Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Gigakablówka od Netia - Warszawa
Autor Wiadomość
romeczek7 
Klikacz


Dołączył: 20 Lut 2015
Posty: 19
Skąd: Warszawa
Wysłany: 29-03-2015, 20:18   

O sposobie traktowania klientów i o sprawach o których pisze @gazpacho można poczytać na tzw fanpage Netii na Facebooku. Polecam wszystkim chcącym zmierzyć się z usługami firmy Netia. Bardzo ciekawa lektura. Korzystam z Gigakablówki od dwóch miesięcy i jak dotąd każdy dzień to niespodzianka. Dla kogoś kto chce stać się klientem dobra rada: Umawiać montaż jak najszybciej po podpisaniu umowy, najlepiej w godzinach późno popołudniowych, żeby przy monterze sprawdzić jakość usług. Kiedyś 10 teraz 14 dni w których można bez konsekwencji zrezygnować liczy się u nich od dnia podpisania umowy a nie od dnia montażu i aktywacji usług. Może dla kogoś kto nie ma żadnej alternatywy to dobry wybór. Przy konkurencji jaka jest w moim bloku tj UPC i VECTRA, w tej chwili NETIA jest najgorszą alternatywą.
Dziś już internet jest lekko przytkany zresztą jak co niedziela.
Cytat z umowy "Internet w wariancie MAX to najszybszy możliwy internet na łączu, gwarantujący stabilne korzystanie z Usługi". Codziennie inna prędkość to chyba nie jest stabilne korzystanie z usługi, no chyba, że "stabilność" oznacza w ogóle możliwość z jej skorzystania. Nie są to standardy do jakich przyzwyczaiły nas najpierw ASTER, potem UPC czy nawet VECTRA. Na razie NIE POLECAM!!!


[ Dodano: 16-04-2015, 21:12 ]
Chciałbym pokazać czy coś się zmieniło od ostatniego mojego postu. Netia dodała nową usługę telewizyjną, ale zapomniała o mocno kulejącej usłudze internetowej:

[ Dodano: 17-05-2015, 21:02 ]
Minął kolejny miesiąc i jak było tak jest nadal. Nic się nie zmienia.

[ Dodano: 26-06-2015, 22:48 ]
Netia zaczyna powoli ogarniać swoje problemy z obciążeniem sieci i od ok 3 tygodni nie mam problemów z prędkością przesyłu danych. Przy włączonym dekoderze z programem HD mam taki wynik:
 
 
color1 
Klikacz

Dołączył: 29 Gru 2008
Posty: 15
Skąd: Wawa (Wilanów)
Wysłany: 17-07-2015, 13:08   

Powiedzcie koledzy, czy ta gigakablówka (modem techicolor) którą oferuje Netia to daje publiczny IP po stronie LAN ?

edited: już sam sobie odpowiedziałem ;)

ale dopytam tych co używają trybu bridge, czy zmiana MAC na swoim routerze wymusza zmianę przydzielonego IP (bo restart modemu kablowego nie zawsze jest jednoznaczny z przydzieleniem innego IP) ?
 
 
pabloskrak 
classic master

Dołączył: 13 Lut 2010
Posty: 234
Wysłany: 17-07-2015, 22:33   

Witam

Proszę o informację czy posiadając Giga Kablówkę NET+TV Cyfrowa i odpinając ich dekoder od modemu i podpinać np do neta od NETI ale w technologi adsl lub innego dostawcy zadziała TV. Bo chyba z tego co widziałem jest jakas kara w regulaminie odnośnie przenosin dekodera w inną lokalizację.

Testował to już ktoś?
 
 
GoRo 
classic master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Cze 2006
Posty: 169
Wysłany: 18-07-2015, 08:42   

Wszystko zależy w jakiej technologii masz TV od Netii.
Jeśli IPTV to raczej nie zadziała.
Ale jeśli jest to STV (Streaming TV) to zadziała, ale tylko na innym łączu NETIOWYM.
NetiaPlayer łączy się z ich systemami, które są osiągalne tylko z łącza Netiowego.
_________________
 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 25-11-2015, 17:25   Jak wyżej

Witam Was.
Kiedyś korzystałem z usług UPC jednak nie mam dobrych wspomnień.Chciałem się dowiedzieć czy internet jaki teraz udostępniają pozwala na grę online?Gram w World of Warcraft i League of Legends.
Niestety ale Netia-Internetia przestała się rozwijać i łącze oraz czasy opóźnień w grach online się zwiększyły.Czy ktoś z łączem 250Mbits UPC ze światłowodem może się tutaj wypowiedzieć jakie pingi są w grach online?
W 2011 roku miałem łącze maks mojej infrastruktury i wtedy transfery wynosiły 101/88Mbits i 25ms w World of Warcraft , w 2014 roku transfery 94/75Mbits i około 30ms w grach online.W tej chwili transfery wynoszą 89/45Mbits i 45ms w grach online czyli ewidentnie pogarsza się łącze.
Czy w UPC występują problemy czasowym zatrzymywaniem obrazu oraz drobne kwadraciki podczas oglądania telewizji cyfrowej?

[ Dodano: 03-12-2015, 20:59 ]
Witam.
Powoli zbliża się koniec roku a mój prawie 5 letni pobyt w Neti-Interneti jest nie zauważony przez tą firmę.Na chwilę obecną dostałem możliwość przedłużenia umowy na gorszych warunkach niż mam teraz.Mimo chęci udzielenia mi upustu do internetu w kwocie 5 złotych miesięcznie oraz pakietu HBO w 19,90 (płacę 24,90) całość telewizji wyjdzie Mnie razem z tymi upustami przeszło 20 złotych drożej.Zyskałbym programy AXN -łącznie cztery, TeleTOON oraz 6 programów FILBOX a straciłbym CINEMAXY , WIADOMOŚCI ,NATURA bo jeżeli miałbym dodać sobie CINEMAXA do oferty to już by było kolejne 10 złotych drożej:(.Netia po prostu nie dba o abonentów i macie szczęście że UPC daje jakieś porządniejsze oferty dla przedłużających umowy.Na samo łącze nie mam za bardzo co narzekać jednak jak przez 5 lat parametry łącza są gorsze od mojej pierwszej umowy z NETIĄ a pingi w grach online skoczyły o 20ms (dostałem informację że nie będą rozwijać swojej usługi internetowej) jest dla Mnie nie do przyjęcia.Nie zdziwię się że właśnie UPC , lokalni usługodawcy i Orange ,który planuje poprowadzić tysiące kolejnych kilometrów światłowodów będę przejmować klientów od Neti:(

Internetia-Netia 2015-11-25 17_14_09-Speedtest.net by Ookla - Wyniki.png
Plik ściągnięto 323 raz(y) 43,4 KB

 
 
piter777 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 970
Skąd: Gdańsk Zaspa
Wysłany: 14-02-2016, 12:58   

Czemu tylko ta Netia ma taki powalony zasięg???U mnie Gdańsku na dużym osiedlu Zaspa Młyniec tylko w niektórych blokach mają okablowanie.Gdzieniegdzie tylko na jakąś ich studzienke można się napotkać...Kpiny...
 
 
Astral699 
ultra master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 04 Mar 2007
Posty: 1247
Skąd: Z Miasta
Wysłany: 25-02-2016, 19:28   

Moze ktos na chwile obecna sie wypowiedziec jak działa mu internet w Netii ?
Jaki ma pakiet i jakie predkosci, o jakich porach.
Planuje, ewentualnie, przejscie z UPC do Netii na 300mbitów i zastanawiam sie jak im działa to łącze bo w UPC srednio na jeża. Nie jestem zadowolony.
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2016, 21:04   

Wszystko zależy od obciążenia sieci w danej lokalizacji. U mnie w UPC nawet w godzinach 19-22 (szczyt) nie ma problemu z osiągnięciem pełnej prędkości łącza przy ściąganiu.
Generalnie Netia plasuje się sporo niżej niż UPC pod względem jakości sieci i tzw. wyjścia na świat. Speedtest dla 120/10 poniżej.
 
 
oczkers 
Klikacz

Dołączył: 03 Lis 2011
Posty: 11
Wysłany: 17-03-2016, 19:49   

Cytat:
Moze ktos na chwile obecna sie wypowiedziec jak działa mu internet w Netii ?

Tak to wygląda na warszawskim ursynowie (okolice puławskiej i romera/surowieckiego) od kilkunastu dni w godzinach wieczornych 19-23, podobno są świadomi wysycania łącza i nad tym pracują. TV ewidentnie ma priorytet więc nawet kiedy z obiecanych 100 mb robi się 10 to nie odbija się na jakości obrazu w tv. Reszta dnia wygląda dobrze, a z innymi usługami nie ma najmniejszych problemów.

Zrzut ekranu 2016-03-17 19.44.45.png
Plik ściągnięto 324 raz(y) 49,48 KB

 
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 20-04-2016, 10:37   Netia-Internetia z gorszą jakością usług...

które mam już u Nich 6 rok.Niestety nawet jakbym chciał zostać z nimi nie mogę bo ofertą jaką dysponują w mojej lokalizacji jest taka sama jak prawie 6lat temu z tym ,że jak podpisał bym z nimi umowę na kolejne 24miesiące to miałbym 4 miesiące za 3złote ale jak sobie przeliczyłem nie opłaca się.Wystarczy ,że nadaję rozgrywkę z League of Legends w FULL HD 60FPS i już się telewizji nie da oglądać(strasznie się zacina i pojawiają się przekłamania w obrazie).O UPC nie ma co marzyć bo oni dają tylko 25Mbits uploadu.
I w ten sposób muszę czekać dalej na ORANGE SUPERNOVA bo testują już tyle miesięcy ,że Mnie krew zalewa.
 
 
mixon 
Klikacz

Dołączył: 08 Paź 2015
Posty: 2
Wysłany: 13-06-2016, 13:11   

Czy mi się zdaję, czy Gigakablówka podrożała:

netia.pl/gigakablowka/oferta

?

W tamtym roku miałem internet 100 mb/s + TV za 49,90 zł. W tej chwili tyle kosztuje sam internet...

No i umowa na 24 miesiące zamiast 12 :shock:
 
 
taggan 
plus master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 428
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-06-2016, 15:57   

Rzeczywiście, względem zeszłorocznej oferty paczka tv+internet 100Mb/s podrożała o 10 zł... Ciekawe czy UPC dociągnie do tej ceny obcinając dwa ostatnie warianty WRU...
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-06-2016, 17:54   

mixon napisał/a:
No i umowa na 24 miesiące zamiast 12


pewnie za dużo ludzi zrezygnowało po 12 miesiącach... a tak będą się męczyć 24...
  kiniecki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 15
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: