Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dokupienie usługi multiroom a instalacja
Autor Wiadomość
ml1234 
light master

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 74
Wysłany: 10-07-2016, 18:40   Dokupienie usługi multiroom a instalacja

Witam,
Obecnie mam dekoder Mediabox i oferuja mi z infolinii za opłata 10zl miesięcznie wymianę sprzętu na Horizont a za drugie 10zl multiroom

I tu moje pytanie czy obecnego mediaboxa mogę zachować jako ten do multiroom a Horizont jako główny ? I chce zachować rownież modem do internetu (wiem ze Horizont ma wbudowany ale jak się popsuje to stracę dostęp do internetu )

Jak wyglada instalacja tego drugiego multiroom czy mogę sam zainstalować czy musi technik oba zainstalować ? Bo przecież żaden problem przeciągnąć samemu kabel a zaoszczędzam pieniądze na instalacji :)

P.S. Są jakieś promocje na multiroom ?
_________________
 
 
Kitaro10 
light master

Dołączył: 11 Gru 2015
Posty: 53
Skąd: Tychy
Wysłany: 10-07-2016, 19:10   

Technik musi być , bo drugi Mbox działa jako osobny , niby masz te same kanały ale tak jak w moim przypadku zdarzają się wypadki , na jednym mam kanał ( obojętnie jak ) , a na drugi - nie , i wte i we wte, na Horizonie się nie znam , a najważniejsze pominołem , technik uaktywnia dekoder , dzwoniąc do Centrali
 
 
ml1234 
light master

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 74
Wysłany: 10-07-2016, 19:42   

Dziękuję za pomoc :)
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 10-07-2016, 21:57   Re: Dokupienie usługi multiroom a instalacja

ml1234 napisał/a:
Są jakieś promocje na multiroom ?
„Rozrywkowy pakiet II (2016-1)” (od dnia 1 lipca 2016 roku do dnia 30 września 2016 roku.)
Z tej promocji korzystnie wychodzi "Pakiet Multiroom HD z nagrywarką" bo też jest za 10 zł.
Modem możesz zachować ten swój stary.
Spróbuj powołać się na "Bezkosztowa instalacja” (2016-1) (od dnia 1 lipca 2016 roku do dnia 30 września 2016 roku.) A nuż coś uda się zaoszczędzić.
_________________
 
 
ml1234 
light master

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 74
Wysłany: 10-07-2016, 22:26   

@Pitrek dziękuje za pomoc :)
_________________
 
 
jziem 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: W-wa/Piaseczno
Wysłany: 25-07-2016, 13:34   

Witam, mam pytanie na temat multiroom : jeśli mam obecnie dekoder Kaon (i chcę go zostawić) a chce multiroom to jaki dekoder dostanę ? Kaon czy mediabox ? A może będą chcieli wymienić oba ? MediaModuł CI+ odpada bo go nie chcę.

Proszę o jakąś podpowiedź zanim zadzwonię.
 
 
jarul777 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Gru 2012
Posty: 291
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-07-2016, 13:36   

Kiedyś do Kaona dawali tylko Kaona... A teraz zapewne bedą chcieli Ci go wymienić na Mediaboxa i dać drugiego do MR.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-07-2016, 14:18   

Posiadany obecny dekoder nie ma nic do usługi multiroom. Możesz sobie zażyczyć pozostawienie Kaona, a jako nowy dekoder dołożą Ci Mediaboxa.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-07-2016, 14:27   

nie zdziwiłbym się gdyby UPC chciało przy okazji "wypchnąć" tego KAON-a

kiedy kończy ci się okres zobowiązania? jeżeli wkrótce to możesz otrzymać propozycję przedłużenia umowy np Horizon + Cisco jako MR
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-07-2016, 14:37   

Jak się uprzesz i będziesz chciał zostawić Kaona, to możesz mieć nawet i Horizona i Kaona jednocześnie, nie ma żadnych przeszkód technicznych. To tylko jest dobra wola UPC.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 25-07-2016, 14:41   

Pitrek napisał/a:
To tylko jest dobra wola UPC.

wiem - ale jeżeli chcą się pozbyć KAON-ów to kazda modyfikacja umowy jest do tego okazją, i mogą sie uprzeć - MR oczywiście w cenie promocyjnej ale tylko podczas wymiany sprzętu
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 25-07-2016, 14:47   

Oczywiście masz rację. Tylko im też zależy na tych 10 zł miesięcznie, jak klient się uprze to zostawią mu Kaona. Tak jak wspominałeś, jeżeli kończy się umowa to przy wypowiedzeniu łatwiej zmusić UPC do pozostawienia Kaona. Argumenty klienta: wytknąć wszystkie błędy Mediaboxa i Horizona, Kaon chodzi dobrze i nie ma z nim problemów. Oczywiście przy pierwszej jego awarii, UPC od razu go zamieni na Mediaboxa.
_________________
 
 
jziem 
easy master

Dołączył: 22 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: W-wa/Piaseczno
Wysłany: 25-07-2016, 15:58   

Dzięki za podpowiedzi,
Umowa skończyła mi się dawno i nie chcę nowej,mam korzystną,
chciałbym tylko ten multiroom czyli drugi dekoder dla dziecka bo wyłączyli mu kanały analogowe i ciągle marudzi.
Skoro mówicie, że nie ma przeszkód technicznych aby były dwa różne (bo kaona mi nie dadzą)
to zadzwonię a potem napiszę.
Dzięki.

Właśnie zamówiłem mutiroom, koszt +10 do rachunku + wizyta technika 49, umowa na 24m/c, dekoder mediabox bez nagrywarki, także dwa różne dekodery mogą być.
Pozdrawiam.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,53 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: