Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2016, 11:45   

Bo TVP1 i TVP2 są niekodowane, dlatego możesz je oglądać
 
 
kubus8077 
light master

Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 58
Wysłany: 23-06-2016, 11:51   

Pitrek napisał/a:
Piszesz niektóre, czy inne zakodowane programy w tym samym czasie bez wyłączania TV działają OK?


Działąją inne programy, ale te które raczej nie są kodowane.

Pitrek napisał/a:
Rozumiem, że przełączenie ma inne zakodowane programy i powrót do tego felernego programu nic nie pomaga.


Niestety nie pomaga.

GDA napisał/a:
odczekałeś chwile? czy od razu wyłączasz TV?


No tak ok. 2 sekudy odczekałem

GDA napisał/a:
odczekaj chwile jak ci sie pojawi taki komunikat bo "komunikacja moduł >< TV nie nadąża"


No może faktycznie następnym razem kiedy będzie taki problem odczekam dłużej, choć nie wiem czy to pomoże. Mam takie przeczucie, że to może być jednak wina softu (jest najnowsza wersja) w tv, który ma po prostu buga i nie włącza ponownego odswieżania uwierzytelnienia.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 23-06-2016, 12:04   

kubus8077 napisał/a:

No tak ok. 2 sekudy odczekałem

proszę cie - to nic nie odczekałeś

u mnie w SONY seria W75 po wyjściu z multimedii również pojawia się komunikat że program jest kodowany, ale po chwili obraz się pojawia
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 23-06-2016, 12:59   

albo zostaje plansza i obraz się pojawia
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 23-06-2016, 13:09   

kubus8077 napisał/a:
Pitrek napisał/a:
Piszesz niektóre, czy inne zakodowane programy w tym samym czasie bez wyłączania TV działają OK?
Działąją inne programy, ale te które raczej nie są kodowane.
Pitrek napisał/a:
Rozumiem, że przełączenie ma inne zakodowane programy i powrót do tego felernego programu nic nie pomaga.
Niestety nie pomaga.

Jeżeli się to zdarza i już żaden program kodowany nie działa do momentu wyłączenia TV, to tak jak pisałem żądaj wymiany modułu.

Moduł można wyciągać z TV podczas jego działania, sprawdź czy bez wyłączania TV, wyciągnięcie i włożenie modułu powoduje, że programy zakodowane się pojawiają. Jeżeli tak jest tzn. TV traci kontakt z modułem. Nie rób tego później więcej bo moduły i złącze w TV są delikatne i nie wytrzymają wielu prób.

Jeszcze ważna rzecz, jeżeli się to zdarzy, to nie wyłączaj TV, tylko sprawdź w Menu TV, informacje o module CAM, czy wtedy jest informacja o module i karcie, np. wersja, numery itp.

___________________________________________________________________________________________
Esko napisał/a:
...gdy nagrywam jakiś program mogę ogladać inny z tego samego Muxa. I teraz gdy nagrywam PolsatSport 2 lub 3 to gdy wybiore dostepny kanał PolsatSport 3 lub 2 to mam informacje ze jest zakodowany.

Oj, :arrow: nie czytamy forum.
:arrow: http://forum.mediaswiat.p...w_results=posts
Dawno, dawno temu, w zamierzchłych czasach Pitrek napisał/a:
Można nagrywać, ale przy jednej głowicy i przy jednym module, podczas nagrywania programu niezakodowanego można oglądać inne programy zakodowane i odkodowane, ale oczywiście tylko z tego samego MUXa, nagrywając program zakodowany oczywiście nie mogę oglądać innego programu zakodowanego, bo jest komunikat 'sygnał zakodowany' (mediamoduł zajęty odkodowaniem nagrywanego programu), ale można oglądać inny program niekodowany, oczywiście w ramach tego samego MUXa.

Nie :arrow: czytamy, oj nie.
_________________
 
 
kubus8077 
light master

Dołączył: 08 Maj 2012
Posty: 58
Wysłany: 05-07-2016, 20:20   

Pitrek napisał/a:
Moduł można wyciągać z TV podczas jego działania, sprawdź czy bez wyłączania TV, wyciągnięcie i włożenie modułu powoduje, że programy zakodowane się pojawiają. Jeżeli tak jest tzn. TV traci kontakt z modułem.


Więc jeśli TV traci kontakt z modułem, to jest to wina TV, czy raczej wina modułu?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 05-07-2016, 20:30   

Niczyja
nie było mnie w weekend także wyłączyłem prąd w mieszkaniu - po powrocie telewizor nie mógł załapać kanałów kodowanych - wystarczyło wysunąć i wsunąć moduł i wszystko gra
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-07-2016, 21:20   

kubus8077 napisał/a:
Więc jeśli TV traci kontakt z modułem, to jest to wina TV, czy raczej wina modułu?
Tego dokładnie to nie wiem, ale łatwiej zażądać wymiany modułu ;) . Jeżeli wystąpi taki problem, to nie wyłączaj TV, tylko sprawdź w Menu TV, informacje o module CAM, czy wtedy jest informacja o module i karcie, np. wersja, numery itp. Jeżeli wszystkie informacje są to raczej jest to problem modułu. Podobnie, jeżeli wyciągnięcie i włożenie modułu bez wyłączenia TV przywraca programy zakodowane, to też jest raczej problem z modułem. Jeżeli trzeba wyłączyć TV to wtedy raczej jest to problem z TV.
GDA napisał/a:
Niczyja, nie było mnie w weekend także wyłączyłem prąd w mieszkaniu - po powrocie telewizor nie mógł załapać kanałów kodowanych - wystarczyło wysunąć i wsunąć moduł i wszystko gra
Moim zdaniem to nie jest normalna sytuacja. Szkoda, że nie sprawdziłeś, czy TV w Menu widział dane modułu. Nieraz miałem odłączony TV od zasilania, nawet na dwa tygodnie, po podłączeniu zasilania i włączeniu, TV oraz moduł normalnie działał.
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 06-07-2016, 07:46   

oczywiście ze sprawdziłem moduł był zalogowany jest sens go wymieniać dla takiego przypadku? wg mnie nie
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-07-2016, 08:58   

Może to jednostkowy incydent. Możesz sprawdzić jeszcze raz, odłączyć całkowicie TV od zasilania, odczekać z minutę i włączyć ponownie. Jeżeli to się nie powtarza, to nie ma sensu wymieniać modułu.
A to ciekawe, czyli wtedy moduł był widziany przez TV, ale nie mógł odkodować programów. W tym wypadku przed wyciągnięciem modułu wyłączyłbym TV i włączył ponownie. Oczywiście jeżeli to nie pomogłoby to zrobić tak jak zrobiłeś.
kubus8077 napisał/a:
...niektóre kanały są czasem jednak pokazywane jako zakodowane, jakkolwiek po wyłączeniu i ponownym włączeniu telewizora kanały te znowu "działają".
Tutaj występuje to częściej, więc coś należy z tym zrobić.
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-07-2016, 09:15   

Pitrek, i GDA, ja bym jeszcze sprawdził czy przypadkiem nie ma strat na sieci po przez pingowanie. Sam mam tak że widzę informację że moduł nie może się skomunikować i wywala brak jego. A i powiedz na jakich kanałach to się dzieje. U mnie co jakiś czas wywala tvn24. Pomaga ponowne włączenie TV
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-07-2016, 10:17   

Straty na sieci nie powinny mieć na to wpływu. To są malutkie informacje, poza tym to jest przesył sygnału cyfrowego TV, a nie sieciowego (internetowego).
Czy jak to wystąpi u Ciebie, to czy masz info o module CAM w Menu TV, czy jest "wyszarzona"?
"widzę informację że moduł nie może się skomunikować i wywala brak jego", z tego wnioskuję, że TV już nie widzi modułu i w Menu nie ma info o CAM.

Masz dwa TV i dwa moduły, czy to występuje na obu TV? Można spróbować zamienić moduły między TV.
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-07-2016, 10:36   

Pitrek, akuratnie mają nawet jak są małe to widzisz że na obrazie pokazuje się piselioza(rozmycie obrazu). A co do informacji to jest że jest moduł zainstalowany i widzisz co jest za karta lecz nie dochodzą uprawnienia z serwera do urządzenia. I niestety ale to występuje na obu odbiornikach lecz na nowszym wywala inne kanały niż na starszym. A poza tym sygnał to są informacje, które zmienia urządzenie zainstalowane poza budynkiem. I niestety ale większość firm, które mają serwis techniczny nawet nie sprawdza czy dany Mux(częstotliwość) nie wali błędami
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 06-07-2016, 11:05   

Jeżeli masz pikselozę, to masz rację. Jeżeli w tym momencie (programy nie są odkodowane) w Menu TV są prawidłowe informacje o module i karcie, to faktycznie jest to problem uprawnień. Czy jeżeli to wystąpi na jednym programie zakodowanym, to rozumiem, że już wszystkie zakodowane już nie są odkodowywane i kicha. Skoro wyłączenie TV pomaga, to wygląda jakby moduł po stwierdzeniu, że nie może uzyskać uprawnień nie próbował ich ponownie pobrać dopóki nie zainicjuje się tego procesu przez ponownie włączenie TV.
To są moje gdybania na ten temat, nie wiem jak odbywa się technicznie przekazywanie uprawnień, czy to się dzieje przy każdym przełączeniu kanałów, czy to jest buforowane na MUX lub na jakiś określony czas.
_________________
 
 
beny8989 
ultra master

Pomógł: 12 razy
Dołączył: 08 Sty 2013
Posty: 901
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-07-2016, 11:48   

Ukryta Wiadomość:
Jeśli jesteś *zarejestrowanym użytkownikiem* musisz odpowiedzieć w tym temacie żeby zobaczyć tą wiadomość
--- If you are a *registered user* : you need to post in this topic to see the message ---
. Niestety ale nie wywali jeden program a reszta będzie dostępna.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,39 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: