Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
D-Link 604 - wiesza się.. help!!
Autor Wiadomość
wawerek 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 6
Wysłany: 03-02-2005, 18:35   D-Link 604 - wiesza się.. help!!

Mam rozdzielony internet na 2 kompy. Siec LAN dziala zawsze bez problemow, a net co jakis cza sie wiesza, i trzeba restartowac router recznie (czasami sam sie restartuje). Ustawienia ISP mamy na dynamiczne przydzielanie IP (dynamic IP adress).. moze ktos wie dlaczego sie wiesza.. po kilkakrotnym restarcie routera pozniej jest juz dobrze, ale na drugi dzien znowu sie wiesza.Jak komus to dobrze dziala to prosze o przyslanie swoich ustawien... Czy moze byc to podstawa do reklamacji routera??

Odnalazlem strone testowa modemu link http://192.168.100.1/logs.html wyswieta mi tam :
3-Critical D003.0 DHCP WARNING - Non-critical field invalid in response.
4-Error E206.0 Improper Configuration File CVC Format
i te bledy sie powtarzaja
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2005, 22:03   

wawerek, a co wspólnego ma strona diagnostyczna modemu z routerem? Bo ja żadnego związku nie widzę.

Jedyne co mi do głowy przychodzi, to ktoś kiedyś pisał o jakimś routerze/switchu, który podobnie się zachowywał. Wówczas z tego co pamiętam, to zasilacz dołączony do routera był uszkodzony i on powodował restarty.

PS: możesz przybliżyć "co jakiś czas"? Jakie to są jednostki? minuty, godziny, dnie, miesiące?

Jacek
 
 
Premier 
classic master


Dołączył: 02 Lut 2005
Posty: 157
Skąd: Warszawa
Wysłany: 03-02-2005, 22:06   

Kurna a ja właśnie taki routerek zamierzam kupić,ehhh :(
 
 
wawerek 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 6
Wysłany: 03-02-2005, 23:36   

Przeawznie restartuje sie na samym poczatku przy wlaczaniu kompa nawet do 3 razy w ciagu godziny, pozniej juz nie nawet przez kilka godzin. Glownie wiesza sie z jednym koputerem i z tego komputera utrudniona jest tez administracja routera (potrafi sie zawiesic podczas przegladania panelu administracyjnego)
 
 
TankeR 
easy master

Dołączył: 08 Gru 2004
Posty: 31
Skąd: W-wa Bródno
Wysłany: 04-02-2005, 03:07   

- Sprawdz zasilacz
- Uaktualnij bios
- Zweryfikuj dotychczasowe regóły na ruch pakietów, firewall itd. - mogą zbyt obciążać procesor routera.
 
 
wawerek 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 6
Wysłany: 04-02-2005, 14:04   

Czy moze to byc przyczyna programu typu torrent. Bo zalwazylem ze glownie wiesza sie jak wlaczam azerusa?????
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 04-02-2005, 14:15   

wawerek, jak najbardziej. Wówczas ilość jednoczesnych połączeń jest w stanie wzrosnąć do nawet kilkuset i prawdopodobnie:
1. router nie radzi sobie z taką ilością połączeń,
2. router jest źle skonfigurowany
3. router traktuje to jako DoS (bądź DDoS) i stąd ten restart.

PS: ten router ma jakieś logi? Zajrzyj może do nich (o ile jest to router zarządzalny przez interfejs www).

Jacek
 
 
wawerek 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 6
Wysłany: 05-02-2005, 11:53   

ten router ma mozliwosc zarzadzania ze strony www. Przy normalnej pracy wszystko dziala ok problemy sa dopiero jak wlaczam azerusa (przeaznie wiesza sie zaraz po starcie azerusa) Po tym jak go zrestartuje zawiesi sie jeszcze raz albo 2 i pozniej juz dziala azerus dobrze. Co to jest DoS? i co zmienic w ustawieniach routera zeby wszystko dzialalo dobrze??
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 05-02-2005, 12:59   

wawerek napisał/a:
Co to jest DoS? i co zmienic w ustawieniach routera zeby wszystko dzialalo dobrze??


DoS (nie mylić z systemem operacyjnym), jest to Denial of Service (czyli odmowa usługi). Więcej informacji na stronach Wikipedii

Co do ustawień, to nie wiem - nawet nigdy nie widziałem takiego routera, a tym bardziej jego interfejsu www i nie wiem co w nim da się skonfigurować. Być może trzeba wyłączyć w nim firewalla (to na przykład on nie wyrabia się z ilością napływających pakietów) a może zwiększyć ilość jednoczesnych połączeń. Równie dobrze przyczyną zawieszenia może być przepełnienie jakiegoś bufora, ale to już wszystko musisz sam się domyśleć (co i gdzie zmienić), albo znaleźć osobę, która zna się na sieciach i ma taki router.

Jacek
 
 
wawerek 
Klikacz

Dołączył: 03 Lut 2005
Posty: 6
Wysłany: 05-02-2005, 16:27   

no wyłączyłem firewalla, azureus od razu ruszył pełną parą... i nie wiesza się, więc może to rzeczywiście od tego... poza tym doszukałem się loga w tym panelu routera i pare razy było napisane "Unrecognized attempt blocked from 82.177.10.94:1712 to 84.10.75.171 TCP:6881", a z tego portu mi azureus zasysa więc to od tego... a spróbuję jeszcze manewru z forwardowaniem tego portu, bo za bardzo nie chce mieć wyłączonego firewalla :roll: .. w kaźdym razie na razie testuje opcję bez firewalla.. dzięki za pomoc :!:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: