Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Światłowodowy internet "Supernova"
Autor Wiadomość
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 12-05-2016, 19:39   

beny8989 napisał/a:
zejdź do piwnicy i zobacz czy wisi skrzynka od nich.

Ok, tylko w którym miejscu oni coś takiego zwykle instalują bo tu mamy 2 poziomy garażowe i nie wiem gdzie zacząć poszukiwania.
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2016, 19:46   

A nie łatwiej wpisać adres na stronie orange czy jesteś w zasięgu światła?
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 12-05-2016, 20:13   

GDA napisał/a:
Zdecydowałem się również na "światełko" - dostałem ofertę nie do odrzucenia pomimo tego że UPC muszę utrzymywać do końca lutego 2017 (ale za to zapłaci Orange)


Pochwalisz się jakie konkretnie warunki Ci zaproponowano w Orange?
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 12-05-2016, 20:31   

dali mi pół roku za darmo i zwolnienie z abo komórkowego od teraz co zrekompensuje kolejne 3 mc zobowiązania w UPC

wziąłem światło 300 Mb + TV pakiet optymalny (2 dekodery w tym jeden PVR) + telefon

całość 119.90 czyli tyle ile place teraz w UPC za Horizon + FB60
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 12-05-2016, 22:50   

GDA napisał/a:
A nie łatwiej wpisać adres na stronie orange czy jesteś w zasięgu światła?

Już wcześniej wspomniałem, że nie jestem, choć sąsiednie budynki już są podłączone do światłowodów.

Stąd moje pytania jak można sprawdzić kiedy mój budynek zaliczy wreszcie światłowodowy-net, jak można sprawdzić że usługa jest "wdrażana", oraz co może stać na przeszkodzie bym prędko tego nie zobaczył (administracja?).
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 12-05-2016, 23:53   

aster napisał/a:
jak można sprawdzić kiedy mój budynek zaliczy wreszcie światłowodowy-net, jak można sprawdzić że usługa jest "wdrażana", oraz co może stać na przeszkodzie bym prędko tego nie zobaczył (administracja?).

Tylko operator mógłby Ci na to odpowiedzieć, ale tego nie zrobi - żadnych konkretów nie usłyszysz, co akurat nie powinno Cię dziwić - dlaczego, bo jak ludziom coś obiecają, a tego nie (z)robią - to tylko będą im tyłek zawracać: a kiedy, kiedy itd
_________________
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 13-05-2016, 09:56   

Na moim osiedlu światłowód jest w blokach należących do spółdzielni. Blok obok należy do jakiejś wspólnoty mieszkaniowej i światłowodu już nie ma...
  kiniecki
 
MariuszHL 
classic master

Dołączył: 23 Lis 2015
Posty: 216
Skąd: Wrocław
Wysłany: 13-05-2016, 10:35   

aster napisał/a:
GDA napisał/a:
A nie łatwiej wpisać adres na stronie orange czy jesteś w zasięgu światła?

Już wcześniej wspomniałem, że nie jestem, choć sąsiednie budynki już są podłączone do światłowodów.

Stąd moje pytania jak można sprawdzić kiedy mój budynek zaliczy wreszcie światłowodowy-net, jak można sprawdzić że usługa jest "wdrażana", oraz co może stać na przeszkodzie bym prędko tego nie zobaczył (administracja?).


Ująłeś sedno problemu ,który dotyka często miejsc podlegających wspólnotom mieszkaniowym.Dokładnie w takiej sytuacji jestem Ja.Już tyle czasu czekam na Supernovą i wiem już dlaczego(kilka osób z budynku ,w którym mieszkam robiło problemy ekipie montującej kable kilka miesięcy temu i żeby nie ustawa dotycząca tego problemu pewnie do tej pory nie miałbym jeszcze skrzynki Orange na klatce).Chłopaki po wykonanej pracy uprzątnęli syf jaki zostawili jednak problemem jest fakt ,że będzie to konkurencja dla firm ,które są już dostępne w moim bloku i jak dowiedziałem się mianowicie iż osoba najbardziej zbulwersowana jest przedstawicielem UPC , a mieszka u Nas w bloku.Sam widzisz o czym to świadczy.
 
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 14-05-2016, 19:31   

MariuszHL napisał/a:
aster napisał/a:
GDA napisał/a:
A nie łatwiej wpisać adres na stronie orange czy jesteś w zasięgu światła?

Już wcześniej wspomniałem, że nie jestem, choć sąsiednie budynki już są podłączone do światłowodów.

Stąd moje pytania jak można sprawdzić kiedy mój budynek zaliczy wreszcie światłowodowy-net, jak można sprawdzić że usługa jest "wdrażana", oraz co może stać na przeszkodzie bym prędko tego nie zobaczył (administracja?).


Ująłeś sedno problemu ,który dotyka często miejsc podlegających wspólnotom mieszkaniowym.Dokładnie w takiej sytuacji jestem Ja.Już tyle czasu czekam na Supernovą i wiem już dlaczego(kilka osób z budynku ,w którym mieszkam robiło problemy ekipie montującej kable kilka miesięcy temu i żeby nie ustawa dotycząca tego problemu pewnie do tej pory nie miałbym jeszcze skrzynki Orange na klatce).Chłopaki po wykonanej pracy uprzątnęli syf jaki zostawili jednak problemem jest fakt ,że będzie to konkurencja dla firm ,które są już dostępne w moim bloku i jak dowiedziałem się mianowicie iż osoba najbardziej zbulwersowana jest przedstawicielem UPC , a mieszka u Nas w bloku.Sam widzisz o czym to świadczy.

U mnie 4 lata temu Vectra zrobili przygotowanie do podłączenia Tv i internetu gdzie od 3 lat nie przyznaje się ze coś robili w budynku mam zrobione zdjęcia z informacja ale oni twierdza nic nie wiedza
 
 
aster 
classic master


Dołączył: 03 Maj 2016
Posty: 226
Wysłany: 15-05-2016, 19:09   

Kurcze, nie wiem co robić bo w UPC płacę słono bo nie jestem związany umową, a doświadczywszy światłowód mieszkając w Singapurze chciałbym to samo teraz mieć. 2 lata to trochę dużo aby w tym momencie się związać, stąd szukałem wskazówek jak sprawdzić czy w bloku są prowadzone przymiarki pod Supernovę (kable/skrzynki/jakiekolwiek "ślady" instalacji).

Tym bardziej, że jeśli przejdę z netem do Orange to pewnie resztę usług wywalę gdyż nie zależy mi w ogóle na tv w dobie Netflixa.
 
 
VDSL 
easy master

Dołączył: 19 Mar 2016
Posty: 47
Wysłany: 15-05-2016, 22:24   

aster napisał/a:
Kurcze, nie wiem co robić bo w UPC płacę słono bo nie jestem związany umową, a doświadczywszy światłowód mieszkając w Singapurze chciałbym to samo teraz mieć. 2 lata to trochę dużo aby w tym momencie się związać, stąd szukałem wskazówek jak sprawdzić czy w bloku są prowadzone przymiarki pod Supernovę (kable/skrzynki/jakiekolwiek "ślady" instalacji).

Tym bardziej, że jeśli przejdę z netem do Orange to pewnie resztę usług wywalę gdyż nie zależy mi w ogóle na tv w dobie Netflixa.

Masz tu mapę zasięgu
https://zasieg.orange.pl/?footerlink=true&ticaid=61703f
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2016, 18:57   

skreem napisał/a:
GDA napisał/a:
Zdecydowałem się również na "światełko" - dostałem ofertę nie do odrzucenia pomimo tego że UPC muszę utrzymywać do końca lutego 2017 (ale za to zapłaci Orange)


Pochwalisz się jakie konkretnie warunki Ci zaproponowano w Orange?

jednak nie bedzie Orange - UPC przebiło ofertę po złożeniu im wypowiedzenia :-)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 18-05-2016, 19:01   

To widzę, żeś zrezygnował z tego wspaniałego Horajzona :twisted: :twisted:
_________________
 
 
GDA
[Usunięty]

Wysłany: 18-05-2016, 19:05   

wspaniały to on miał być ;-) wracam do Cisco
 
 
kiniecki 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 03 Wrz 2006
Posty: 227
Skąd: Warszawa
Wysłany: 19-05-2016, 10:03   

Jakby UPC u mnie działało jak należy to też bym nic nie zmieniał. Ale dość miałem ciągłych dziur w EPG pikseli na TV i życia modemu swoim własnym życiem ;)
  kiniecki
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: