Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Internet LTE zamiast UPC
Autor Wiadomość
Spekulant 
Klikacz

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 14
Wysłany: 05-10-2015, 09:54   Internet LTE zamiast UPC

Temat jeszcze rozbuduję o dodatkowe informacje, ale na początek pytanie: Czy to może działać: tzn. rezygnuję z UPC (mam jakiś najszybszy megainternet, ale z ich zakichanym routerem prędkości są żałosne, już nie wspominając o stabilności. Oczywiście mogę próbować walczyć o wymianę modemu/upgrade softu/coś tam jeszcze, ale jestem na etapie odzwyczajania się od telewizji, z ich telefonu nie korzystam, więc może to dobra okazja podziękować UPC za współpracę?).

Mieszkam w centrum Warszawy, a więc (przynajmniej teoretycznie) LTE u operatorów gsm powinno działać dobrze. Testowałem play i plusa i jest ok.

Myślę o takim routerze Dovado 4G (nie mogę dać linku)

Wątpliwości jakie mam, to czy przy założeniu maksymalnego pakietu np. w plusie: będzie to płynnie działać przy jednoczesnym oglądaniu youtuba na telewizorze, słuchaniu spotify na telefonie i pracy na kompie? Oczywiście wiem że najlepiej przetestować i nikt mi wprost nie napisze jak to będzie wyglądać, ale chociaż jak to powinno działać versus UPC?

A może inne propozycje?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 05-10-2015, 12:54   

Jako łącze podstawowe żadne LTE raczej się nie sprawdzi ze względu na limity, najczęściej brak publicznego IP, ewentualny spadek prędkości jeśli nadajnik jest przeciążony itp. Sama korzystam z Play bez limitu (to taka nazwa marketingowa, bo pewne jednak są), ale szybkiego wysyłania danych, bo upload mam większy niż w kablówce.
 
 
Spekulant 
Klikacz

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 14
Wysłany: 05-10-2015, 13:30   

Susane napisał/a:
Jako łącze podstawowe żadne LTE raczej się nie sprawdzi ze względu na limity, najczęściej brak publicznego IP, ewentualny spadek prędkości jeśli nadajnik jest przeciążony itp. Sama korzystam z Play bez limitu (to taka nazwa marketingowa, bo pewne jednak są), ale szybkiego wysyłania danych, bo upload mam większy niż w kablówce.


ZTCW to te limity (w ofertach no limit) są bardzo duże, a co więcej (oczywiście też wiedza od kogoś) to są one raczej straszakiem na tych co współdzielą łącza i 'zapychają' operatorów. Wydaje mi się że przy intensywnym korzystaniu, ale bez jakichś szaleństw, nie dosięgną mnie żadne restrykcje. Nigdy nie liczyłem danych, ale mało co ściągam z sieci, najwięcej pożera oglądanie YT (kilka h dziennie) i słuchanie radia netowego.

Publicznego IP raczej nie potrzebuję, a przynajmniej wydaje mi się że nie potrzebuję.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 05-10-2015, 13:37   

Przeczytaj bardzo dokładnie regulamin konkretnej usługi, aby nie okazało się, że lejek włączy się w najmniej oczekiwanym momencie.
 
 
Spekulant 
Klikacz

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 14
Wysłany: 05-10-2015, 13:42   

Susane napisał/a:
Przeczytaj bardzo dokładnie regulamin konkretnej usługi, aby nie okazało się, że lejek włączy się w najmniej oczekiwanym momencie.


Myślę o maxymalnym plusie na firmę. Co Ty polecasz? Znasz osoby które w ofercie no limit i uczciwym korzystaniu dostały lejek?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 05-10-2015, 14:30   

Chodzi o niejasne zapisy w regulaminie. Jeśli jest tam zastrzeżenie, że może włączyć się ograniczenie przykładowo do 32 kb/s, to się może stać i trzeba brać pod uwagę tę niedogodność. Dlatego w ogóle nie polecam LTE jako łącza podstawowego, jako zapasowe, owszem, ale raczej coś na kartę, nie abonament. Na przykład Play Internet na kartę i pakiet za 45 zł bez limitu. Po przekroczeniu 100 GB transferu może włączyć się lejek, ale całkiem znośny - do 2 Mb/s downnoadu i 348 kb/s uploadu. Są też korzystniejsze oferty choć wymagające trochę zachodu do uruchomienia, poczytaj o Red Bull MOBILE na kartę.
 
 
Spekulant 
Klikacz

Dołączył: 05 Paź 2015
Posty: 14
Wysłany: 05-10-2015, 14:42   

Susane napisał/a:
Chodzi o niejasne zapisy w regulaminie. Jeśli jest tam zastrzeżenie, że może włączyć się ograniczenie przykładowo do 32 kb/s, to się może stać i trzeba brać pod uwagę tę niedogodność. Dlatego w ogóle nie polecam LTE jako łącza podstawowego, jako zapasowe, owszem, ale raczej coś na kartę, nie abonament. Na przykład Play Internet na kartę i pakiet za 45 zł bez limitu. Po przekroczeniu 100 GB transferu może włączyć się lejek, ale całkiem znośny - do 2 Mb/s downnoadu i 348 kb/s uploadu. Są też korzystniejsze oferty choć wymagające trochę zachodu do uruchomienia, poczytaj o Red Bull MOBILE na kartę.


Zauważ że podobne zapisy ma prawie każdy operator, podejrzewam że jeśli będziesz 'szaleć' na upc czy u innego dostawcy, również czeka Cię jakaś forma restrykcji.

Nie rozumiem jak może działać play na kartę i pakiet bez limitu... to przez miesiąc mamy no limit za 45pln czy jak?
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 05-10-2015, 15:07   

Limit w Playu umożliwia normalne przeglądanie stron, odbieranie poczty itp. natomiast limit 32 kb/s w Plusie, to praktycznie ban na Internet. Oferty, zwłaszcza abonamentowe, gdzie są niejasne i w związku tym niekorzystne zapisy radzę omijać. Preferuję te oferty, gdzie przynajmniej konkretnie jest zdefiniowane kiedy i jakie limity mogą zostać włączone. Karta pre-paid Play za 5 zł i 45 zł miesięcznie, regulamin: http://www.play.pl/resour...te_20032015.pdf
Oczywiście to tylko przykład. Najtaniej wypada Red Bull MOBILE na kartę, potrzebny będzie starter Red Bull MOBILE II NEW (ten z puszką napoju) za 9 zł, szczegóły jak uruchomić można bez trudu znaleźć w Internecie.

[ Dodano: 05-10-2015, 16:09 ]
Co do YouTube - na Playu działa zdecydowanie sprawniej niż na UPC, nie ma problemów z przycinaniem i buforowaniem dla filmów o niskiej rozdzielczości jak i HD.
 
 
paul klacska 
light master

Dołączył: 05 Lip 2010
Posty: 69
Skąd: Szczecin
Wysłany: 06-10-2015, 23:19   

Nie tylko play chodzi lepiej, mam w domu drugie łączę (Droops Netia) i powiem szczerze że całe www
u mnie w domu idzie po niej, reszta to UPC.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,2 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: