Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Czarny obraz 1080i/AUTO
Autor Wiadomość
katana1 
Klikacz


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: 26-10-2016, 18:04   Czarny obraz 1080i/AUTO

Dzień dobry,

mam nowy telewizor nowy LG 43LH510V. Przy ustawieniu w dekoderze tak jak tutaj: pytania-klienci-biznesowi.upc.pl/?q=fact_1007032 jakości 1080i lub AUTO obraz na kanałach HD jest czarny, czasem tylko na pół sekundy pojawia się dźwięk i nic więcej. Wygląda jakby telewizor nie mógł się zdecydować czy jest sygnał czy nie. Za to na AUTO działa na kanałach SD, a na FHD świeci w dekoderze dioda HD jednak obrazu brak.

Resetowałem dekoder jak i również przywracałem do ustawień fabrycznych i nic nie pomogło. Kabel i port HDMI telewizora jest raczej dobry ponieważ z laptopa po nim na 1920x1080p idzie obraz poprawie. A może musi być specjalny kabel, bo ten co mam jest od minitora (ale 720p działa na tv i FULL HD w monitorze też).

Czy to normalne że działa tylko na 720p? Wzywać technika? Poprzedni TV był zwykłym kineskopowym.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2016, 18:41   

masz telewizor HD ready który nie obsłuży rozdziałki 1080p stąd też w trybie AUTO dostosowuje obraz do rozdzielczości telewizora
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-10-2016, 18:56   

@GDA
Wersja 43 cale (43LH510V) jest Full HD 1920 x 1080, tylko 32 cale (32LH510V) jest HD Ready 1366 x 768.

@katana1
Przed wezwaniem serwisu sprawdź jednak też z innym kablem HDMI, to że notebook działa OK to jeszcze nic nie przesądza.

Zrób taką próbę. Wyłącz wszystko. Najpierw włącz TV wybierz źródło HDMI i włącz dekoder. Próba druga: Wyłącz wszystko. Najpierw włącz dekoder, po chwili jak dekoder będzie w pełni uruchomiony, włącz TV.

Czy to coś zmienia.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2016, 19:14   

No tak mogłem wziąć pod uwagę ze stronę www robią amatorzy podobnie jak UPC

http://www.lg.com/pl/telewizory/lg-43LH510V
 
 
katana1 
Klikacz


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: 26-10-2016, 20:26   

Dzięki za odpowiedzi! :-)
GDA napisał/a:
masz telewizor HD ready który nie obsłuży rozdziałki 1080p stąd też w trybie AUTO dostosowuje obraz do rozdzielczości telewizora

Jest tam błąd na stronie w nazwie, ponieważ model który wysłałeś to 32LH510V. Nawet w danych poniżej jest podane to:
Cytat:
1366x768
Przekątna 32“ (80 cm)


Telewizory LG z serii tegorocznej 32 calowe są hd ready, a powyżej zazwyczaj FHD.
Wersja 43' jest FHD (fraza do Googla, bo forum nie pozwala zamieścić mi linku):
Cytat:
43LH510V lg com uk


Czytałem inne tematy w sieci i wielu osobą skaluje w obie strony obraz niezależnie od TV więc myślę, że i tak powinno coś wyświetlać. U mnie na 1080i lub AUTO nie działają po prostu kanały HD (dioda HD dekodera świeci).

Co ciekawe nie da się wejść wcale do MENU UPC na kanałach HD z tymi ustawieniami (chociaż komunikat z wyświetlacza dekodera świadczy, że raczej "wejście" ma miejsce tylko nie jest wyświetlane). Na HDMI 720 wszystko okej.


W najbliższych dniach sprawdzę inny kabel, bo na razie używam tego od monitora podłączonego do laptopa, a innego nie posiadam aktualnie w domu. Czy ten kabel powinien być w jakiejś konkretnej wersji/generacji? Czy jest po prostu w nich wsteczna kompatybilność.

Sposób z uruchomieniem w różnej kolejności urządzeń również sprawdzę i dam znać niedługo potomnym, czy się udało.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 26-10-2016, 20:27   

Może to też być błąd w oprogramowaniu telewizora (bądź dekodera).
 
 
Tygrysek 
plus master

Dołączył: 22 Sie 2016
Posty: 367
Skąd: Chorzów ,Gdańsk
Wysłany: 26-10-2016, 23:25   

Full HD, 1920 x 1080 ,tylko jak to napisałeś masz nowy telewizor, ps bez urazy ale kto wcisnął Ci tego chebla, poczytaj fora, ta seria tv to jest jakaś porażka, ciągle coś nie działa, pada ekran ,problemy z wyświetlaniem obrazu itp.
_________________
 
 
katana1 
Klikacz


Dołączył: 02 Mar 2016
Posty: 8
Skąd: Polska
Wysłany: 27-10-2016, 12:59   

Mam nowy kabel hdmi 2.0 i nie pomogło, wciąż mruga raz brak sygnału, a raz L+P 1080i i dźwięk na chwile się pojawia.

Z kompa bez problemu leci fhd i z innych urządzeń po HDMI (np: BD) również. Patrząc na dekoder po zmianie na 1080i lub AUTO wygląda jakby się on zawieszał. Zamiast numeru kanału lub menu wyświetla napis "UPC" i trzeba go ponownie włączyć. Nie było możliwości w poprzednich latach sprawdzenia czy działa w mediabox HD HDMI bo telewizor takiego portu nie posiadał. Aktualizowałem również dekoder UPC.

Kolejność odpalania tv/dekoder nic nie zmienia.

@Tygrysek: to budżetowy telewizor bez smart tv i takie ma zadanie. Na Amazonie niemieckim ma dobre oceny, porównywałem z samsungiem j5000 i samsung miał stosunkowe słabe kąty widzenia z boku (IPS). TV jest dla starszej osoby nie dla mnie. Innej konkurencji z tej pułki 40-43' nie widziałem. Nie wiem czy za 1000zł coś lepszego nowego znajdziesz.

Poza tym mam obecnie akurat w swoim domu 3 monitory LG za kosmiczne niegdyś kwoty kupione i niektóre są nawet z pierwszych rzutów technologii na rynek HD ready i hd ready+i do tej pory przez te multum lat nawet jednego bad pixela nie mają i działają. Więc głównie kieruje się zaufaniem do marki lub szczęścia, a nie zbędnymi gadżetami.

Tak ogólnie zmierzam cały czas do pytania, czy to może być wina wadliwego dekodera UPC i czy jest sens wzywać technika.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 27-10-2016, 13:02   

Myślę że w tym przypadku może trafiłeś na ferelny egzemplarz, rozumiem że nie masz możliwość sprawdzić box-a pod innym TV to pozostaje technik - niech przyjdzie i Ci ustawi obraz najwyższej jakości czyli FHD
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 27-10-2016, 13:09   

katana1 napisał/a:
Patrząc na dekoder po zmianie na 1080i lub AUTO wygląda jakby się on zawieszał. Zamiast numeru kanału lub menu wyświetla napis "UPC" i trzeba go ponownie włączyć.
Dekoder do wymiany.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,13 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: