Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przyspieszenie szybkości internetu do 250
Autor Wiadomość
Seavolv 
classic master

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 189
Skąd: Kraków
Wysłany: 23-08-2016, 15:02   

Dylemat Zostawić Cisco czy brać Compala do 250Mb/s,
  Seavolv
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 24-08-2016, 07:29   

Ja mam 3212 do łącza 120, jak się zepsuje, to wymienię na Compala, oby jak najpóźniej.
 
 
Seavolv 
classic master

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 189
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-08-2016, 08:11   

No własnie ja sam nie wiem co robić ale chyba zdecyduje się na Compala mimo że na Cisco nie narzekam ale.....
Do cisco mam podpięty router Tp-Linka WR1043ND V2 i takich prędkości raczej nie obsłuży po wi-fi i nie do końca jestem zadowolony z tego zestawu a zwłaszcza z zasięgu wi-fi na tym routerze, nawet ostatnio przenosiłem wszytko bardziej na środek mieszkania aby wszędzie był w miarę zasięg, wystarczy że jestem jakieś 2-3m i już zasięg spada o jedną kreskę, gdy miałem go ustawionego w jednym pokoju w mieszkaniu 60m w najdalej oddalonym pokoju nie było już sygnału w lini prostej może 5m.
Ostatnio też miałem problem ze zrywaniem internetu i nie ustaliłem do tej pory co to powodowało czy router czy modem czy UPC, zresztą to zrywanie było dziwne występowało 2-3dni w godzinach wieczornych a teraz od kilkunastu dni nic się nie dzieje.
Więc dylemat jest jak zostawię cisco to znowu wydatek na router. A compal ma to wszytko w sobie do tego jak się uzbiera kasę można zawsze kupić lepszy router i przestawić compala w tryb mostu.
  Seavolv
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-08-2016, 13:49   

Seavolv,
Chcesz po wifi "przepchnąć" 250 Mb - powodzenia i mam nadzieję, że w sprzętach masz karty wifi AC (bo tylko wtedy MOŻE? być szansa to zrobić).
_________________
 
 
Seavolv 
classic master

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 189
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-08-2016, 14:01   

Nie chce przepychać po wi-fi 250Mb/s bo wiem że to nie realne, ale nie chce też mając 250Mb/s nie wykorzystywać nawet połowy z tego bo 5 metrów od routera zasięg jest na jedną kreskę w telefonie. Kompa mam podpiętego przez kabel, do obsłużenia po wi-fi zostają 4 telefony + laptop
  Seavolv
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2016, 14:06   

Z takim routerem wszystko jest możliwe :P
https://www.asus.com/pl/Networking/RT-AC5300/
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-08-2016, 14:28   

Cytat:
5 metrów od routera zasięg jest na jedną kreskę w telefonie.

Ale to NIE zależy zupełnie od sprzętu (no może trochę) - tłumienie ścian i z czego są zrobione, inne sieci na tym samym lub podobnym kanale, strop, gips na ścianach, mikrofalówka, inny sprzęt wifi, zbrojenia w budynku, rury itd.
Wyjdź na czyste pole na wsi i tam włącz wifi - 200 METRÓW sygnał poleci jak nic.

I tu do poczytania (nie cały materiał Ciebie dotyczy, ale znaczna większość kształtowania się sygnałów wifi):
http://www.dipol.com.pl/p..._wlan_bib86.htm

MrPepka napisał/a:
Z takim routerem wszystko jest możliwe

Jaki by sprzęt nie był - zasada zawsze taka sama - co jest dookoła w eterze i z czego zbudowano otoczenie.

Zamknę ten router w kontenerze i tyle jego zasięgu będzie, albo metalowy kosz na śmieci na niego założę i to samo będzie.
_________________
Ostatnio zmieniony przez KOCUREK1970 24-08-2016, 15:18, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MrPepka
[Usunięty]

Wysłany: 24-08-2016, 14:45   

No ok, ale jak eter jest pusty to zasięg z tego routera poleci dalej niż 200 metrów.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 24-08-2016, 15:17   

Cytat:
ale jak eter jest pusty to zasięg z tego routera poleci dalej niż 200 metrów.

Maksymalna moc nadawania sieci wifi w UE to 100 mW (nie ma znaczenia ile router ma anten) - większych odległości możesz nie osiągnąć (tyle sam na polu sprawdziłem na Asusie RT-N18U) bo moc wypromieniowana jest już zbyt mała, a sygnał rozchodzi się wtedy kuliście.
Jeśli zastosujesz anteny kierunkowe - to może się udać, ale to znowu strefa Fresnela, widoczność fizyczna anten musi być zachowana, żadnych przeszkód w terenie itd.
_________________
 
 
Seavolv 
classic master

Dołączył: 16 Mar 2010
Posty: 189
Skąd: Kraków
Wysłany: 24-08-2016, 21:05   

Dobra a wracając do tematu, Compal to dobre rozwiązanie, będzie to ogólnie działało bez jakiś zwiech. Coś gdzieś tu czytałem że w Krakowie krucho z modemami, mam nadzieje że nie przyjdzie technik z jakimś badziewiem, z drugiej strony jakby przyszedł nie miał bym dylematu :D
  Seavolv
 
gst 
classic master

Dołączył: 03 Kwi 2016
Posty: 199
Wysłany: 28-08-2016, 22:36   

Słuchajcie przymierzam się do zmiany Internetu ze 120 do 250 i teraz pytanie do posiadających - jak sobie radzi nowy router od UPC - Modem Connect Box ?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 28-08-2016, 22:52   

gst napisał/a:
jak sobie radzi nowy router od UPC - Modem Connect Box ?

Przecież to nic innego jak Compal:
https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007359
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: