Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nowa usługa - Replay TV
Autor Wiadomość
sentio 
easy master

Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 38
Wysłany: 30-06-2016, 12:59   Nowa usługa - Replay TV

Drogi Kliencie,

Miło nam poinformować, że jesteś jednym z pierwszych Klientów UPC, którzy mogą wypróbować naszą nową, wyjątkową usługę - Replay TV.

Dzięki Replay TV możesz obejrzeć film, serial czy program:
  • nawet po 7 dniach od emisji – bez konieczności jego nagrania!
  • od początku, jeśli jego emisja już się rozpoczęła!

Już dziś skorzystaj z testowej wersji usługi. Wystarczy na pilocie wcisnąć „Guide”, a następnie wybrać tytuł programu oznaczony ikoną Replay TV.


To jest podobne do tego co tu widać na obrazkach: https://support-en.upc.ch/app/answers/detail/a_id/10780/~/using-replay-to-watch-the-beginning-of-a-programme-when-you’ve-missed-it

Działa na wybranych kanałach. Np. TV Puls HD, Kino Polska, Stopklatka HD.
Ostatnio zmieniony przez sentio 30-06-2016, 13:06, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2016, 13:04   

no i? działa?
 
 
sentio 
easy master

Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 38
Wysłany: 30-06-2016, 13:10   

Działa. Niestety największy minus usługi jest taki, że na najpopularniejszych kanałach tej usługi po prostu nie ma.

Działa oczywiście przewijanie, więc można cofnąć się wstecz obejrzeć film i przewinąć reklamy, bez żadnego problemu.

Myślę, że jest jedna w większych nowinek - na miarę wprowadzenia nagrywarek do dekoderów. Jeśli będzie to działać na większości kanałów, to odpada pamiętanie o konieczności nagrania czegoś, pod warunkiem oczywiście, że w ciągu tych 7 dni zdecydujemy się na obejrzenie przegapionego programu.
Ostatnio zmieniony przez sentio 30-06-2016, 13:12, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 30-06-2016, 13:11   

Naprawdę czego oni nie wymyślą byleby wyciągnąć mamonę od abonentów :P Już kiedyś chyba była podobna usługa- nazywała się bodajże "PRZEGAPIONE" i to porzucili :P
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2016, 13:12   

Bork napisał/a:
byleby wyciągnąć mamonę od abonentów :P

a gdzie wyczytałeś że to będzie dodatkowo płatne?
 
 
sentio 
easy master

Dołączył: 20 Paź 2006
Posty: 38
Wysłany: 30-06-2016, 13:14   

U mnie ta usługa pojawiła się już jakieś dwa tygodnie temu. Dopiero dziś dowiedziałem się w e-mailu jak się nazywa i co ma robić ;) Ale bez tego e-mailowego opisu i tak bez problemu można było rozczaić w czym rzecz.

Jeszcze jedna rzecz. Usługa działa u mnie na dekoderze Cisco, więc nie jest ograniczona do Horizona.
 
 
Bork 
plus master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 314
Wysłany: 30-06-2016, 13:20   

UPC nie jest organizacją charytatywną więc nie licz na darmochę ;) Oczywiście mogą dla zachęty zrobić to na próbę za darmo,a potem... :) Mnie to akurat nie dotyczy - mam stary, wysłużony KAON i nie ma tego.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 30-06-2016, 13:33   

W sumie i masz racje - może to być sprzedawane na wzór HorizonGO

tak to wygląda w Szwajcarii

https://www.upc.ch/de/tv/replay/
 
 
GoRo 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 169
Wysłany: 30-06-2016, 17:48   

Czyli coś w stylu GigaNagrywarki od Netii, tylko tutaj wydaje się to lepiej rozwiązane przez UPC.
_________________
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 20-02-2017, 23:57   

Jak wieść gminna niesie:
Replay TV w UPC usługa Replay TV w kwietniu ma się pojawić na dekoderach UPC... Ano... Pożyjom, uwidiom... ;)
A tymczasem, czy ktoś z Szanownych Beta Testerów nowego softu do Horizona mógłby podzielić się wrażeniami z korzystania z usługi Replay TV? To naprawdę działa? 7 dni wstecz? Bez przycinania? Bez zawieszania się? Pytam bo aż mi się wierzyć nie chce... Które kanały aktualnie UPC udostępnia/testuje w tej usłudze? Gdzieś, dawno, dawno temu w internetach pojawiła się informacja o... trzech kanałach: TV Puls HD, Kino Polska i Stopklatka HD. Pewnie od tego czasu wiele się zmieniło...

I jeszcze pytanie o technikalia. Wie ktoś, jak ta usługa jest realizowana od strony technicznej? Wydzielona przestrzeń na dysku Horizona? Jeśli tak, to jak bardzo ograniczona została pojemność dysku Horizona na potrzeby tej usługi? Bo przecież gdzieś te dane trzeba buforować... No chyba, że się mylę...

BTW: testuje już ktoś to cudo (Replay TV) na Horizon GO?
 
 
edek 
light master

Dołączył: 29 Sie 2016
Posty: 84
Wysłany: 21-02-2017, 00:26   

Yapio napisał/a:
Wydzielona przestrzeń na dysku Horizona? Jeśli tak, to jak bardzo ograniczona została pojemność dysku Horizona na potrzeby tej usługi?


Eee... Wydzielona przestrzeń na dysku na nagrywanie ~200 kanałów przez 7 dni?;-) Wszystkie "nagrane" programy będą szły live po kablach UPC. Pewnie tak samo, jak dzisiaj dostarczają filmy na żądanie VOD.

Tak sobie myślę, że ta usługa to cios w nadawców - z ich punktu widzenia. Jeśli korzystanie z usługi będzie tak łatwe i, przede wszystkim, powszechne jak oglądanie normalnych kanałów, to normalną praktyką stanie się przewijanie reklam. Dlatego nadawcy mogą bronić się na wszelkie sposoby, aby ich kanał nie trafił do tej usługi. Ewentualnie będą żądać wysokich wynagrodzeń w trakcie renegocjacji umów. Chyba że zostaną wprowadzone jakieś zabezpieczenia, niepozwalające przeskakiwać reklam...
Ostatnio zmieniony przez edek 21-02-2017, 01:10, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Yapio 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 27 Paź 2016
Posty: 128
Skąd: PL
Wysłany: 21-02-2017, 00:40   

@edek
edek napisał/a:
Eee... Wydzielona przestrzeń na dysku na nagrywanie ~200 kanałów przez 7 dni?;-) Wszystkie "nagrane" programy będą szły live po kablach UPC. Pewnie tak samo, jak dzisiaj dostarczają filmy na żądanie VOD.
Jestem w tych tematach, jak to się mówi... lajkonikiem ;) , dlatego pytam. Ale masz rację. Teraz mnie olśniło. Skoro Replay TV w takiej Szwajcarii jest dostępne w Horizon GO to... :oops: Ale ze mnie głupia... Zwalę to na późną porę i zaawansowany wiek. ;)
BTW, raczej nie wierzę żeby UPC, nawet po pewnym czasie, wrzuciło wszystkie ~200 kanałów do Replay TV... Nawet w CH tego nie mają.... REPLAY TV UPC CH
BTW2, Widzę, że Helweci w aplikacji Horizon GO mają Replay TV do 30 godzin wstecz REPLAY TV Horizon GO CH, a na dekoderze Horizon do 7 dni... Ciekawe jak będzie u nas? I w ogóle kiedy u nas będzie Replay TV w Horizon GO...
 
 
Pawop 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Cze 2012
Posty: 956
Skąd: Warszawa
Wysłany: 21-02-2017, 01:31   

W tej chwili jest 87 pozycji na których jest ReplayTV, w tym wszystkie kanały Disneya, Viacomu, Discovery (w tym Eurosporty) Eleveny, Filmboxy, AXNy, Pulsy, A&E Networks, MWE, BBC, 4Funy; kilka TVP (w tym TVP1 i TVP2), 3x Nat Geo, Trave Channel, Food Network, HGTV, Kino PL, Stopklatka i kilka innych, w tym zagraniczne. Chyba będzie to w miarę możliwości rozszerzane, niedawno doszły Metro i WP.
Działa to bardzo dobrze, bez zacięć, zresztą na nowym sofcie one już nie występują.
 
 
michal2237 
light master

Dołączył: 24 Lut 2015
Posty: 56
Wysłany: 22-02-2017, 09:22   

Mi bardzo często zdarza się, że przy włączaniu pojawia się standardowe kółko, pokręci a potem pojawia się napis że program jest niedostępny (spróbuj później itp, kod błędu C-cośtam). Pomaga restart dekodera. Występuje to parę razy w tygodniu.

Spotkał się ktoś z tym ?
 
 
Andrew150 
light master

Dołączył: 18 Mar 2015
Posty: 65
Wysłany: 22-02-2017, 09:35   

Też tak raz miałem, ale nie wiedziałem, że pomaga restart i trwało to parę dni - myślałem, że coś się u nich popsuło... ;)
Pewnie przy okazji restartu z innego powodu usługa wróciła - generalnie działa wszystko ok - jest to naprawdę rewelacyjna sprawa - aż się nie mogę nadziwić, że UPC się na to zdecydowało.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,09 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: