Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Moduł CI+ W upc
Autor Wiadomość
skorup 
easy master

Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 36
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 04-12-2015, 23:19   

U mnie brak problemów z podglądem w EPG, wyszukiwanie po UPC, wybrany kraj Polska.

Kilka dni temu widziałem podobny problem zgłoszony na innym forum a tyczący braku podglądu w EPG w tv Samsunga UE46F7000, moduł CI+ z NC+ tak więc widać problem występuję nie tylko w UPC.
_________________
 
 
Markus 
easy master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 27 Mar 2012
Posty: 42
Skąd: Skawina
Wysłany: 05-12-2015, 08:31   

No jasne że może działać. Na moim drugim F7000 jest wszystko ok. To tyczy się tylko niektórych (z reguły starszych serii samsunga). Jeśli zaś chodzi o problem na karcie cyfry+ i podglądzie to na tym także kiedyś zęby zjadłem. Jeśli ktoś wybierze kanały jako operator nc+ to będą się kanały aktualizować ale nie będzie podglądu w epg. Gdy ktoś własnoręcznie przeskanuje transpondery (trochę więcej wiedzy i czasu) to wszystko działa jak należy. Sprawdzone na f7000.
_________________
  markus
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 05-12-2015, 15:31   

Markus napisał/a:
...mux powoduje teraz problemy z wyświetlaniem epg w menu Guide na starszych samsungach. Przedtem był to 554 (o dziwo teraz już jest ok). Niestety jest to teraz mux 210. Kto chce mieć ekran w menu guide straci: TVN HD, FOX Comedy HD, TVP 1 HD, Sundance Channel HD i TVP 2 HD.

Markus , goryczka wielkie gratulacje za determinację. Brawo.

Co za pech, że to akurat MUX z tymi programami. Dla różnych lokalizacji ten MUX to:
Bydgoszcz, Gdańsk, Łódź, Wrocław : 138 MHz,
Katowice : 170 MHz,
Kielce : 154 MHz,
Kraków : 210 MHz,
Lublin : 114 MHz,
Opole, Szczecin, Poznań : 146 MHz
Rzeszów : 122 MHz,
Warszawa : 218 MHz.

Mam do Was prośbę. Ciekaw jestem jednej rzeczy. Wiemy, że szukając: Szybkie->Ręczne: ID Net=....... (Kraków: 43157), Częst.= ......... (Kraków: 554000) kHz, Mod= 256QAM, PrędSymb= 9600 kS/s, w starszych samsungach nic nie znajdzie. Teraz trzeba ręcznie dodawać MUXy, aby mieć programy. Można dodać te dolne, dla Was: 122, 138, 146 i właśnie 210). Otrzymamy numerację wg. UPC, czyli taką jak (w MediaBoxach) przy szukaniu w nowych samsungach przy operatorze UPC.
I teraz pytanie: czy wtedy też brak jest podglądu EPG?

Będę miał do Was jeszcze jedną prośbę, ale to poniżej.

skorup napisał/a:
U mnie brak problemów z podglądem w EPG, wyszukiwanie po UPC, wybrany kraj Polska.
Przy wyszukiwaniu po UPC nigdy nie było problemów z podglądem w EPG. Ale nawet w nowych Samsungach, jeżeli zmieni się na wyszukiwanie: PEŁNE, to będzie brak podglądu w EPG, dlatego też zamawiam posiadaczy nowych Samsungów do korzystania z wyszukiwania z operatorem: UPC, dotyczy to np. elika77 i dregin , niestety nie będzie RADIA.

Jeszcze nawiąże do tego co napisałem wcześniej o informacji zawartej w EPG. Na chwilę obecną mam 80 programów, więc EPG miałem zawsze na na ok. 4 dni. Teraz jeżeli TV zostanie włączony na program spoza MUXa z TVP1/2 HD, TVN HD i nie zmienię programu to EPG jest na 24 godziny. Jeżeli TV włączę lub przełączę na TVP1/2 HD lub TVN HD i szybko przesunę się na 7 dzień, to EPG pojawia się po kolei dla innych programów, ale w miarę zapełniania znowu skraca się do ok. 4 dni. (dla 80 programów).
Zrobiłem pewien "myk", po przełączeniu na TVP1/2 HD lub TVN HD nie czekałem aż długość EPG zacznie się skracać, ale przełączyłem się na inny program (z innego MUXa). I co ciekawe, EPG zostało takie jakie było, na 7 dni, oczywiście z dziurami, bo już na tym MUXie nie miało czym się napełniać, bo UPC nie nadaje tam EPG na dalsze dni niż 24 godziny. Jeżeli w strumieniu SI byłoby więcej informacji to z powodu błędu Samsunga, w EPG by znikła informacja z dni 5-7 i wypełniłyby się treścią dziury do 4 dni. Mój wniosek jest taki, że UPC nieźle namieszało w tabelach EIT, w strumieniu SI i jeszcze na dodatek to popsuło w starszych Samsungach podgląd w EPG, niestety bez wglądu do strumienia SI, np. od tomeko, nic mądrego się nie wymyśli.

Markus , goryczka mam do Was prośbę, sprawdźcie jak jest u Was z tą długością EPG (to co opisałem) zależnie na jakim programie się włączy TV.
_________________
 
 
bartm 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2013
Posty: 43
Skąd: Kraków
Wysłany: 15-12-2015, 02:00   

A w Krakowie nie chodzi przypadkiem o mux 410 MHz? Bo TVN HD, FOX Comedy HD, TVP 1 HD, Sundance Channel HD i TVP 2 HD znajduje mi właśnie na takim, za to 210 MHz nie mam wcale @Samsung ES8000

EDIT
Chyba ChanSort coś źle pokazuje MHz, bo w tv faktycznie widać jako 210 MHz, a w ChanSort widać jako 410 MHz

2015-12-15 02_07_36-ChanSort v2015-11-29 - Channel List Editor for Samsung, LG, Pansonic and Toshiba.png
Plik ściągnięto 174 raz(y) 25,2 KB

 
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 15-12-2015, 11:42   

bartm napisał/a:
Chyba ChanSort coś źle pokazuje MHz, bo w tv faktycznie widać jako 210 MHz, a w ChanSort widać jako 410 MHz

Ciekawe, już był taki przypadek, że ChanSort pokazywał o 200 MHz więcej.
_________________
 
 
italo2006 
classic master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Maj 2012
Posty: 192
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 06-01-2016, 12:02   

Mam telewizor philips 32pfl4508h/12 i mam problem jakim programem edytować programy próbowałem kilka wersji Philips Channel Editor ale żadną nie mogę wyedytować kanałów.
_________________
  500
 
elika77 
Klikacz


Dołączyła: 29 Lis 2015
Posty: 2
Skąd: Szczecin
Wysłany: 10-01-2016, 21:58   

[/quote]Widzę, że masz UE40H5500, sprawdź podgląd EPG przy szukaniu wg operatora: UPC[/quote]

Właśnie wyrzuciłam Mux 146 [Szczecin] i podgląd w EPG jest! :) Teraz spróbuję ręcznie go wprowadzić - zobaczę co będzie!
G..wno!
Da się to ominąć? TV1 i TV2 mam na analogowym, ale TVN tuż nie!
Znajdę TVN ma jakimś innym MUXie?
Szczecin to 113, 122, 138 i nieszczęsne 146.
_________________
 
 
Pitrek 
chello guru


Pomógł: 211 razy
Dołączył: 08 Lis 2013
Posty: 4608
Skąd: Zielona Góra
Wysłany: 11-01-2016, 21:22   

elika77 napisał/a:
Pitrek napisał/a:
Widzę, że masz UE40H5500, sprawdź podgląd EPG przy szukaniu wg operatora: UPC
Właśnie wyrzuciłam Mux 146 [Szczecin] i podgląd w EPG jest! :) Teraz spróbuję ręcznie go wprowadzić - zobaczę co będzie!
Da się to ominąć? TV1 i TV2 mam na analogowym, ale TVN tuż nie!
Znajdę TVN ma jakimś innym MUXie?

Nadal używasz szukania PEŁNEGO, dlatego masz problem z brakiem poglądu. Przy TV serii "H" raczej powinno się używać szukania wg. UPC, kraj: Polska, nie będzie żadnego problemu z podglądem w EPG.
Kiedyś Pitrek napisał/a:
Przy wyszukiwaniu po UPC nigdy nie było problemów z podglądem w EPG. Ale nawet w nowych Samsungach, jeżeli zmieni się na wyszukiwanie: PEŁNE, to będzie brak podglądu w EPG, dlatego też zamawiam posiadaczy nowych Samsungów do korzystania z wyszukiwania z operatorem: UPC, dotyczy to np. elika77 i dregin , niestety nie będzie RADIA.

Niestety w DVB-C, TVN jest tylko na jednym MUXie. Co do analoga to TVN gdzieś tam jest, przeszukaj programy analogowe jeszcze raz.
_________________
 
 
Redsik 
classic master

Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 168
Skąd: Kraków
Wysłany: 13-01-2016, 17:08   

Koledzy mam pytanie posiadam Tv Lg 49LF631V i mam problem z tym aby utworzyc swoją liste kanałów.Nie moge tego nigdzie znalezc.Jesli kupujecie tv naprawde warto brac przedlużoną gwarancje.Wczoraj dostalem nowy tv w starym po 3 latach padła matryca.
_________________
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 13-01-2016, 22:53   

Redsik,
Po kiego w dwóch tematach piszesz o tym samym?.
http://forum.mediaswiat.p...p=160015#160015
_________________
 
 
Redsik 
classic master

Dołączył: 27 Lis 2013
Posty: 168
Skąd: Kraków
Wysłany: 14-01-2016, 00:03   

Najpierw napisalem w tym temacie ale pozniej znalazlem temat bardziej zwiazany z moim problemem wiec napisalem tez w tamtym i zapomnialem pozniej skasowac pierwszego posta.
_________________
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-01-2016, 22:44   Moduł CI+ a Samsung UE40F6320AWZH

Witam. Kończy mi się umowa z UPC i chciał bym wymienić dekoder na kartę CI+ UPC i mam pytanie czy ta karta zadziała z Samsungiem UE40F6320AWZH i wersją oprog. MST12DEUC-2113.0?
Z góry dziękuje za pomoc
 
 
eLBeG 
chello master

Pomógł: 9 razy
Dołączył: 30 Mar 2013
Posty: 1854
Wysłany: 19-01-2016, 23:14   

Zadziała. ale nie z samą kartą, tylko modułem Ci+ na kartę. Ci+ to moduł, a nie karta.
 
 
scieplorek 
Klikacz

Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 5
Wysłany: 19-01-2016, 23:24   

boniunio,

raczej będzie działał jeśli ma obsługę modułu CI+, ja ma dwa telewizory Samsunga, które nie są przetestowane przez UPC i działają bez problemu a po zmianie kraju z Polski na inny np. Węgry ładują sobie i aktualizują na bieżąco jedyną słuszną listę kanałów UPC :)
 
 
boniunio 
light master

Dołączył: 19 Sty 2016
Posty: 88
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 19-01-2016, 23:49   

No Tak tak z modułem
Pytam ponieważ 2 lata temu jak kupiłem TV to odrazu zamówiłem UPC i zapytałem o tą kartę, przyszedł facet z UPC włożył kartę do TV instalowało do 98% i przerywało facet powiedział że TV nie obsługuję Karty UPC i zostawił mi dekoder. Potem zauważyłem że tv ma stare oprogramowanie i może dlatego ta karta nie ruszyła. W razie czego jak zamówie jeszcze raz CI+ to w czasie instalacji postępować według zasad UPC czy jest jakiś inny sprawdzony sposób instalacji tej karty?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,28 sekundy. Zapytań do SQL: 14
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: