Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zakłócenia Wifi?
Autor Wiadomość
Shishak 
classic master


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 202
Skąd: Banino
Wysłany: 18-06-2015, 05:53   Zakłócenia Wifi?

Hejka,

Mam w pokoju dekoder Horizon i PlayStation 4, jak nie trudno się domyślić stoją oba urządzenia obok Tv, Horizon dodatkowo do wczoraj nadawał sygnał Wifi, mam też normalna sieć Wifi od Upc, ale w Horyzoncie jest dodatkowy internet. Co jakiś czas padał mi internet w Ps4 i musiałem sprawdzać stan sieci żeby to naprawić, obie sieci miały bardzo dobry zasięg ale działały na zupełnie innych kanałach. Czy mimo wszystko to mogło być powodem rozlaczania Ps4?


Proszę o odpowiedź, pozdrawiam.
_________________
 
 
medi_p1 
Klikacz

Dołączył: 19 Lip 2015
Posty: 4
Wysłany: 19-07-2015, 16:13   

Rozłączanie zazwyczaj wynika z niezgodności połączenia. Może być inne kodowanie (np. zbyt zaawansowane) niż to, które obsługuje odbiornik. Spróbuj pozmieniać szyfrowanie.
 
 
Makaron 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 11
Wysłany: 11-09-2015, 11:20   

Postaw router z daleka od takich sprzętów jak tv czy pc do tego ustaw go na dużej wysokości bo większość routerów puszcza sygnał w dół ;)
_________________
 
 
kasia93 
Klikacz

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 1
Wysłany: 17-11-2015, 19:24   

Kiedyś miałam podobny problem z internetem. Przyszedł fachowiec i się wszystkiego od razu dowiedziałam. Przyczyną było ściąganie fal przez telewizor, który był umieszczony zaraz obok modemu wifi. Najlepiej zadzwoń do swojego operatora, który bez problemu przyjedzie i wystawi Ci diagnozę. Możesz również mieć zakłócenia, ponieważ wifi przechodzi przez ściany. Często one są grube i sygnał internetowy nie dociera tak jak powinien.
 
 
Mordimer 
light master

Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 84
Wysłany: 17-11-2015, 23:36   

NIe bardzo rozumiem. Ile jest tam routerów od UPC? Horizon i coś innego? Jak to wszystko jest na kupie to nie da się kablem podpiąć?
 
 
TomekPL 
light master


Dołączył: 04 Maj 2008
Posty: 92
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2016, 11:48   

Witam,

Mój tata ma podobny problem jeśli chodzi o sygnał Wifi. Modem jaki posiada to Technicolor TC72000U - prędkość internetu po kablu to ok. 30 Mbit/s czyli tyle ile powinno być, o ile po Wifi w pokoju gdzie jest modem spadek jest w granicach normy czyli ok 20Mbit\s to już w reszcie mieszkania jakość sygnału drastycznie spada do ok8 Mbit/S .
Poleciłby ktoś jakiś sprawdzony wzmacniacz sygnału, tak aby w całym mieszkaniu było chociaż te 20 Mbit.
_________________
 
 
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 11-02-2016, 12:58   

Wpierw obejrzyj na skanerze sieci wi-fi, które kanały masz mocno obsadzone i wybierz taki, który będzie w miarę luźniejszy.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-02-2016, 22:10   

TomekPL napisał/a:
Poleciłby ktoś jakiś sprawdzony wzmacniacz sygnału

Wzmacniacz sygnału - największa głupota - transfer obcięty o połowę i skoro już sygnału nie starcza tam dalej - to co chcesz wzmocnić?.

Technicolor->KABEL lan-> AP tam gdzie jest problem.
Jeśli kabla położyć nie można, to zastosować adaptery PLC (2 sztuki) i AP.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,18 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: