Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Aktualna oferta + multi room z lepszą cenę?
Autor Wiadomość
TeDY 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 27
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 05-11-2016, 13:23   Aktualna oferta + multi room z lepszą cenę?

Cześć, po długim czytaniu forum i na prawdę ciekawych rozwiązaniach (np zerwanie umowy i negocjacje lepszych warunków) jestem pod wrażeniem i sam chciałbym spróbować swoich sił.

Już tłumaczę.

Posiadam w UPC aktualnie pakiet w cenie 85 zł/msc, a w nim:

102 kanały + dekoder mediabox
internet 120mb + compal
i ofertę na telefon za 5 zł (po prostu wychodzi w pakiecie taniej, ale nie używam)

niedawno zakupiłem 2 telewizor i chciałbym mieć multi room, dzisiaj na czacie konsultantka zaproponowała mi 10 zł/msc + 50 zł instalacja drugiego dekodera LUB 15 zł/msc za mediamoduł, czy jestem w stanie tutaj ugrać jakąkolwiek zniżkę ?

Proszę o jakieś porady jak się za to zabrać, bo na 2 tv aktualnie mam kilka kanałów a reszta jest szyfrowana :<

(Ciekawostka, na starym TV marki daewoo miałem podpiętą antenę i np miałem kanał TVN Turbo który normalnie odbierał, a po podłączeniu innego TV, już ten kanał jest jako szyfrowany, jak można to ustawić tak aby był nadal do oglądania ?)

@Edit - czytałem również o cesji że można zrobić coś takiego i coś zyskać, takie cos też wchodzi w grę.
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 05-11-2016, 14:20   Re: Aktualna oferta + multi room z lepszą cenę?

TeDY napisał/a:
Cześć, po długim czytaniu forum i na prawdę ciekawych rozwiązaniach (np zerwanie umowy i negocjacje lepszych warunków) jestem pod wrażeniem i sam chciałbym spróbować swoich sił.

Już tłumaczę.

Posiadam w UPC aktualnie pakiet w cenie 85 zł/msc, a w nim:

102 kanały + dekoder mediabox
internet 120mb + compal
i ofertę na telefon za 5 zł (po prostu wychodzi w pakiecie taniej, ale nie używam)

niedawno zakupiłem 2 telewizor i chciałbym mieć multi room, dzisiaj na czacie konsultantka zaproponowała mi 10 zł/msc + 50 zł instalacja drugiego dekodera LUB 15 zł/msc za mediamoduł, czy jestem w stanie tutaj ugrać jakąkolwiek zniżkę ?

Proszę o jakieś porady jak się za to zabrać, bo na 2 tv aktualnie mam kilka kanałów a reszta jest szyfrowana :<

(Ciekawostka, na starym TV marki daewoo miałem podpiętą antenę i np miałem kanał TVN Turbo który normalnie odbierał, a po podłączeniu innego TV, już ten kanał jest jako szyfrowany, jak można to ustawić tak aby był nadal do oglądania ?)

@Edit - czytałem również o cesji że można zrobić coś takiego i coś zyskać, takie cos też wchodzi w grę.


Obecnie 15 zł z nagrywarką lub 10 bez więcej nie ugrasz. Możesz jedynie targować brak opłaty instalacyjnej.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-11-2016, 14:24   Re: Aktualna oferta + multi room z lepszą cenę?

Dekoder bez nagrywarki :arrow: jest traktowany tak samo jak MediaModuł CI+. Bardzo dziwne, że cenowo chcą traktować MediaModuł CI+ jak dekoder z PVR (nagrywarką). Cena powinna być taka sama: 10 zł miesięcznie.
Kwestia jest też czy masz mieć zobowiązanie na 24 miesiące czy bez zobowiązania.
W tej promocji :arrow: „Rozrywka z Multiroom” (2016-1) dekoder/MediaModuł CI+ za 10 zł jest w zobowiązaniu na 24 miesiące.
Opłaty instalacyjnej możesz pozbyć się powołując się na promocję: :arrow: „Bezkosztowa instalacja” (2016-1). Niby instalacja Multiroomu jej nie podlega, ale niektórym się udało.
Za to z tej promocji :arrow: ,,Rozrywkowy pakiet II" (2016-1) też za 10 zł nie ma okresu zobowiązania i co ważne aktywacja jest za 0 zł.

Dziwna sprawa z tym drugim TV, normalnie podpinając przewód antenowy z sygnałem UPC, powinieneś znaleźć programy analogowe i ok. 29 odkodowanych programów cyfrowych
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 05-11-2016, 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TeDY 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 27
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 05-11-2016, 14:36   

No szkoda że nie mam zrzutu ekranu z rozmowy, ale co do instalacji to dobrze wiedzieć że mogę mieć ją za 0.

I oczywiście mam umowę terminową na 24 miesiące, czy w czasie takiego zobowiązania jestem w stanie ugrać jakąś zniżkę nawet na pakiet który posiadam ? np z 85 zł (które aktualnie płacę) na np 70 zł ? lub żeby do tego aktualnego pakietu dołożyli multiroom free ?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-11-2016, 14:40   

Niestety w czasie zobowiązania nic nie da się ugrać, dopiero złożenie wypowiedzenia otwiera drogę do lepszych ofert. Oczywiście nie przy pierwszej rozmowie, ale negocjując można uzyskać "RUMix X" lub "RUMix IX". Niestety w chwili obecnej Multiroom za 10 zł (bez zobowiązania i aktywacja za 0 zł)) to jest najlepsza oferta.
_________________
Ostatnio zmieniony przez Pitrek 05-11-2016, 14:43, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
TeDY 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 27
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 05-11-2016, 14:43   

Pitrek napisał/a:
Niestety w czasie zobowiązania nic nie da się ugrać, dopiero złożenie wypowiedzenia otwiera drogę do lepszych ofert. Oczywiście nie przy pierwszej rozmowie, ale negocjując można uzyskać "RUMix X" lub "RUMix IX".


Mogę prosić linki do regulaminów i cenników ?
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-11-2016, 14:45   

Aktualne regulaminy RUMix IX i X: :arrow: http://forum.mediaswiat.p...=8433&start=128
Regulaminy wcześniejsze: :arrow: http://forum.mediaswiat.p...=8433&start=124

Do kalkulacji cen najlepiej posłużyć się :arrow: Arkuszem przygotowanym przez Morthen'a.


Edit:
TeDY napisał/a:
... na starym TV marki daewoo miałem podpiętą antenę i np miałem kanał TVN Turbo, a po podłączeniu innego TV, już ten kanał jest jako szyfrowany, jak można to ustawić tak aby był nadal do oglądania ?)
Zastanawia mnie sprawa z tym drugim TV. Piszesz, że na starym TV miałeś TVN Turbo. Ten program mogłeś odebrać :arrow: tylko w przekazie analogowym. Masz 45 programów, jeszcze u Ciebie nie zredukowano analoga.
Wiele osób ma właśnie "pseudo multiroom" oparty o programy analogowe i ok. 29 :arrow: odkodowanych programów cyfrowych. Coś w nowym TV chyba źle szukasz, (bo na 2 tv aktualnie mam kilka kanałów a reszta jest szyfrowana) powinieneś mieć Pełny Analog i odkodowane programy cyfrowe. Tam gdzie :arrow: zredukowano Analog, jak ktoś ma TV z tunerem DVB-C to przy "pseudo multiroomie", już nie ma sensu szukać programów analogowych tylko :arrow: cyfrowe, bo to prawie ta sama oferta.
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 05-11-2016, 16:48   

Pitrek napisał/a:
Niestety w czasie zobowiązania nic nie da się ugrać, dopiero złożenie wypowiedzenia otwiera drogę do lepszych ofert. Oczywiście nie przy pierwszej rozmowie, ale negocjując można uzyskać "RUMix X" lub "RUMix IX". Niestety w chwili obecnej Multiroom za 10 zł (bez zobowiązania i aktywacja za 0 zł)) to jest najlepsza oferta.


I tu bym się kłócił a jestem tego dowodem :)
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-11-2016, 16:52   

Ja Tobie wierzę, ale zagwarantuj to TeDY'iemu.
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 05-11-2016, 16:56   

Fakt opcji za 1 zł lub 0 zł juz nie ma ale jeśli miałeś do tej pory to przedłużają
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-11-2016, 17:00   

erwinsans@
Ale TeDY@ nie ma. :sad:
TeDY napisał/a:
chciałbym mieć multi room
_________________
 
 
erwinsans 
ultra master

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 750
Wysłany: 05-11-2016, 17:14   

Pitrek napisał/a:
erwinsans@
Ale TeDY@ nie ma. :sad:
TeDY napisał/a:
chciałbym mieć multi room


To musi ładnie po prosić
_________________
 
 
TeDY 
easy master

Dołączył: 05 Lis 2016
Posty: 27
Skąd: Jastrzębie-Zdrój
Wysłany: 06-11-2016, 11:43   

Dokładnie stary hebel daewoo to tylko analog ale zaś philips szukałem po dvbc i mam dosłownie kilka kanałów, później sprawdzę jak poszukam po analogu jak to wygląda i dam znać.

[ Dodano: 08-11-2016, 13:25 ]
Sprawdziłem i jest więcej kanałów ale w słabej jakości i nie bardzo widzi mi się to oglądać.
Nie pozostaje nic innego jak walczyć o jak najtańszy multiroom.

Bo na zmianę warunków umowy konsultant powiedział że nie ma szans...
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 09-11-2016, 08:56   

Kanały cyfrowe nie mogą być słabej jakości, albo są OK, albo ich nie ma, ewentualnie rwą się, szatkują, pikzelizują, ale pomiędzy tym muszą być OK. Programy analogowe będą śnieżyć.
To mi wygląda na problem z siłą sygnału w tym kablu do drugiego pokoju. Początkowe kanały analogowe są OK, a później coraz gorzej. Podobnie będziesz miał tylko jakiś/jakieś początkowe MUXy z programami cyfrowymi. Do multiroomu sygnał musi być też OK. Przy montażu technik to sprawdzi i będzie musiał to naprawić.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: