Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dwa telewizory i komputer
Autor Wiadomość
htw 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 17
Wysłany: 24-05-2006, 19:42   Dwa telewizory i komputer

Witam

Mam taki mały problem. Zamierzam sobie kupic tuner tv do mojego komputera ale moj telewizor i gniazdo jest daleko od mojego kompa. Kabel ktory idzie do neta przechdzi przez sciane ktora jest cholernie gruba :/ wiem ze powinno sie to zrobic tak ze od anteny ktora idzie do TV powinno sie umiescic rozdzielacz i ten wlasnie kabel umiescic w tunerze tylko ze to sie wiarze z wierceniem drugiej dziury :/ moje pytanie brzmi czy mozna umiescic rozdzielacz na kablu ktory idzie do komputera tak zeby z jednej strony był do tunera a ta druga strona zeby obslugiwała tuner - czy takie rozwiazanie jest technicznie mozliwe i w pełni funkcjonalne ??
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 24-05-2006, 20:44   

O ile tylko sygnał nie jest bardzo slaby, jest możliwe.
  marekd@jabberpl.org
 
htw 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 17
Wysłany: 24-05-2006, 21:12   

a jesli słaby jest mozliwsoc kupienia jakiegos wzmacniacza albo czegos w tym stylu czy bede busiał wiercic pol dnia dziure :/ ??
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 24-05-2006, 22:50   

Najprawdopodobniej nie będziesz musiał wiercić żadnej dziury ani kłaść dodatkowego kabla. W miejsce tego gniazda które masz dasz odgałęźnik -6dB lub -8dB a gniazdo przeniesiesz do swojego pokoju.
Napisz jakie masz gniazdo teraz (nazwa, symbole) i ile metrów (w przyliżeniu) mają kable biegnące do telewizora i do modemu. Podaj też co wyświetla Ci się na stronie diagnostycznej modemu http://192.168.100.1/ - konkretnie chodzi o takie dane jak "Receive Power Level" i "Transmit Power Level". Napisz też czy oprócz tego gniazda masz w instalacji antonowej jeszcze jakieś elementy.
Jak to podasz to napiszę Ci dokładnie co masz zrobić.
 
 
htw 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 17
Wysłany: 24-05-2006, 23:45   

hm nie bardzo łapie :D - jestem laikiem w te tematy dlatego bym bardzo prosił o łopatologiczne tułmaczenie :D gniazda ja chyba nie mam bo mieszkam w bloku ( 11 pięter ) - bajdełej mieszkam wlasnie na tym osttanim. Kabel do mnie przychodzi na balkon i poprostu na balkonie mam rozdzielnik ktory dzieki kabel na kabel do internetu i na kabel do TV ( drugi pokoj ktory jest dosc daleko ). kabel ktory idzie do kompa od rozdzielacza ma jakies moze około 5m. Jesli chodzi o te dane z modemu to mam tylko takie cos:

Jedna tabelka

Downstream Value
Frequency 802000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 38 dB
Power Level 4 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

Druga tabelka

Upstream Value
Channel ID 4
Frequency 52500000 Hz Ranged
Power Level 48 dBmV


ito wszystko jest w zakładce signal.
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 25-05-2006, 02:24   

htw napisał/a:
na balkonie mam rozdzielnik ktory dzieki kabel na kabel do internetu i na kabel do TV

No właśnie o to chodzi. Jest tam na tym rozdzielniku jakaś nalepka czy napis ? Co tam jest napisane, nazwa firmy, jakiś symbol ? Możesz to podać ?

Gdyby nie to, że Twój modem nadaje sygnał prawie na granicy to już bym podał proste rozwiązanie, ale obawiam się że jak podzielisz sygnał to Internet może zacząć Ci szwankować. Możesz jeszcze podać jaki masz modem ?
 
 
htw 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 17
Wysłany: 25-05-2006, 11:24   

Witam

Dzieki Leszku za zainteresowanie !! Na rozdzielniki jest napisane :

Tratec Line
ES-02 \MS
2 - way spliter
5-1000 Mhz

jest tez obrazek na ktoym jest na gorze IN i po odbu stronach wartosc :3,7db.
Model modemu to Motorola SB5100E
 
 
leszek1979 
light master

Pomógł: 6 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 75
Wysłany: 25-05-2006, 20:59   

OK, to proponuję takie rozwiązanie.

Na balkonie zamiast tego rozdzielnika TRATEC dajesz odgałęźnik jednokrotny -6dB. Taki odgałęźnik ma 3 przyłącza:
- wejście (IN) - do tego podłączasz ten kabel który przychodzi do Ciebie z dołu z kablówki
- ogałęzienie (TAP lub -6dB) - do tego podłączasz kabel biegnący do telewizora
- wyjście (OUT lub -3dB) - do tego podłączasz kabel biegnący do kompa
Taki odgałęźnik możesz kupić w każdym lepszym sklepie ze sprzętem antenowym, ja kupuję takie rzeczy w salonie firmowym TELMORU. Dużo firm produkuje takie odgałęźniki, podam 3 przykłady:
http://www.dipol.com.pl/s...43e10b9f9ea526a
http://www.dipol.com.pl/s...43e10b9f9ea526a - model POS 0106F
http://www.telmor.pl/WK/K...216&deal=Telmor - model OCF-106

Teraz ten rozgałęźnik który miałeś oryginalnie na balkonie przenosisz do swojego pokoju. Ten kabel który masz podłączony do modemu odłączasz od modemu i podłączasz do wejścia (IN) tego rozgałęźnika. W tym rozgałęźniku masz 2 wyjścia - jedno podłączasz do modemu a drugie do telewizora (lub karty telewizyjnej).

Przy takiej konfiguracji powinno wszystko trybić, jeżeli jednak byłyby jakieś problemy z Internetem, np. modem nie mógłby się zsynchronizować z siecią, długo by się synchronizował, albo bez przyczyny zrywałoby połączenie z Internetem trzeba nieco zmodyfikować sieć.
Czyli na balkonie dajesz odgałęźnik -6dB tak jak już opisałem wcześniej a w swoim pokoju zamiast tego rozgałęziacza TRATEC musisz dać zwrotnicę multimedialną z obniżonym tłumieniem w paśmie zwrotnym. Znam dwa takie modele które akurat pasują:
http://www.satel.com.pl/p...id=gar_f_tvrp10
http://www.telmor.pl/WK/K...=49&deal=Telmor
Taka zwrotnica ma 3 złącza:
- wejście (IN) - do tego podłączasz kabel idący z balkonu
- DATA - do tego podłączasz modem
- RTV - do tego podłączasz telewizor

Mam nadzieję że wystarczająco jasno napisałem, jeżeli będziesz miał jeszcze jakieś problemy to pisz - chętnie pomogę :) .
 
 
htw 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 17
Wysłany: 25-05-2006, 22:25   

Witam, wszystko jest mniej wiecej jasne :)

Przyznam sie ze zrobilem troche to na wlasną reke i nie jestem zadowolony :/ mianowiscie zamienilem rozgaleźnik ten co mam na balkonie na jakis badziew za 1,5 z ( noname po 8db ) a ten co byl na balkonie dałem do pokoju i rozdzieliłem jak to opisales w ostatnim poscie. Tylko te nowe kable co porobilem są też zle zarobione czuje bo jak nimi poruszam to jest lepiej a raz gorzej ... :/ ogolnie nie ma problemow z internetem ale jakos z tunera powinna byc chyba lepsza ( moj tuner to Video Mate x500 ). Jak wlanczam http://192.168.100.1/signal.html to w zakładce signal mam tabelki i :

I

Frequency 802000000 Hz Locked
Signal to Noise Ratio 38 dB
Power Level 0 dBmV
The Downstream Power Level reading is a snapshot taken at the time this page was requested. Please Reload/Refresh this Page for a new reading

II

Upstream Value
Channel ID 4
Frequency 52500000 Hz Ranged
Power Level 53 dBmV

czy to moze byc przyczyna slabej jakosci ? oczywiscie z kablami jutro pojade i dam zeby mi je profesionalnie zarobili
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 26-05-2006, 00:04   

wywal raz dwa ten noname i załóż zamiast niego na balkonie tak jak radził leszek tap 1/6
taki badziew może powodować pogorszenie odbioru tv oraz net może Ci szwankować
_________________
 
 
htw 
Klikacz

Dołączył: 24 Maj 2006
Posty: 17
Wysłany: 26-05-2006, 00:21   

OK, jutro ide do sklepu i kupuje tapa :) mam nadzieje ze bedzie lepiej !! DZIEKI SERDECZNE !!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,8 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: