Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
MediaModuł CI+ z UPC w komputerze PC - czyli jaka karta TV?
Autor Wiadomość
netuser 
Klikacz

Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 2
Wysłany: 20-07-2014, 20:09   MediaModuł CI+ z UPC w komputerze PC - czyli jaka karta TV?

Rozważam zamianę pakietu analogowego UPC i dość już historycznej karty Hauppauge WinTV PVR-250 Model 32599 na cyfrową kablówkę w UPC wraz z tym ichniejszym CAM/CI+ oraz nową kartą do komputera.

I właśnie w tej sprawie mam prośbę o poradę - jaką kartę można wybrać, żeby ten moduł UPC CAM/CI+ zadziałał w niej bezproblemowo?
Podstawowe wymaganie, to możliwość wykorzystania w MediaPortal na Win7/64bit oraz przez ivtv+vlc na Linux/Ubuntu - oba z pełną obsługą CAM/CI+, gdyż będzie to jedyny odbiornik(przekaźnik) TV w domu, zaś klasycznego telewizora ani zewnętrznych, dodatkowych dekoderów nie mam i nie planuję.

Wstępnie patrzyłem na dwa modele:
TT-budget CT2-4500 CI
oraz
DVBSky T980C DVB-T2/T/C PCIe with CI
ale nie wiem, który z nich ma szanse poprawnie działać z modułem CAM/CI+ dostarczanym przez UPC oraz jak będzie wyglądała ich zgodność z MediaPortal na Win7/64bit oraz ivtv+vlc na Linux/Ubuntu przy obsłudze CAM/CI+ z UPC.

Proszę o wasze porady i doświadczenia, co będzie lepiej działać, albo jakie inne karty TV do PC warto rozważyć pod CAM/CI+ z UPC, a jeśli jest na rynku jakiś szerszy wybór działających kart, to mile widziana byłaby sugestia, która z karta działałaby też z XBMC i które mogą sprzętowo obsługiwać funkcje PVR wraz hardware'owowym (re)kodowaniem w MPEG i/lub H.264 - czyli innymi słowy, co wybrać na sensownego następcę analogowego PVR-250 Model 32599 dla obecnej oferty cyfrowej kablówki UPC z modułem CAM/CI+ bez dodatkowych urządzeń, pilotów, etc.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 20-07-2014, 23:59   

Witaj.
Nie wiem, czy znajdziesz jakikolwiek moduł/kartę TV obsługującą CI+ (ja się jeszcze nie spotkałem, a trochę szukałem).
Założeniem CI+ jest brak możliwości uzyskania rozkodowanego strumienia cyfrowego pomiędzy modułem CAM a użądzeniem wyświetlającym. Na komputerze jest to trudne do zagwarantowania, więc raczej żaden producent kart TV nie dostanie certyfikatu CI+ a więc i kluczy niezbędnych do rozkodowania sygnału wychodzącego z modułu CAM.
 
 
PrezesOi 
plus master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 07 Lip 2010
Posty: 481
Wysłany: 21-07-2014, 17:59   

Ze względu na cenę (900USD) i kraj pochodzenia (który może tłumaczyć swobodne podejście do kwestii legalności/ochrony sygnału wspomnianych przez kolegę powyżej), zamieszczam to bardziej jako ciekawostkę niż realne rozwiązanie.

http://www.alibaba.com/pr..._110192009.html
 
 
netuser 
Klikacz

Dołączył: 20 Lip 2014
Posty: 2
Wysłany: 21-07-2014, 20:49   

@PrezesOi.

- dzięki za wskazówkę kierunkową, zakładam, że zamiast DVB-S/DVB-S2 PCI-e card powinienem tam rozważać kartę pt. NetUP Universal Dual DVB-CI, która ma "Universal card with two DVB-C, DVB-T, DVB-T2, DVB-S, DVB-S2 inputs and two Common Interface slots."

Problem z tym, że w opisach i dokumentacji nie znalazłem żadnego potwierdzenia, że karty tej serii wspierają CI+, nie zaś zwykłe CI, jako podałem w moich oryginalnych, a znacznie tańszych propozycjach z TT i DVBSky, więc nie wiem w czym jest lepsze to NetUP od TT i DVBSky, że kosztować ma 5 razy więcej?



@tomeko.
- ponieważ nie mogę wklejać tu linków (bo mam <10 postów), to wspomnę, że pewien Czech ogłaszał się z ubiegłym roku z kartą TT (wyszukajcie w google: "UPC TT-budget CT2-4500 CI www upczone cz" - twierdząc, że jemu to działa w Czechach z kanałami UPC...




Moje pytanie dodatkowe -> czy moduły CAM/CI+ z UPC faktycznie wymagają karty z obsługą CI+, czy tez może idąc czeskim tropem, ktoś z was testował lub nawet ma i może używa już jakieś karty tylko z CAM/CI i faktycznie to chodzi w UPC, czyli jak to wygląda w praktyce...?


P.S.
- jeśli to musi być CI+ i nie ma takich kart z DVB-C, to tak na razie to wygląda, że oferta UPC kompletnie nie pasuje do moich domowych potrzeb... i choć to może nieco smutne, ale wygląda, że chyba trzeba się rozejrzeć w innych ofertach - czy macie jakieś typy, co może sensownie chodzić ze zwykłymi kartami CI?
 
 
tomeko 
light master

Dołączył: 13 Wrz 2013
Posty: 95
Skąd: 3miasto
Wysłany: 22-07-2014, 00:47   

Ciekawe, faktycznie piszą, że TT-budget CT2-4500 CI działa z czeskim modułem CI+ (może robi to bardzo nieoficjalnie, albo moduł CAM może działać w trybie "Legacy"). Ciekawe, czy to prawda, i czy działało by z polskim modułem CI+.
Chyba do czasu, aż ktoś tego nie kupi i nie przetestuje, to nie będziemy wiedzieli...
 
 
Vendeur 
light master


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-08-2014, 21:47   

Witam,

dołączę się aby nie tworzyć nowego tematu.

Od wielu lat używam komputera także do oglądania telewizji kablowej z UPC, poprzez tuner WinFast 2000 XP Expert, niestety analogowo. Nie przeszkadzałoby mi to zbytnio, gdyby nie fakt, że z TV analogowej zostało usuniętych wiele ciekawych kanałów. W odmianie zaś cyfrowej są zarówno one, jak i wiele dodatkowych.

Uprzedzając, oglądam TV w okienku monitora, mając obok otwarte www czy też robiąc coś innego. Nie interesują mnie rozwiązania w stylu osobny TV, czy też obraz na całym ekranie z jednego źródła. Chcę, aby nadal funkcjonowało to w ten sam sposób, czyli poprzez soft na komputerze mieć możliwość obejrzenia tego co chcę w skalowalnym oknie.

Chciałbym jak kolega powyżej użyć modułu CI+, aby cieszyć się pełną ofertą cyfrową UPC na komputerze. W tym celu potrzebna jest odpowiednia karta. No właśnie, tylko czy naprawdę nikt jeszcze tego nie próbował i nie może potwierdzić współgrania ze sobą konkretnych urządzeń?

Na innym forum ktoś w kablówce poznańskiej Tesat na kodowaniu Conax używa modemu TBS6618 i taki mi polecono, aby spróbować, choć oczywiście nikt nie daje gwarancji. Szkoda, że UPC nie potrafi udzielić żadnej informacji... Przecież to dla nich byłyby dodatkowe wpływy, gdyby umożliwili używać tych kart w komputerach!
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 21-08-2014, 21:55   

UPC zapewne nie chce udzielać takich informacji bo boi się nielegalnego streamingu.
 
 
Vendeur 
light master


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 21-08-2014, 22:37   

Nawet jakby chcieli, to dostać sie do kompetentnej osoby, która będzie się znała technicznie na tym, graniczy z cudem... Ale pomijając to, nikt nic nie wie, co mogłoby współpracować z kartą taką?
 
 
Bonif 
Klikacz

Dołączył: 27 Lut 2015
Posty: 1
Wysłany: 27-02-2015, 22:29   

Czy ktoś może od ostatniego razu, kiedy poruszaliśmy ten problem, może pochwalić się uzyskaniem informacji na temat używania karty w komputerze, która obsłużyłaby z powodzeniem moduł CI+ z UPC ?

Byłbym wdzięczny za informację, ew. gdzie kupić w normalnej cenie wspomniany wyżej model TT, nie znalazłem nigdzie w PL, a chciałbym móc odesłać gdyby jednak nie działał tak jak piszą na czeskiej stronie.
 
 
Vendeur 
light master


Dołączył: 21 Sie 2014
Posty: 86
Skąd: Wrocław
Wysłany: 04-03-2015, 13:41   

Nie wiem jakim cudem zadziałało to w Czechach. Pisałem do producenta, TechnoTrend twierdzi, że na rynku nie ma i nie będzie (ze względu na jakieś certyfikaty, gdyby nie one, dawno by już coś się pojawiło) karty, która poradzi sobie z CI+. Najgorsze, że gdy pół roku temu była dostępna na Allegro wspomniana wyżej karta TT i mogłem ją sprawdzić, to nie zrobiłem tego.
 
 
sosna_80 
Klikacz

Dołączyła: 25 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 25-07-2016, 20:21   

Vendeur napisał/a:
Witam,

dołączę się aby nie tworzyć nowego tematu.

Od wielu lat używam komputera także do oglądania telewizji kablowej z UPC, poprzez tuner WinFast 2000 XP Expert, niestety analogowo. Nie przeszkadzałoby mi to zbytnio, gdyby nie fakt, że z TV analogowej zostało usuniętych wiele ciekawych kanałów. W odmianie zaś cyfrowej są zarówno one, jak i wiele dodatkowych.

Uprzedzając, oglądam TV w okienku monitora, mając obok otwarte www czy też robiąc coś innego. Nie interesują mnie rozwiązania w stylu osobny TV, czy też obraz na całym ekranie z jednego źródła. Chcę, aby nadal funkcjonowało to w ten sam sposób, czyli poprzez soft na komputerze mieć możliwość obejrzenia tego co chcę w skalowalnym oknie.

Chciałbym jak kolega powyżej użyć modułu CI+, aby cieszyć się pełną ofertą cyfrową UPC na komputerze. W tym celu potrzebna jest odpowiednia karta. No właśnie, tylko czy naprawdę nikt jeszcze tego nie próbował i nie może potwierdzić współgrania ze sobą konkretnych urządzeń?

Na innym forum ktoś w kablówce poznańskiej Tesat na kodowaniu Conax używa modemu TBS6618 i taki mi polecono, aby spróbować, choć oczywiście nikt nie daje gwarancji. Szkoda, że UPC nie potrafi udzielić żadnej informacji... Przecież to dla nich byłyby dodatkowe wpływy, gdyby umożliwili używać tych kart w komputerach!



Witam,
Minął kolejny rok od ostatniej odpowiedzi w tym wątku. Technika poszła naprzód, więc może coś się zmieniło / rozpowszechniło.
Mam dokładnie ten sam problem co cytowany Kolega - chcę mieć możliwość odbioru cyfrowych kanałów UPC na komputerze w okienku aplikacji, mając możliwość jednoczesnego użytkowania innych programów.
Ktoś może polecić konkretny sprzęt?
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 25-07-2016, 21:19   

Tym segmentem rynku żaden praktycznie producent sprzętu się nie interesuje:
- jeśli komputer to PC - to coś można wymyślić (ale to duże koszty),
- jeśli to laptop to kaplica.
_________________
 
 
sosna_80 
Klikacz

Dołączyła: 25 Lip 2016
Posty: 2
Wysłany: 27-07-2016, 20:18   

KOCUREK1970 napisał/a:

- jeśli komputer to PC - to coś można wymyślić (ale to duże koszty),


Dzięki za odpowiedź.
PeCet. Jeśli koszt rzędu 500 zł, to jak najbardziej wchodzę w interes, jeśli rzędu 5000 zł, to odpuszczam.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 27-07-2016, 21:00   

sosna_80 napisał/a:
PeCet. Jeśli koszt rzędu 500 zł, to jak najbardziej wchodzę w interes, jeśli rzędu 5000 zł, to odpuszczam.

Dekoder i tak będzie potrzebny (bo nie spotkałem kart komputerowych z tunerem kablowym a taki sygnał ma UPC) i np. taka karta:
http://allegro.pl/avermed...6304170344.html
http://allegro.pl/rejestr...6029683218.html
http://allegro.pl/newmi-d...6106450852.html
http://allegro.pl/rejestr...6193020670.html

To też można:
http://allegro.pl/velocap...5967761917.html

Ale powiem szczerze - wywalić tyle kasy na jakieś karty i do tego jeszcze abonament na dekoder (pakiet, albo multiroom) - to ja dziękuję.
Wolałbym drugi dekoder (multiroom) i dokupić drugi monitor - z drugiego monitora większy pożytek.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,11 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: