Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z ceną za Pakiet Select hd po okresie 24 miesiace
Autor Wiadomość
mjez 
light master

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-09-2016, 13:15   Problem z ceną za Pakiet Select hd po okresie 24 miesiace

Witam,
Rodzice posiadają obecnie telewizję select hd z modułem CI+ już po zakonczeniu okresu zobowiązania 8 sierpnia 2016 w bardzo starej promocji twoje usługi IX 2013-2 regulamin

Przyszedł obecnie rachunek opiewający na kwotę 78 zł czyli cennikowo Select Hd , ale z regulaminu promocji wynika ze upust w kwocie 38 zł na select Hd również obowiązuje po wygaśnieciu 24 miesięcznego okresu zobowiazania czyli 40zł miesięcznie. Nie mogę dogadać sie telefonicznie z konsultantem , ale muszę być pewny ze mam rację czytając regulamin promocji. Proszę poprawcie mnie jeśli nie mam racji co do ceny 40 zł za Select Hd (informacja zawarta w V pkt. 2) .
Pozdrawiam
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 11-09-2016, 14:56   

Zapłać tyle co zawsze i napisz reklamacje aby kolejna faktura była wystawiona na poprawna kwotę zgodna z umową
 
 
mjez 
light master

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-09-2016, 16:23   

Tak tez zrobię ale rodzice martwia się że będzie niedopłata , ze odłączą usługę ,postaram sie szybko załatwic sprawę. Nie lubię sie za błahą sprawą użerać z korporacja, która ma na wszystkie obiekcje szablonowe odpowiedzi nie rozwiązujące problemu.
 
 
matek3265 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 397
Wysłany: 11-09-2016, 18:19   

GDA napisał/a:
Zapłać tyle co zawsze i napisz reklamacje aby kolejna faktura była wystawiona na poprawna kwotę zgodna z umową


Zgodnie z przepisami dotyczącymi reklamacji usług telekomunikacyjnych, a do takich m.in. należy usługa telewizji kablowej, reklamację można złożyć dopiero po uiszczeniu opłaty jaka wystawiona jest na fakturze żądając zaliczenia powstałej nadpłaty na poczet przyszłych opłat. Zatem doradzasz niefortunnie źle (!).

Zgodnie z regulaminem promocji o nazwie handlowej: „Twoje Usługi IX” (2013-2) w przypadku usługi telewizyjnej Select Extra HD z nagrywarką (o której piszecie) upust przyznawany abonentowi jest upustem kwotowym i stanowi w pierwszych dwóch miesiącach kwotę -58 zł, zaś w kolejnych miesiącach -38 zł. Upust ten naliczany jest później przez cały czas korzystania z usług, oczywiście zgodnie z regulaminem może być przyznawany jedynie abonentom korzystającym z dwóch lub trzech usług (np. telewizja + internet itp).
Upust udzielany jest od aktualnej ceny wskazanej w cenniku usług upc.
Tym samym w chwili obecnej abonent który korzystał z przedmiotowej promocji, a skończył mu się już okres zobowiązania upust ten (w wysokości -38zł) udzielany jest od kwoty 78 zł. Abonament za telewizję powinien więc wynieść 40 zł, lecz TYLKO pod warunkiem, że korzysta się nadal z przynajmniej dwóch lub trzech usług tak samo jak w czasie trwania okresu zobowiązania (!).

Jeśli spełnia się nadal te wszystkie warunki należy uiścić opłatę wskazaną w wystawionej już fakturze VAT oraz złożyć (najlepiej pisemną - z potwierdzeniem doręczenia) reklamację dotyczącą powstałego błędu w sposobie naliczania opłat żądając zaliczenia nadpłaty na poczet przyszłych opłat, zaś w przypadku rezygnacji z usług zwrotu nadpłaty.
Uiszczenie opłaty niższej niż wskazana na fakturze może skutkować odłączeniem usług. Nie można bowiem dobrowolnie dokonywać "zabezpieczenia" nadpłat. Tak jak wspomniałem reklamację składamy dopiero po zapłacie. Niestety tak wygląda kolejność.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 11-09-2016, 18:30   

bardzo ładnie wszystko przepisałes ale to pytający wszystko wie

ja również to wiem i nie raz miałem źle wystawione faktury i nie raz płaciłem co powinienem a jak chcesz powiedzieć ze jak UPC wystawiloby koledze fakturę na 240 zł i miałby to opłacić a potem reklamować to ja już nic nie radzę

UPC odcina sygnał po nie opłaceniu 2 pełnych rachunków jakiekolwiek niedoplaty nie powodują że sygnał jest odlaczany
 
 
mjez 
light master

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 11-09-2016, 19:25   

cytat z regulaminu"b. staną się Abonentami Usługi Telewizji Cyfrowej oferowanej w niniejszej Promocji albo Abonentami dwóch lub trzech Usług" no właśnie nie ma tutaj mowy o dwóch czy trzech usługach rodzice mieli kiedyś pakiet minimalny analogowy i przeszli na samą usługę tv select hd a przy tym upierał sie konsultant że musza dokupić którąś z usług , co według mnie nie jest prawdą a rodzice nie potrzebują internetu stacjonarnego czy telefonu.
Jedynie reklamacja pisemna z zaznaczonymi fragmentami regulaminu może być skuteczna bo konsultant swoje a ja swoje :D , przy czym ja opieram się na tym co w regulaminie .No chyba ze ja cos źle interpretuję( w swoją stronę :) )
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 11-09-2016, 20:32   

Nie ma żadnego zastrzeżenia co do dwóch lub trzech usług

masz abo na TV i po okresie zobowiązania cena pozostaje bez zmian

nie cytuj żadnych punktów tylko złóż reklamacje z zadaniem poprawienia faktury która otrzymałeś i kolejnych poprawnych na kwotę 40 zl
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-09-2016, 09:08   

matek3265 napisał/a:
Abonament za telewizję powinien więc wynieść 40 zł, lecz TYLKO pod warunkiem, że korzysta się nadal z przynajmniej dwóch lub trzech usług tak samo jak w czasie trwania okresu zobowiązania (!).

Nieprawda. Regulamin mówi wyraźnie:
VI. DLA KOGO
1. Promocja jest przeznaczona dla wszystkich pełnoletnich osób fizycznych (Uczestnicy Promocji), które:
b. staną się Abonentami Usługi Telewizji Cyfrowej oferowanej w niniejszej Promocji albo Abonentami dwóch lub trzech Usług wybranych w ramach niniejszej Promocji, z których jedna jest Usługą Telewizji Cyfrowej
V. PRZYZNANIE KORZYŚCI ORAZ OKRES ZOBOWIĄZANIA
2. W czasie trwania Okresu Zobowiązania oraz po jego upływie, ulgi wskazane w pkt. II TWOJE OPŁATY oraz w pkt. III TWOJE KORZYŚCI DODATKOWE, będą naliczane od kwot miesięcznego abonamentu wskazanych w Cenniku UPC.


Z formalnego punktu widzenie kolega matek3265 ma rację co do płacenia zawyżonego rachunku. Praktycznie nie ma sensu płacić więcej bo UPC niesłusznie zawyżyło Rodzicom rachunek i to oni muszą to skorygować. Tak szybko UPC nie odłącza usług. Miałem podobny przypadek. Zawyżono mi rachunek. Byłem pewny swego, reklamowałem to i płaciłem po staremu. Dostałem jeszcze dwie faktury, na której była wzmianka o niedopłacie z terminem płatności: Natychmiast.

Po za tym wszystkim, najważniejsze jest, żeby Rodzice złożyli wypowiedzenie i masz wywalczyć dla nich WRU XX:
Select Extra HD + Minuty do wszystkich 60, za to zapłacą 20,00 zł, a nie tak jak teraz za samą TV 40 zł.
Z telefonu nie trzeba korzystać. Do telefonu dostaniesz modemorouter Technicolor TC7200, którego nie będziesz używać i schowasz go głęboko do szafy, to żaden problem. Technik, jak będzie się upierał, to sobie go podłączy w celu sprawdzenie usługi. Później ma go odłączyć.
_________________
 
 
mjez 
light master

Dołączył: 11 Mar 2007
Posty: 85
Skąd: Kraków
Wysłany: 12-09-2016, 21:41   

Reklamacje złożona , dziękuję za porady.
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 12-09-2016, 22:00   

Jak reklamacja już się wyjaśni to załatw Rodzicom WRU XX. Co miesiąc 20 zł zostanie im w kieszeni.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,19 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: