Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jakość techniczna telefonu VOIP w UPC kontra POTS orange
Autor Wiadomość
dekiel 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 20 Lip 2012
Posty: 199
Wysłany: 27-05-2016, 12:19   jakość techniczna telefonu VOIP w UPC kontra POTS orange

Po lekturze wątku http://forum.mediaswiat.pl/viewtopic.php?t=7427 mam wątpliwości czy się pchać w telefon z UPC, uwagi o cichej fonii czy ponoć zajętej linii gdy nikt nie gada (przypomina to pracę słuchawek 2G w Play gdzie często taka przypadłość ma miejsce, nigdzie nie dzwonimy w danym momencie z słuchawki a próbujący się dodzwonić potem nam donosi, że mieliśmy numer zajęty).
Czy wieloletni użytkowniki usługi telefon z UPC mogą się wypowiedzieć jak to działa względem tradycyjnej, historycznej usługi POTS - czyli zwykły analogowy telefon po parze miedzianej świadczony przez dawną TP, dziś orange.
Do tego zwykłego miedziaka nie mam zastrzeżeń co do jakości technicznej prócz ceny z d... wziętej za usługę. Zawsze się wszędzie człowiek dodzwoni, są takie dni gdy przez komórkę dany kierunek w Polsce ma dziwną przypadłość, że jakość połączenia poniżej wszelkiej krytyki, ta sama rozmowa ze stacjonarki żyleta jakość.
Obawiam się tego samego przy telefonie UPC. Albo jakieś echo jak czasami w godzinach szczytu u komórkowców, mówimy i za jakąś sekundę słyszymy w słuchawce echo własnego głosu - wkurza to na max. Efekt echa nigdy nie występuje u mnie na analogowym miedziaku orange. Potwierdzam też że jak ktoś ma numer w UPC i dzwoni do mnie na miedziaka orange to jego fonia jest faktycznie dużo cichsza. UPC ma jakiś programowy wpływ na poziom sygnału audio z ich numerów? Czy raczej jest to na sztywno przycięte dla wszystkich na tak niskim poziomie amplitudy sygnałów audio.
Czy są gdzieś dane techniczne samej usługi VoIP UPC, jak to się ma do zwykłego analogowego POTS orange, jakimi kodekami to jest obsadzone, ile kbps jest rezerwowane na transmisję. W analogowej telefonii POTS, która po góra 3km w mieście jest i tak zamieniana na postać cyfrową przewiduje się 64kbps na pojedynczy kanał-numer telefonu. Jak czytam ponoć w telefonii miedzianej POTS orange używa obecnie kodeka o symbolu "711".
W jednym z wątków ktoś tutaj wspominał, że UPC do swojego VoIP telefonu "Stacjonarnego" używa też kodeka 711.
Generalnie chodzi mi o konkrety porównanie drutowy analogowy telefon stacjonarny POTS orange kontra VoIP UPC. Zaletą drutowca orange jest na pewno to, że nie wymaga pędzenie jakiś modemów przez całą dobę i że przy braku prądu w bloku usługa dalej śmiga.
Bo jeżeli UPC faktycznie gorzej wypada względem drutowego analogowego stacjonarnego orange to faktycznie szkoda mi się będzie w to pchać i będzie lepiej wziąć za 29zł jakieś no-limit u któregoś z komórkowców - będzie to chodzić podobnie.
 
 
Anna 
Jr Admin



Pomogła: 13 razy
Dołączyła: 23 Lis 2004
Posty: 317
Skąd: z dyrekcji
Wysłany: 27-05-2016, 15:46   

Z mojej perspektywy (a mam już parę dobrych lat telefon w UPC) jest całkiem nieźle.
Jakość nie jest zła, aczkolwiek szumy się zdarzają. Wydaje mi się, że jest to raczej wina mojego aparatu telefonicznego (najtańszy marki "supermarket") niż linii.
Przerwy w usługach nie pamiętam ani jednej (nie licząc dnia w którym się modem skopcił ;) ).

Za UPC przemawia dodatkowo aplikacja UPC Phone, gdzie jakość jest o niebo lepsza od Skype - a przy odpowiednim abonamencie, to dzwonisz z "komórki" za granicę za friko. I przy braku prądu w bloku - również na komórce masz backup.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: