Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dwie umowy, przenoszenie urządzeń, obecne promocje
Autor Wiadomość
DaRoN 
Klikacz

Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 7
Wysłany: 15-09-2016, 18:34   dwie umowy, przenoszenie urządzeń, obecne promocje

Witajcie,

To forum pomogło mi bardzo przy problemach z TC7200 (pół roku batalii i udowadniania, że to urządzenie to kpina) więc i tym razem udaję się do Was po pomoc. Tym razem jednak w nowym temacie.

Plan sytuacyjny:
Mieszkanie 1 (m1) na którym abonentem jest mój ojciec od czasów AUTOCOM
pakiet: FB250 / Select Extra HD / 240 minut - 149,99PLN (beztermin)
sprzęt: Cisco EPC3208 plus WRT320N

Mieszkanie 2 (m2) na którym abonentem poprzez cesję stałem się ja
pakiet (był): net 10mb / Select Extra HD / 60 minut - 25,13 (nie znam czasu)
pakiet (jest): FB120 / Select Extra HD / 60 minut - 75PLN (24 miesiące)
sprzęt: Thomson TG870


To co chciałem osiągnąć było dość proste w założeniach:
m1:
* najniższy internet z możliwych, byle by był jakikolwiek
* Select Extra HD
* 240 minut
* Thomson TG870 (albo jakieś inne nowsze urządzenie)

m2:
* FB120 (cena plus ograniczony jestem przez mój router (wyciska około 130mbps po kablu)
* Select Extra HD
* Cisco EPC3208 plus WRT320N (do wymiany na coś obsługującego 250mbs+)

Jak to wygląda teraz:
Na początku zrobiłem cesję na m2 i podniosłem pakiet internetu do FB120. było powiedziane 75PLN i na to przystałem. Czytając temat o promocjach chyba popełniłem błąd (poradźcie czy tak czy nie). Miałem mieć wymieniony DEKODER, okazało się, że dostałem od kuriera Compala. Kurier z dekoderem przyjedzie podobno jutro, a podobno miał przynieść i jedno i drugie.
Przy tej cesji pytałem gościa w punkcie czy przenosiny urządzeń są możliwe i gość powiedział, że raczej tak, ale to dział techniczny.
Zadzwoniłem więc do działu technicznego i miałem we wtorek / środę dostać info zwrotne.
Nie dostałem, zadzwoniłem więc dziś i gość mówi, że się nie da.
JEDNAK. Wertując forum natknąłem się na temat gdzie ktoś oddaje swoje EPC3208 i jeden z forumowiczów stwierdził, ze wystarczy zrobienie instalacji na nowo - i będzie śmigał.

Czy powyższe jest prawdą? Bo jeśli tak to jutro robię szybką podmiankę na obu mieszkaniach, robię instalacje i cieszę się bramką! Taki był mój pomysł jak instalowałem Compala - strona instalacyjna, na której musiałem go wklikać do sieci. Na tym zależy mi chyba najbardziej.

Ostatnim etapem, który chciałem zrobić to obniżenie kosztów u rodziców w mieszkaniu, gdzie wciąż jest FB250 i nikogo używającego internetu. Rodzice oglądają tylko TV i jedyny ruch w sieci to sprawdzenie aktualizacji oprogramowania w TV.

Tu jednak pani w DUK stwierdziła radośnie, ze ona mi może obniżyć pakiet do 60mbps i zaproponowała... 120PLN / miesiąc.
Kolega w innym mieszkaniu ma Horizona (duży pakiet TV), Compala z FB250 za... 110PLN/miesiąc. Też przedłużał umowę. Nie za bardzo wiem co mam z tym zrobić i jak ich podejść, żeby obniżyli mi tę cenę chociażby do tych 75PLN, które mam obecnie w mieszkaniu. Oczywiście, im niżej tym lepiej, bo dla dwojga emerytów i tak to będzie "za dużo".

Ryzyko przy zrywaniu umowy jest takie, że (jeśli podmiana urządzeń nie wyjdzie) będę musiał oddać Cisco, a nie ukrywam, że za dużo walczyłem o tą świetną bramkę, żeby zamieniać ją na Compala w przyszłosci.

Aha, i jeszcze jedna motywacja w starciu Compal vs Cisco.
Ping do onetu na Compalu: 12ms. Na Cisco 5ms... Różnica dla graczy dość istotna.
Max DN na Compalu: 120mbps a na Cisco (jak miałem FB120): 120-121mbps. Też sporo.
Max UN na Compalu: 10mbps (ale niestabilne, głównie około 4mbps). Cisco: 10mbps jak skała.

Pozdrawiam i jeśli dotrwałeś do końca tej wiadomości to szacunek. Może masz jakiś pomysł?[/u]

[ Dodano: 25-09-2016, 20:48 ]
UPDATE do postu:

otóż myk z samodzielną instalacją się powiódł. wystarczyło podpiąć urządzenie, zrobić instalację i śmiga.
z ciekawostek - Thomson wyciąga 190mbps!
_________________
  daron
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: