Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 06-07-2016, 12:03   

Poza tym jednym przypadkiem nie notuje innych problemów z modułem, raz moze zdarzyło się że nie zdążył "wyświetlić" obrazu i pojawił komunikat o kanale kodowanym - ale był to przypadek przy przełączaniu kanałów w górę po kolei w szybkim tempie
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-07-2016, 12:14   

beny8989 napisał/a:
Niestety ale nie wywali jeden program a reszta będzie dostępna.
Jak to rozumieć? Jak wywali jeden program zakodowany to reszta programów zakodowanych działa poprawnie?
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-07-2016, 13:05   

Dokładnie reszta działa. A najlepsze jest to że zdarza się to tak rzadko że nawet nikt nie zgłosi tego. A czasami się zdarzy że wywali całą paczkę z muxa. Telewizory na 100% nie są uszkodzone. Tak samo się zdarza że jest jedna kropka na całym ekranie.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-07-2016, 13:11   

Przełączanie kanału na inny zakodowany program gdzie uprawnienia działają dobrze i powrót na ten "trefny" nic nie daje? Ciekaw jestem jak długo by trwał taki stan bez uprawnień do tego "trefnego" programu, bez wyłączenia TV.
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-07-2016, 13:18   

Oj nawet cały dzień bo moduł nie odzyskuje uprawnień nawet jak byś chciał aby odzyskał to nic nie da. Po prostu nasze UPC dostało towar, który nigdzie indziej by się nie przyjął. Popatrz że nawet Czechy dostały całkiem inny niż my a co dopiero inni
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-07-2016, 14:07   

Dziwne, jeżeli po stronie UPC wszystkie uprawnienia są OK, a tak jest, bo po wyłączeniu TV znowu wszystko jest OK, to wygląda jakby faktycznie oprogramowanie modułu miało jakiś problem. Wszystkie dane przesyłane są w sposób ciągły w strumieniu SI, a w nim są tabele CAT (Conditional Access Table), w niej są ECM (Entitlement Control Messages) i EMM (Entitlement Management Messages).
Moduł jak trafi na problem z transmisją to przecież wystarczyłoby aby jeszcze raz sprawdził uprawnienia i już byłoby wszystko OK. Jak widać tego nie robi powtórnie.
Znałem przypadki, że moduł przestawał na chwilę działać, ale wtedy nie odkodowywał żadnego programu, pomagało wyłączenie TV i wszystko wracało do normy.
Takie zachowanie, które Ty opisujesz jest bardzo dziwne. Potrzeba ludzi, którzy znają się na modułach CI+ i kodowaniu NagraVision 2, żeby nam to wyjaśnili.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-07-2016, 17:15   

A ten tv ma wgrane najnowsze oprogramowanie producenta?
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-07-2016, 17:32   

KOCUREK1970, A co ma oprogramowanie do modułu? Jak oprogramowanie producenta dla 1 tv nie jest od 2 lat wspierany a 2 ma wypuszczany soft nie związany z modułem. A poza tym czy UPC komukolwiek z producentów dostarczyło moduł i go rozwijało? Podali co mieli podać i na tym się skończyło.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 06-07-2016, 19:04   

beny8989 napisał/a:
A co ma oprogramowanie do modułu?

Ano wyobraź sobie, że ma i to wiele.
beny8989 napisał/a:
Jak oprogramowanie producenta dla 1 tv nie jest od 2 lat wspierany a 2 ma wypuszczany soft nie związany z modułem.

Yyy :?: - a po polsku.
beny8989 napisał/a:
A poza tym czy UPC komukolwiek z producentów dostarczyło moduł i go rozwijało? Podali co mieli podać i na tym się skończyło.

Co nie zmienia faktu, że producent tv i tak aktualizuje oprogramowanie swoich produktów - a jak już po 2 latach tego nie robi - to już przynajmniej wiesz, jakiej marki sprzętu nigdy więcej NIE kupić.
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-07-2016, 19:21   

Chłopie ja swoje tv mam odpowiednio od 3 lat (bez smart tv) i od 2 lat(smart tv) gdzie uwaga żaden nie dostał łatki pod moduł. Modułu nie ruszają bo dostali co maja ustawić i na tym koniec. Żaden ale podkreślam żaden operator modułu nie dostosowuje pod producenta dostają rozpiskę co ma być ustawione i działa. Kocurek pokaż mi choć jednego producenta, który grzebie w ustawieniach od modułu ci+. Tak samo tyczy się operatorów. Dlaczego Orange nie wypuściło modułów ci+? Bo wiedzą że większość TV by ich nie widziała bo działają na starszych wersjach.
_________________
 
 
Wplaster 
light master


Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 57
Skąd: Lublin
Wysłany: 07-07-2016, 11:43   

beny8989 napisał/a:
Dlaczego Orange nie wypuściło modułów ci+? Bo wiedzą że większość TV by ich nie widziała bo działają na starszych wersjach.

To trochę złe porównanie Orange ma inna technologie na chwile obecna nie spotkałem telewizora który wspiera IPTV. :)

A jeśli taki istnieje to jest to mały ułamek aby się nim interesować. :lol:

Wracając do tematu mój 4 letni smart jakieś 5 miesięcy temu dostał aktualizacje oprogramowania układowego.

Jeśli masz takie problemy to możne zgłoś wizytę technika aby przyszedł z miernikiem.
U mnie to nie pomogło miernik niby pokazywał sygnał ok a jeden MUX nie działał dopiero wymiana kabla pomogła. Problem miałem trochę inny jeden MUX mi wcale nie działał a na innym miałem pikselozę i co jakiś czas wywalało uprawnienia do kanału. ( ze niby nie mam do niego uprawnień )
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 07-07-2016, 13:27   

Wplaster, kable mam 2 pociągnięte nowe a z UPC mam problemy od 2012 roku i co równe 3-4 miesięcy mają coś do roboty a że zgłaszam sam bo reszta się na tym nie zna to maja mnie w ..... Akuratnie te tv co mamy z białą kartą TV cyfrowa działa. A że czarna jest od razu parowana z dekoderem to większość ludzi nawet się za to nie bierze.

Cytat:
Wracając do tematu mój 4 letni smart jakieś 5 miesięcy temu dostał aktualizacje oprogramowania układowego.


Owszem dostają ale nie związane z modułem CI+. A niestety technicy, którzy coś wiedzieli pouciekali od firmy zewnętrznej i pracują dla innej co się zajmują MM
_________________
 
 
zaq13 
light master

Dołączył: 17 Sty 2016
Posty: 103
Skąd: Wrocław/Gaj
Wysłany: 08-07-2016, 16:17   

Witam

Udało się komuś z modułem Ci+ sprawić aby działało hbb tv w sieci upc?

jak podłączam antenę naziemną do telewizora philips to hbb działa, a jak kabel od upc to nie wykrywa sygnału dla hbb.

czyżby upc blokowało ten sygnał?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 08-07-2016, 16:25   

UPC nie przesyła sygnału hbbtv i nie zanosi się aby miało zaczac
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 10-07-2016, 03:07   

Wplaster napisał/a:
Orange ma inna technologie na chwile obecna nie spotkałem telewizora który wspiera IPTV.

Ale Orange działa też przez sat - więc moduł by spokojnie zadziałał.

beny8989 napisał/a:
Żaden ale podkreślam żaden operator modułu nie dostosowuje pod producenta dostają rozpiskę co ma być ustawione i działa.

20/30 modeli danego producenta - co daje kilka tys modeli telewizorów wszystkich producentów - i oczekujesz, że KAŻDY producent tv zrobi to idealnie pod dany moduł - a gdzie reszta modułów, operatorów? - nie są w stanie, bo by 500 osób musiało pracować tylko nad tym (a gdzie reszta zagadnień).
beny8989 napisał/a:
Kocurek pokaż mi choć jednego producenta, który grzebie w ustawieniach od modułu ci+.

Jeśli idzie o producenta modułu - to swego czasu KAŻDY producent modułu wypuszczał co jakiś czas oprogramowanie dla modułu (albo przez sygnał tv, albo sygnał sat, albo specjalnym programatorem można było go przeprogramować).
beny8989 napisał/a:
Dlaczego Orange nie wypuściło modułów ci+? Bo wiedzą że większość TV by ich nie widziała bo działają na starszych wersjach.

Być może nie może tego zrobić ze względu na obecne umowy nadawców z nimi.
Choć swego czasu ich stara karta (biała) działała w module Viaccess.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,3 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: