Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Supernova 600 Mb - pingi, routing, YouTube
Autor Wiadomość
shadov 
Klikacz

Dołączył: 30 Sie 2016
Posty: 1
Wysłany: 30-08-2016, 22:54   Re: w Szczecinie od 15.08

infernovip napisał/a:
Coś dziwnego dzieje się w Szczecinie przynajmniej u mnie...
zaczęło się to od 15.08.2016 Poniedziałku wieczorem.
Od około godziny 19:00 zaczął strasznie wolno działać internet. Wolno się wczytywały strony lub w ogóle się nie wczytywały, można było zapomnieć o grze online. Wyłączyłem WIFI,podłączyłem tylko jeden komputer w wejście ethernet i.. dalej to samo wyłanczałem urządzenie restartowałem je i nadal to samo... miałem takie wyniki jak w załączniku.
Rano dnia 16.08.2016 wszystko wróciło do normy... w europie pingi po 36-50 a w Polsce 9-12.
Strony wczytywały się szybko, można było grac online, ale znów wieczorem ta sama sytuacja... pingi po 200-300 straty pakietów i problemy z ładowaniem stron...
ostatnie 3 dni dokładnie ta sama sytuacja od około 19-20 do powiedzmy 1:00 (potem idę spać) nie da się korzystać z internetu... dopiero rano sytuacja jest normalna... zobaczymy jak będzie dziś...

OK MALY UPDATE 23.08.2016
Codziennie ta sama sytuacja. Po godzinie 19-20 wzrastają pingi do przedziału 100-250ms nie da się normalnie grać online i stronki długo się wczytują... Jednak testując ping nie mam juz straty pakietow. Oczywiście codziennie rano wszystko wraca do normy i pingi w polsce mam po 7ms...


Ten sam problem, również Szczecin. Wieczorami pingi skaczą w granicach 200-300, niekiedy sytuacja się "poprawia" w okolicach północy.

Generalnie nie jestem zadowolony, na światłowodzie pingi średnio 70 to jakaś masakra. Pomoc techniczna Orange to porażka. Kilka dni po instalacji zadzwoniłem do nich z problemem wolno ładujących się stron, youtube etc. Przysłali technika i jak zwykle akurat w tym momencie akurat działało "w normie". Pan technik powiedział też ciekawą rzecz, a mianowicie, że nawet jeśli coś by było nie tak, to on nic nie może zrobić, bo światłowód idzie do centralki w bloku, a potem już do centrali na region.

Parę dni później zadzwoniłem już mocno zdenerwowany i po 15 minutach i chyba 4 przekierowaniach do innego konsultanta uzyskałem informację aby ustawić w routerze ipv6. Pomogło, ale jakość usługi w dalszym ciągu pozostawia wiele do życzenia. Lepiej sobie radził internet 30mb z espola..
 
 
Peteiro 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 15
Wysłany: 13-10-2016, 08:28   

Czy coś się poprawiło jeśli chodzi o jakość łącza od Orange? Obecnie jestem na bezterminowej umowie w UPC i mocno zastanawiam się nad zmianą operatora.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 13-10-2016, 15:15   

Peteiro, jedni narzekają, drudzy nie. sam bym przetestował jakbym miał dostęp. podobno z użyciem ipv6 działa lepiej niż na samym ipv4.
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-10-2016, 20:16   

ja mam i jestem zadowolony ;) od grudnia nie miałem żadnej awarii
  kiniecki
 
ratataj 
Klikacz

Dołączył: 14 Paź 2016
Posty: 8
Wysłany: 14-10-2016, 13:44   

A ja właśnie narzekam, nie jestem zadowolony. Gdybym mógł to rozwiązałbym z nimi jak najszybciej tę pseudo umowę.
 
 
Peteiro 
Klikacz

Dołączył: 02 Sty 2014
Posty: 15
Wysłany: 14-10-2016, 14:44   

@ratataj, jakieś szczegóły? W jakiej lokalizacji? Jak sprzęt? Z czego jesteś nie zadowolony?
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2016, 22:07   

Kiedy Orange Światłowód zawita na Kowale?
 
 
dominikswiatlo 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-10-2016, 22:31   

Ja osobiście mieszkania sam na Granicy Gdańsk-Kowale..nie daleko pętli 262, 155 pewnie kojarzysz. Niestety z tego co wiem..nie ma konkretnych dat ale na pewno będzie..do celowo ma być cały Gdańsk i podmiasta jak Kowale..w końcu duże osiedle Olimp. Jak coś będę wiedział na pewno napisze.
Ostatnio zmieniony przez dominikswiatlo 18-10-2016, 22:34, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 18-10-2016, 22:34   

dominikswiatlo napisał/a:
Ja osobiście mieszkania sam na Granicy Gdańsk-Kowale..nie daleko pętli 262, 155 pewnie kojarzysz.
To dosłownie niedaleko mojego mieszkania więc kojarzę.
 
 
dominikswiatlo 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-10-2016, 22:35   

Konkretnie to Osiedle Miłe, obecnie ratuje się internetem od Limesa. No ale nic innego sensownego faktycznie tu nie ma.
 
 
ralf 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 09 Cze 2005
Posty: 913
Skąd: Trójmiasto
Wysłany: 19-10-2016, 00:27   

dominikswiatlo napisał/a:
Z racji że jest to watęk poświęcony internetem od Orange..a ja pracuję jako przedstawiciel na terenie Trójmiasta (podpisuje umowe, daje rabaty itp) z chęcią odpowiem na wasze pytania, od taka mini reklama ale mam nadzieje że nikt się nie obrazi :D


Napisz o jakiś fajnych promocjach na Internet (światłowód) i TV. Może być również zestaw z telefonem stacjonarnym.
  ralf
 
dominikswiatlo 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-10-2016, 09:56   

Napisałem ci na prywatna wiadomość, nie chce robić aż takiej reklamy a po za tym promocje mogą być różne ze względu na posiadane usługi :D Czy już ktoś jest w Orange itp..
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 19-10-2016, 12:21   

dominikswiatlo, czy macie swiatlo bez zobowiazania? widzialem tylko oferte na 6 miesiecy (dla firm). cos wiesz na temat regulacji, kiedy beda np zdjete ograniczenia na 600mb? w krakowie np dziala operator z symetrykiem 1gbps a orange nie moze nawet 600mbps oferowac
 
 
dominikswiatlo 
Klikacz

Dołączył: 18 Paź 2016
Posty: 12
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 19-10-2016, 12:49   

Niestety nie ma, jest oferta dla studentów 6 miesięcy. Ogólnie miasta są regulowane i mimo że sprzęt pozwala to warunki z góry narzucone nie pozwalają..np w Trójmieście Gdynia ma 600 a Gdańsk maksymalnie 300. Niestety nie wiem i raczej wątpię żeby ktoś wiedział kiedy. Ale..na pewno te ograniczenia kiedyś odpuszczą, w Gdańsku na pewno będzie 600 w innych miastach pewnie też..ja konkretnie działam na Pomorzu więc na temat tych miast mam więcej informacji.
 
 
januszmk 
plus master

Pomógł: 7 razy
Dołączył: 18 Cze 2016
Posty: 537
Wysłany: 19-10-2016, 13:08   

dominikswiatlo, to podziel się jakimiś promocjami na światło jak możesz, na firme. tylko bez żadnych dodatków jak telefon i tv (zasięg lte w orange to żart :) )

[ Dodano: 19-10-2016, 13:16 ]
btw, masz może dostęp do prognoz na światło (nie tylko na terenie gdańska)?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: