Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ telewizja satelitarna itp
Autor Wiadomość
leszczynowy 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 24-10-2016, 23:20   Moduł CI+ telewizja satelitarna itp

Witam. Właśnie jestem na etapie zakupu nowego telewizora. Wybór padł na PHILIPS 49PUS6401/12. Użytkuję UPC z dekoderem. 2 pytania:
1. Sprzedawca powiedział, że jeśli telewizor posiada tuner cyfrowy (DVB-T (MPEG-4), DVB-T2, DVB-S, DVB-S2, DVB-C, analogowy - te posiada), to wystarczy, że przerzucę kartę z dekodera i będę mógł odbierać UPC bez dekodera. Nie zapytałem w jaki port włożyć kartę... co o tym sądzicie?
2. Jeśli chciałbym zastąpić dekoder modułem CI+ to w jaki sposób to zrobić? Zgłosić do UPC? Jakie są z tego tytułu opłaty?

Będę bardzo wdzięczny za pomoc.
 
 
zaq13 
light master

Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Wrocław/Gaj
Wysłany: 24-10-2016, 23:29   

Ja mam philipsa pus8700/12 i telewizja od upc działa pięknie na moim tv dzięki modułowi CI+.
Jedyny minus taki, że upc nie puszcza sygnału HBBtv+.
Myślę, że samej karty nie będziesz miał gdzie wetknąć, potrzebujesz moduł sparowany z kartą od upc.
Będziesz jedynie mógł oglądać kanały niekodowane.

Epg można pobierać z internetu bądź od nadawcy, które według mnie jest ok.
 
 
leszczynowy 
Klikacz

Dołączył: 03 Mar 2016
Posty: 5
Wysłany: 25-10-2016, 08:43   

Dzięki za odpowiedź. Gdzie ten moduł CI+ dostane?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2016, 13:24   

jaki masz aktualnie dekoder, i do kiedy masz umowę z UPC
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-10-2016, 13:26   Re: Moduł CI+ telewizja satelitarna itp

Twój TV jest na liście UPC.
Philips         49PUS6401/12.      Sprawdź
Twój telewizor z wersją oprogramowania V0.4.12.2 lub wyższą poprawnie współpracuje z UPC MediaModułem. Informacje o wersji oprogramowania znajdziesz w menu telewizora.


Na nim możesz oglądać nie tylko programy z UPC, lecz także z platform satelitarnych podłączając sygnał z konwertera anteny satelitarnej. Oczywiście do tego potrzeba, od usługodawcy TV, modułu CAM z sparowaną do niego kartą aby oglądać zakodowane programy. Karta z dekodera, nawet jakbyś miał MediaModuł z UPC nie działałaby, bo tak jak wyżej napisano zawsze jest parowana z modułem.

Jeżeli masz aktualnie abonament (obojętnie Select lub Max) z nagrywarką to niestety UPC nie wymieni Ci dekodera z PVR na MediaModuł CI+. Jest to możliwe przy zmianie umowy. Być może jesteś na bezterminówce lub niedługo kończy Ci się zobowiązanie. Jeżeli tak, to po wypowiedzeniu umowy możesz brać MediaModuł CI+.
Jeżeli masz abonament bez nagrywarki to nie powinno być problemu z zamianą na moduł. Nie ma dodatkowych opłat, bo abonament pozostaje bez zmian. Właścicielem dekodera jak i też modułu jest UPC. Zadzwoń do BOKu, ponarzekaj na wszelkie wady i usterki dekodera, powiedz że co chwilę masz problemy i chcesz go wymienić na moduł.

Tu o :arrow: traktowaniu urządzeń przez UPC.

Jeżeli jesteś zdecydowany na ten model TV, to po kupnie możesz, nie mając MediaModułu CI+, wiele sprawdzić, szybkość Twojego TV, przełączanie programów, własne listy programów, EPG, nagrywanie i TimeShift i inne. MediaModuł CI+ w TV za nic nie odpowiada oprócz dekodowania zakodowanych programów, za wszystko opowiada TV.

Podłącz przewód antenowy do TV i wyszukaj programy :arrow: zgodnie z instrukcją UPC. TV znajdzie ok. 190 programów w tym ok. 29 odkodowanych. Będziesz mógł oglądać i nagrywać te odkodowane programy. W EPG będą wszystkie, ale na zakodowanych nie będzie podglądu, za podwójne opisy nie odpowiada moduł, tak nadaje UPC.

MediaModuł CI+ ma wiele ograniczeń, nie ma VOD, nie ma usług interakcyjnych. Nagrywanie na zewnętrzny :arrow: dysk USB ma znane wszystkim ograniczenia.

Po takich testach mając porównanie z obecnym dekoderem podłączonym do TV przez HDMI, będziesz sam najlepiej wiedział czy warto zamieniać dekoder na MediaModuł CI+.
_________________
 
 
salivan 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: 25-10-2016, 17:00   

Witam mam WRU XIX z Max PVR i multiroom PVR za 1 zł za chwilę skonczy mi się okres zobowiązania ale chcę pozostać na promocji i nie brać nowej . Czy wymienią mi 2 dekoder na Ci+
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2016, 17:01   

Nie bo masz PVR a moduł CI+ jest traktowany przez UPC jako urządzenie bez nagrywarki. Musisz zrezygnować z nagrywarki w multiroomie.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-10-2016, 17:06   

salivan napisał/a:
...multiroom PVR...Czy wymienią mi 2 dekoder na Ci+
:arrow: Czytać.
_________________
 
 
salivan 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: 25-10-2016, 17:15   

Ok zrozumiałem tylko czy zmienią mi multiroom pvr za 1 zł na multiroom bez pvr za 1 zł bo zdaje się ze teraz jest za 15 zł
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2016, 17:16   

Jak wypowiesz umowę to tak.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2016, 17:21   

Ale nie za złotówkę
co najwyżej za 10 zł na 2 lata
 
 
salivan 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2008
Posty: 19
Wysłany: 25-10-2016, 17:22   

Tylko że nie chcę przechodzić z WRU na WRM a jakoś słabo to widzę aby po wypowiedzeniu umowy w DUK zmodyfikowali mi multiroom bez podpisywania nowej lojalki na WRM ( bo WRU chyba już nie ma )
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-10-2016, 21:06   

No to nic nie zmienisz
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-10-2016, 04:12   

leszczynowy napisał/a:
Gdzie ten moduł CI+ dostane?

Moduł, sparowany z nową kartą dostaniesz z UPC - co, za ile i jak - dzwoń, powiedzą.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 26-10-2016, 08:11   

Przypomnień nigdy nie za wiele. :P
Pitrek napisał/a:
Oczywiście do tego potrzeba, od usługodawcy TV, modułu CAM ze sparowaną do niego kartą...Zadzwoń do BOKu...i chcesz go wymienić na moduł.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: