Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Multiroom trzeci odbiornik.
Autor Wiadomość
adrins 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-11-2016, 16:17   Multiroom trzeci odbiornik.

Mam pytanie techniczne dotyczące podpięcia trzeciego odbiornika czy jest stosowane wzmocnienie sygnału czy odbywa się to przez rozdzielacz pytam ponieważ planuje sobie rozszerzyć multiroom do 3 odbiornika cyfrowego, a moje testy nie wypadły dobrze ;)

Obecnie w rozdzielaczu od UPC mam na 1 wyj. modem, 2 wyj. dekoder, a z 3 wyj. kabel idzie do rozdzielacza RA-2F 2x4dB 5-862Mhz z niego natomiast do TV gdzie mam kartę CI+ i drugie wyjście jest wykorzystywane do telewizji analogowej dwa pokoje dalej po cieńszym kablu ok 15-20m i to mi wszystko działa bardzo dobrze. Kiedy podpiąłem dekoder pod ten kabel gdzie mam analogową odpierało mi dobrze z połowę kanałów, część miała piksele, a kolejne brak sygnału zauważyłem też piksele jak na obu włączyłem ten sam kanał.

Czy jest szansa jak technik mi przyjdzie podpinać dekoder, że to będzie działać na obecnej infrastrukturze np. zastosuje jakiś inny rozdzielacz ze wzmacniaczem i to będzie działać czy będzie wymagana zmiana okablowania? Wolał bym tego uniknąć bo będzie musiał się przebijać przez dwa pomieszczenia.
 
 
Andre_NH 
classic master


Dołączył: 21 Gru 2013
Posty: 225
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-11-2016, 16:35   

wątpię aby wzmacniacz był potrzebny, ale to już niech on zadecyduje
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-11-2016, 17:04   Re: Multiroom trzeci odbiornik.

adrins napisał/a:
... a z 3 wyj. kabel idzie do rozdzielacza RA-2F 2x4dB 5-862Mhz...po cieńszym kablu ok 15-20m
UPC nie stosuje wzmacniaczy. Ewidentnie w tym odległym pokoju jest za słaby poziom sygnału. Odłącz na chwilę rozdzielacz RA-2F. Podłącz obecny "cienki kabel" bezpośrednio do 3 wyjścia rozdzielacza UPC. Sprawdź czy wtedy prawidłowo działa dekoder podpięty pod ten kabel. Szkoda, że nie podałeś tłumienia wyjść rozdzielacza UPC. Czy to jest zwrotnica :arrow: TRIS czy zwykły 3 wyjściowy splitter. Technik może trochę wzmocnić sygnał na wejściu do mieszkania. Może zamiast zwrotnicy/rozdzielacza trzeba będzie zastosować odgałęźniki, tak aby do tego odległego pokoju szedł silniejszy sygnał, odchodzący z wyjścia o najmniejszym tłumieniem. Technik zmierzy poziom sygnału i może obędzie się bez wymiany przewodu.
_________________
 
 
b3170622 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 105
Wysłany: 12-11-2016, 18:54   

jak nie stosuje jak stosuje (Tratec) a przynajmniej w ubiegłym roku co prawda niechętnie ale jednak montują jak niema innego wyjścia . i technik niema możliwości zwiększenia sygnału ze skrzynki, może zmienić zwrotnice w lokalu na inną o mniejszym tłumieniu no może poczarować z wymiana TAP-a na mniesze tłumienie ale tym sposobem uwali sygnał u pozostałych abonentów albo poprowadzić sygnał z przelotki TAP-a, jednak jak kontrola wykryje to ma przekichane ;) . "cienki" kabel to może działać do analogu w przypadku cyfrowego przekazu do Ci lub dekodera może w wprowadzić zakłócenia które powodują brak niektórych muxów, klatkowanie czy pixle ;)
Dzielenie sygnału na cztery urządzenia modem dekoder ci analog za pomocą tylko spliterów czy zwrotnic może zadziałać jeżeli instalacja kablowa jest "idealna" sygnał który dochodzi z korytarza musi być idealny zarówno w DS i US. Gorzej jak zamontuje na granicznych parametrach, przyjdzie zima i się posypie.
Inna sprawa jak kable są do d.. w lokalu to i wzmacniacz nie pomoże.
 
 
adrins 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 25
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-11-2016, 19:13   

Pitrek napisał/a:
Czy to jest zwrotnica :arrow: TRIS czy zwykły 3 wyjściowy splitter.


Jest to zwrotnica TRIS-307P i w niej na 90% przewód do RA-2F wychodzi z wyjścia 4.2dB podpisanego na tej grafice z linku jako analog jednak bez problemu działa CI+ dlatego 90% bo było to robione z 10 lat temu i wszystko wchodzi mi pod płytki. Zastanawiam się czy 5m długości przewodu jest wstanie zrobić różnice bo tyle mógłbym w sumie poskracać przed i po rozdzielaczu.

Dziękuję za poradę jak będę miał chwile przetestuje bezpośrednie podpięcie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-11-2016, 19:22   

b3170622 napisał/a:
jak nie stosuje jak stosuje (Tratec) a przynajmniej w ubiegłym roku co prawda niechętnie ale jednak montują jak niema innego wyjścia.
No właśnie. Oczywiście mogę się mylić. Z moich doświadczeń wynika, że nie chcą tego robić. Chyba miałeś kontakt z jakimiś "lepszymi" technikami.
b3170622 napisał/a:
... może zmienić zwrotnice w lokalu na inną o mniejszym tłumieniu no może poczarować z wymiana TAP-a na mniesze tłumienie ale tym sposobem uwali sygnał u pozostałych abonentów
I o to mi chodziło, oczywiście w granicach normy aby nie "uwalić sygnał u pozostałych abonentów".
adrins napisał/a:
Zastanawiam się czy 5m długości przewodu jest wstanie zrobić różnice bo tyle mógłbym w sumie poskracać przed i po rozdzielaczu.
Jeżeli bez rozgałęźnika RA-2F dekoder będzie działać, to jest szansa, że skrócenie kabla coś da, dodatkowo można zamiast rozgałęźnika RA-2F użyć odgałęźnika tak, aby do dalszego pokoju szedł silniejszy sygnał. Niestety on zmiejszy sygnał do TV z CI+. :arrow: W sumie taki wzmacniacz mógłby pomóc, ale to trzeba by sprawdzić.
Ciężko coś poradzić. Jak technik przyjdzie to niech rozpatrzy wszystkie możliwości, a nie od razu rzuci "nie da się", tak aby nie trzeba było wymieniać przewodu.
_________________
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-11-2016, 11:51   

U mnie jak montowali Horizona zamiast Kaona to dołożyli wzmacniacz. Pewnie zależy od konkretnej sytuacji i warunków.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-11-2016, 12:15   

Dobra wiadomość, może byś podał oznaczenie wzmacniacza lub zdjęcie.
_________________
 
 
b3170622 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 105
Wysłany: 14-11-2016, 18:12   

Są różne montowane:
np.:
tratec fdu-44 to kiedyś
technetix fra-752/n fra-722/n to ostatnio ponoć redy to 1.2 GHz chociaż pisze na nich pasmo do 862MHz
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-11-2016, 18:22   

Proszę bardzo:

Dla potomnych, jak usuną z hostingu daję model: Technetix HDU400PL
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 14-11-2016, 19:04   

U mojego ojca jest Horizon HD z PVR, MR HD i MR HD z PVR i bez wzmacniacza śmiga wszystko.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-11-2016, 19:17   

Dzięki za info.
b3170622 napisał/a:
tratec fdu-44
Ten to rozumiem, :arrow: wzm. +4 dB.
jarul777 napisał/a:
Technetix HDU400PL
Ale ten? Wzm. +1 dB, to się opłaca montować?
_________________
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 14-11-2016, 19:33   

No cóż, bez niego nie działało, więc chyba się opłaca. Choć nie mam pewności czy technikowi przypadkiem się nie chciało drążyć tematu i wyregulować na klatce.
_________________
 
 
b3170622 
light master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Lis 2014
Posty: 105
Wysłany: 14-11-2016, 21:16   

tak ale z wzmacniacza jest +1 db z tym że niepotrzebna jest zwrotnica czy splitery, wzmacniacz ma cztery wyjścia więc jest +1db z wzmacniacza jak i zysk +8db za brak zwrotnicy
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 14-11-2016, 22:27   

b3170622 napisał/a:
... z tym że niepotrzebna jest zwrotnica, wzmacniacz ma cztery wyjścia... i zysk +8db za brak zwrotnicy
Ano fakt, o tym nie pomyślałem. :oops:
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: