Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z internetem
Autor Wiadomość
Eline 
Klikacz

Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 2
Wysłany: 06-01-2016, 20:26   Problem z internetem

Witam
Posiadam internet radiowy. Ostatnio w firmie z której mam internet była jakaś awaria przez którą nie miałam internetu ok. 3 dni po czym dowiedziałam się że awaria już została naprawiona a ja nadal z dziwnych powodów nie mam internetu... :sad: Gdy próbowałam otworzyć jakąkolwiek stronę internetową w przeglądarce (korzystam z chrome) wyskakiwały mi dwa błędy : "dns prob finished no internet" lub "dns probe bad config". Od czasu awarii internetu nie posiadam na dwóch urządzeniach które były podłączone z internetem w czasie awarii, telefonie i laptopie, natomiast na komputerze stacjonarnym który w czasie tej awarii nie był połączony internet działa normalnie. Myślałam że problem tkwi w routerze ale zaskoczył mnie fakt że gdy przyszli do mnie znajomi to internet z mojego routera działał na ich urządzeniach bezproblemowo. Dodam też że to na pewno nie jest problem z kartami sieciowymi ponieważ posiadam również bezprzewodowy internet który na owym laptopie działa bez żadnych problemów. Próbowałam również wypiąć kabel LAN z routera i wpiąć wprost do laptopa ale to nadal nic nie pomogło. Niby cały czas czyta że mam podpięty kabel internetowy jednak wyskakuje komunikat "Brak dostępu do internetu". Wczoraj wymyśliłam że może telefonowi przywrócę ustawienia fabryczne i rzeczywiście to pomogło jednak gdy tylko telefon stracił połączenie z wifi internet na nowo znikł i wyskakuje ten sam problem - "nie powiodło się wyszukiwanie DNS...". Kolega poradził mi abym wpisała nowe adresy DNS na laptopa, takie jak on ma u siebie(mamy internet z tej samej firmy). Internet zaczął działać przez dwa dni, jednak po dwóch dniach znów zaczął wyskakiwać ten sam problem. Gdy dzwonię do "speców" pracujących w firmie to oczywiście zawsze jaki by to nie był problem śpiewka jest ta sama - " pewnie ostatnio był zainstalowany jakiś program na komputerze i jedyne co można zrobić to przeinstalować system...", a gdy zaczynam im tłumaczyć że mam ten sam problem na telefonie i na telefonie nie było w ogóle nic instalowane to oni zmieniają temat że to wina routera, a gdy mówię że inni mają internet z mojego routera to znów się zaczyna śpiewka o jakimś programie.... i tak w kółko. Mam wrażenie że oni sami "FACHOWCY" nie wiedzą jak rozwiązać ten problem.... :sad: Dodam też że próbowałam również całkiem zresetować router jednak to również nic nie pomogło... Już nie mam pomysłów jak to naprawić i w ogóle w czym tkwi problem.... Dlatego proszę o pomoc może wy znajdziecie rozwiązanie ;)
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 07-01-2016, 23:20   

Ale konkrety - konkretnie jak to zrealizowane, na jakim sprzęcie, w jaki sposób podłączone - fotka, rysunek - cokolwiek.
_________________
 
 
Eline 
Klikacz

Dołączyła: 06 Sty 2016
Posty: 2
Wysłany: 08-01-2016, 17:32   

Router to TP Link TL-WR740N , Laptop ACER aspire e1 , Telefon Samsung Galaxy Trend zakupiłam też wczoraj kartę sieciową usb TP Link TL-WN722N do stacjonarnego komputera marki Dell GX620 P4 2,8HT/1/80/COMBO chyba tak się nazywa. Zainstalowałam kartę usb jednak na owym komputerze (dell) internet działał jakieś 10 min po czym wyskoczył ten sam błąd "dns prob finished no internet".... :roll:

[ Dodano: 08-01-2016, 17:35 ]
Laptop oraz telefon są połączone wifi z routerem , router z internetem radiowym z firmy intb , a komputer dell kartą sieciową usb z routerem.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 08-01-2016, 20:23   

Może to pomoże:
http://www.pcappspot.com/...et-error-fixed/
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: