, ok dzięki za info :)
 
 
Hornblower 
easy master

Dołączył: 17 Lip 2012
Posty: 20
Wysłany: 16-11-2016, 20:50   

Czy ktoś z Katowic (z os. Paderewskiego najlepiej) korzysta z tej usługi? Jak to wygląda w praktyce? Są problemy z działaniem?
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 27-11-2016, 15:25   

effe napisał/a:
Witam,
Ostatnio zamówiłem przez infolinię dokładnie tę samą usługę internetową z telewizją pakiet optymalny.
Instalacje mam zaplanowaną dopiero 23/11/2016 po przeprowadzce na nowe mieszkanie.

Pytanie do Was.
Słyszałem, że usługa neostrady światłowód ma zmienne IP, które się resetuje co 24h.
Do modemu będę chciał mieć podpięty dysk sieciowy WD My Cloud. Czy nie będę miał z tym problemów? Czy codziennie będę musiał coś konfigurować?
Jeśli nie będzie problemu, to napiszcie proszę jakie są główne wady zmiennego IP w Orange?

Druga sprawa, pytanie o TV. Jak wiadomo jest to telewizja internetowa. Czy nie macie problemów z odbiorem? Czy obraz jest płynny, nie widać pikselozy? Chodzi o główny dekoder jak i multiroom.

Potwierdzam, że IP sie zmienia co 20-24h, codziennie. Jakie sa wady ? Takie ze jak potrzebujsz miec łącznośc online non stop bez przerwy bo postawiles jakis serwer czy cos w tym stylu to tak często zmienne IP bedzie problemem. W momencie zmiany tracisz łączność na kilkanascie sekund. Taki ultraszybki "restart" modemu.
Na plus jest to ze IP sie zmienia tylko końcówka, 2 ostatnie czlony. Nie dal kazdego jest to wazne, dla mnie np. to kluczowa kwestia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: