Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Technicolor TC7200 - nagle brak UPNP i przekierowania portów
Autor Wiadomość
AdoKrycha007 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 6
Wysłany: 10-09-2016, 21:44   Technicolor TC7200 - nagle brak UPNP i przekierowania portów

Witajcie, proszę o pomoc. Czytałem kilka tematów nt. temat, ale nie znalazłem odpowiedzi, lub też porady tu występujące nie naprawiły mojego problemu.

Mam od roku Fiber Power 120, do której dostałem modem TC7200. Tylko tą usługę posiadam. Router mam podpięty do PC kablem do wbudowanej karty sieciowej, nie Realtek, tylko Atheros. W dniu instalacji usługi odpaliłem panel admina, żeby odblokować przekierowania portów do gier i p2p - zaznaczyłem ptaszkiem opcje UPNP i tyle. Nic tam więcej nie zmieniałem, ani więcej do panelu nie wchodziłem. Wersję firmware mam STD6.02.11, ale nie pamiętam jaka była rok temu w dniu instalacji. Przez cały rok wszystko śmigało idealnie, byłem bardzo zadowolony. Transfery mam praktycznie maksymalne - zawsze koło 115 Mb jeśli chodzi o kabel, a na WiFi (używam wersji 2,4 G - i korzystam z niej tylko ja, na jedynym urządzeniu zdalnym w domu - iPhone) koło 30 Mb. Nigdy nic nie cięło, nie było żadnych problemów, porty w grach i p2p były zawsze "open". Aż byłem zdziwiony jak to możliwe, że ludzie mają takie problemy z transferem w UPC na tym modemie (z wielu postów które czytałem).

W tamtym tygodniu nagle zaczęły się problemy z zablokowanymi portami. Odpalam panel admina, a tam w ogóle zniknęła opcja UPNP, i zostało tam tylko "Blokowanie WAN". Nie robiłem nic z systemem (Win 7 Professional), ani zaporą, ani antywirusem (Avira Free). Nie mogę grać w gry ani korzystać z p2p. Transfery na speedtestach i działanie stron internetowych i wifi w iPhone dalej jest super jak było - praktycznie maksymalne prędkości.

Szukając rozwiązania i czytając to forum, wyłączyłem w Moje UPC opcje Wi-Free (ale cały rok była ona włączona do tej pory i nic się nie działo - a z funkcji w ogóle nie korzystałem nigdy), zresetowałem modem przyciskiem, przywróciłem ustawienia fabryczne w panelu admina, wyłączyłem zaporę Windows (innego firewalla nie mam, ale wcześniej była włączona i działało) i dalej nic. Strony sprawdzające działanie portów pokazują mi że wszystkie porty są "closed" itp.

Jak ustawić UPNP i przekierowanie portów z powrotem?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 10-09-2016, 21:54   

może Ci dali ipv6? zobacz czy masz coś podobnego do: http://forum.mediaswiat.p...p=125336#125336
 
 
AdoKrycha007 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 6
Wysłany: 10-09-2016, 21:57   

o, tak, mam coś takiego ideantycznego na tej zakładce panelu :( co z tym fantem zrobić, bo chciałbym z powrotem te porty i upnp?
Ostatnio zmieniony przez AdoKrycha007 10-09-2016, 22:07, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 10-09-2016, 22:07   

albo korzystać z ipv6, albo dzwonić na infolinie że nie chcesz ipv6 tylko ipv4
 
 
AdoKrycha007 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 6
Wysłany: 10-09-2016, 22:08   

a jak powiem że nie chce 6 to mi wrzucą to 4 i wszystko mi wróci po staremu?
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 10-09-2016, 22:09   

powiedz że chcesz mieć dalej ipv4 publiczne. nie powinni robić problemu
 
 
AdoKrycha007 
Klikacz

Dołączył: 10 Wrz 2016
Posty: 6
Wysłany: 10-09-2016, 22:32   

przywrócili mi ipv4 od ręki na infolinii, znów mam ptaszek UPNP w panelu i go zaznaczyłem, ale niestety wszystkie porty dalej zablokowane po restarcie modemu :(
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: