Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Co w ostateczności wybrać?
Autor Wiadomość
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 25-09-2016, 15:51   Co w ostateczności wybrać?

Cześć.


Prawdopodobnie UPC będzie chciało zmienić mojego Cisco EPC 3212 na inne urządzenie, bo zaczął szwankować. Niestety jako, że już nie dają porządnych modemów tylko jakieś pseudo routery to mam do Was pytanie. Który router polecicie? Najlepiej taki żeby dał się przełączyć w tryb modemu i miał nieaktywne wifi (o ile tak można).

Zależy mi także na tym żeby to urządzenie było bezawaryjne (żebym nie musiał co tydzień go restartować czy coś w tym stylu).


Pozdrawiam i z góry dziękuję za jakiekolwiek opinie.
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2016, 16:00   

Z polecanych routerów to z tego co widzę z trybem bridge to tylko Ubee i Compal przy czym Compal jest najbardziej tu polecany. Po za tym w stopce masz wpisany modem cisco epc3208 a piszesz o epc3212 to jaki masz modem?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-09-2016, 18:47   

Cytat:
Z polecanych routerów to z tego co widzę z trybem bridge to tylko Ubee i Compal

Pod warunkiem, że mu nie uruchomią ipv6 - jeśli jednak tak będzie, to opcja przełączenie modemoroutera w tryb mostu znika.
Należy wtedy dzwonić do UPC i prosić ich o przełączenie z powrotem tylko na ipv4 (modemorouter dostanie inne oprogramowanie) i dopiero wtedy przełączyć na tryb mostu z własnym routerem.
Piospi napisał/a:
miał nieaktywne wifi

Zapomniałeś o WiFree - to jeszcze gorsze dziadostwo niż samo wifi - też trzeba to wyłączyć w panelu Moje UPC na www.
Cytat:
Zależy mi także na tym żeby to urządzenie było bezawaryjne (żebym nie musiał co tydzień go restartować czy coś w tym stylu).

Tu gwarancji żadnej nie dostaniesz, że się tak dziać nie będzie - sprzęty są różne (wykonanie) a i często używane.
_________________
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 25-09-2016, 20:00   

KOCUREK1970 napisał/a:
Cytat:
Z polecanych routerów to z tego co widzę z trybem bridge to tylko Ubee i Compal

Pod warunkiem, że mu nie uruchomią ipv6 - jeśli jednak tak będzie, to opcja przełączenie modemoroutera w tryb mostu znika.
Należy wtedy dzwonić do UPC i prosić ich o przełączenie z powrotem tylko na ipv4 (modemorouter dostanie inne oprogramowanie) i dopiero wtedy przełączyć na tryb mostu z własnym routerem.
Piospi napisał/a:
miał nieaktywne wifi

Zapomniałeś o WiFree - to jeszcze gorsze dziadostwo niż samo wifi - też trzeba to wyłączyć w panelu Moje UPC na www.>

Dzięki, że mi przypomniałeś o ipv6 ale fakt to też jest ważne żeby mieć tryb bridge i inne opcje przekierowania portów. Co do wifree to Compal zdaje się tego nie mieć.
 
 
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 25-09-2016, 23:07   

MrPepka napisał/a:
Z polecanych routerów to z tego co widzę z trybem bridge to tylko Ubee i Compal przy czym Compal jest najbardziej tu polecany. Po za tym w stopce masz wpisany modem cisco epc3208 a piszesz o epc3212 to jaki masz modem?


Faktycznie, mea culpa. Kiedyś miałem 3208 ale wymienili na 3212 po tym jak go wywalczyłem i po prostu zapomniałem na forum zmienić tę informację :)


@KOCUREK1970 - dziękuję Ci za tak cenne informacje, w takim razie będę walczył o Compala o ile jest to możliwe. :roll:
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-09-2016, 23:19   

Piospi napisał/a:
będę walczył o Compala o ile jest to możliwe.

Tu już nawet chyba walczyć o to nie trzeba - jadą z Compalem prawie "z góry na dół" - niby miał być tylko dla nowych i tylko dla netu 250 Mb - a widzę, że i nawet do 60 Mb jest dawany i "stary" abo też dostanie.

Pewnie zamówili tego na hektary - co prawda ja mam Ubee i to szczęście, że od razu po instalacji w 2015 r we wrześniu przełączyłem go w tryb mostu i tak mam do dziś (nawet nie sprawdzam czy by się przełączył Ubee na router - nie chcę być uszczęśliwiony ipv6).
Mnie też Cisco 3212 "zdechło".

A i ten Compal to nic innego jak ten ich OBECNY Connect Box - to jedno i to samo.
Sprzęcik ma dobre opinie, ludzie tu na forum chwalą - marudzą tylko, że im to ipv6 włączyli i im się dużo rzeczy "posypało" - granie przez net, serwery itd
_________________
 
 
Piospi 
light master

Dołączył: 08 Paź 2012
Posty: 100
Wysłany: 26-09-2016, 10:28   

Czyli ipv6 nie jest dobre pod względem pingów jeśli piszesz o graniu przez internet oraz serwerach?

Bo w sumie to zależy mi na stabilności i niskim pingu, mogę nawet mieć 60 mb/s w swoim pakiecie 250 mb/s tylko żebym miał niski ping i stabilne łącze.

To może jednak wezmę tego Ubee, nie przypuszczałem, że dożyję takich czasów, gdzie UPC całkowicie wycofa modemy..
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-09-2016, 14:13   

Piospi napisał/a:
Czyli ipv6 nie jest dobre pod względem pingów jeśli piszesz o graniu przez internet oraz serwerach?

Tu nie o to chodzi - ipv6 nie jest obsługiwane przez wszystkie serwery z grami i nie wszyscy gracze się z Tobą połączą (kiedy będziesz hostem) jeśli u nich też nie będzie obsługi ipv6.
Z pingiem i stabilnością ipv6 nie ma nic wspólnego.
Piospi napisał/a:
Bo w sumie to zależy mi na stabilności i niskim pingu, mogę nawet mieć 60 mb/s w swoim pakiecie 250 mb/s tylko żebym miał niski ping i stabilne łącze.

No tu akurat nikt Ci tego nie zagwarantuje - ping nie jest dla UPC żadnym wyznacznikiem (wp, onet działa - net sprawny i tyle w temacie), co do stabilności - wyjdzie w praniu.
Piospi napisał/a:
To może jednak wezmę tego Ubee, nie przypuszczałem, że dożyję takich czasów, gdzie UPC całkowicie wycofa modemy..

Wycofują modemy, bo te swoje debilne WeFree na siłę wprowadzają no i większa kontrola nad siecią - z czystym modemem nie było to możliwe.

I przypominam - u mnie Ubee w trybie mostu (gdzie jego wifi nie działa) i tak generował WeFree i musiałem to wyłączyć w panelu Moje UPC na stronie internetowej (trzeba się tam zarejestrować i dostać od UPC listem kod dostępu do pierwszego logowania).
_________________
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 538
Wysłany: 26-09-2016, 14:46   

KOCUREK1970 napisał/a:
(trzeba się tam zarejestrować i dostać od UPC listem kod dostępu do pierwszego logowania).


nie listem, tylko rejestrujesz się po otrzymaniu potwierdzenia nowej umowy / zmiany umowy i normalnie podajesz hasło do konta.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 26-09-2016, 15:15   

januszmk napisał/a:
nie listem

Jak zakładałem moje konto, to listem dostałem pierwsze logowanie (nawet mam ten list jeszcze w domu) - być może teraz jest inaczej.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,43 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: