Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pingi w ASTER
Autor Wiadomość
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 18-04-2006, 15:11   

maxkali1 napisał/a:
To jest wina Astera, klient nie ma obowiązku zabezpieczenia swojego komputora poprzez drogie aplikacje. Ponad to nie ma doskonałej ochrony, możecie miec Noarton antivirus i też mogą wam wlepic 80zł kary. To provaider powinien dostarczyc w takiej sytuacji odpowiednie opragramowanie i powoływac się na jego skutecznośc.


Przesadzasz, jest sporo darmowego oprogramowania antywirusowego, oraz firewalli które wcale nie są są dużo gorsze od tych płatnych. Powiem więcej, jak ktoś jest mało rozgarnięty i się ni w ząb nie zna się na obsłudze systemu operacyjnego, to i mając najdroższe oprogramowanie fw/av może nałapać wirusów które to oprogramowanie zniszczą, np jak nie zadziała z jakiejś przyczyny automatyczna aktualizacja a użytkownik nie wpadnie na pomysł że może trzeba sprawdzić stan bazy wirusów...

Gdzie znajduje się największe zagrożenie pozwalające na rozwój wirusów i robactwa w systemie Windows ?
Otóż znajduje się ono między monitorem a oparciem fotela.
_________________
 
 
Beereq 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 60
Wysłany: 18-04-2006, 15:26   

Potwierdzam to co napisał kvs. Dam nawet przykład darmowego, dobrego oprogramowania zabezpieczjącego. Np. nod32 (antywir), albo avast, a z firewalli to np. outpost/kerio, antyspyware np. ad-aware. Jest cała masa tego oprogramowania, ja tylko dałem kilka przykładów... Wcale nie trzeba płatnego nortona, czy czegoś :idea: A klient aster powinien we własnym zakresie się zabezpieczyc. Takie jest moje (i chyba nie tylko moje) zdanie
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-04-2006, 16:33   

A moim zdaniem przesadzają z odłączaniem całego komputera, jak ktoś ma open relaya można mu port zablokować i po problemie - wiele więcej roboty w porównaniu z całkowitym odłączeniem nie ma, co więcej można go tak zostawić do czasu aż sam się nie zgłosi z prośbą o odblokowanie - nie trzeba się martwić czy ktoś za te 24godziny zdąży zrobić porządek z komputerem i czy potrafi.
  marekd@jabberpl.org
 
maxkali1 
light master

Dołączył: 07 Wrz 2005
Posty: 61
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 18-04-2006, 17:41   

Jakoś inni dostawcy neta nie stosują takich praktyk na taką skalę. W moim poprzednim poscie postawiłem dośc nierealne wymagania ale nie bez powodu. Jak czytałem wiele z osób poszkodowanych przez Aster było zabezpieczonych.
Cytat:

"Bardzo dbam o swój system. Już w momencie, gdy niby złamałam regulamin Aster, miałam zainstalowany Avast i MicrosoftAntySpyware. Do tego jeszcze prywatny IP - podobno wtedy nikt nie może się włamać. Jakim więc cudem z mojego komputera miałby wychodzić jakiś spam, czy wirusy? - pyta kolejna poszkodowana przez Aster dziewczyna. "
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 18-04-2006, 18:18   

Nie stosują i może to nie jest najlepsze wyjście...

Pula adresowa neostrad naten przykład jest dosyć wysoko w czołówce spam hostów...

Nie wiem czy blokowanie portów zainfekowanym użytkownikom to dobre wyjście, to jest usuwanie skutków a nie przyczyn. Na krótką metę jest to dobre rozwiązanie. Ale chyba żaden większy operator mający kilkadziesiąt tysięcy klientów nie będzie się w takie rozwiązania bawił, mniejesze bardziej amatorskie sieci, i osiedlówki zapewne takie właśnie rozwiązania stosują jeśli mają kilkaset abonentów na krzyż...

Co do tej osoby co pisze że ma prywatne IP, to powiem wam, że przez takich artystów IP maskarady trafia na blacklisty i potem kilka tysięcy użytkowników zza tej maskarady może mieć problemy z wysyłaniem poczty w jakieś miejsca... Skoro ktoś mający prywatne IP ma komp zainfekowany i rozsyła spam to uważam że jak najbardziej powinien dostać po łapach, jak ma publiczny IP to jeszcze pół biedy bo na black listę trafi w większości wypadków wyłącznie jego IP.

Pozatym niewiem jak Wy ale moim zdaniem czytając ten artykuł z tyg. Solidarność można odnieść wrażenie że napisany został na czyjeś zlecenie przez redaktora, który nie ma zbytnio o tym pojęcia, zainsynuował że Aster może sam wprowadzać wirusy poto żeby zarabiać na karach za blokowanie abonentów... totalny rotfl :) Przecież zainfekowane komputery działają również na szkodę operatora (trafianie na blacklisty co się potem niełatwo odkręca) W/g mnie to trochę niepoważne i świadczy o poziomie wiedzy autora, który chyba nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z korzystania z windowsa podpiętego do internetu :-)
_________________
 
 
FBSD 
Klikacz

Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 15
Wysłany: 19-04-2006, 08:12   

Beereq napisał/a:
Potwierdzam to co napisał kvs. Dam nawet przykład darmowego, dobrego oprogramowania zabezpieczjącego. Np. nod32 (antywir), albo avast, a z firewalli to np. outpost/kerio, antyspyware np. ad-aware. Jest cała masa tego oprogramowania, ja tylko dałem kilka przykładów... Wcale nie trzeba płatnego nortona, czy czegoś :idea: A klient aster powinien we własnym zakresie się zabezpieczyc. Takie jest moje (i chyba nie tylko moje) zdanie


Tak masz racje Avast jest super :P
Sory ze sie tak wysmiewam ale pracuje tam gdzie pracuje i wiem doskonale ze avast jest lagodnie mowiac do d..y. Nie raz udowadnialem ludziom ze maja wirusy a mieli avasta. Ale nie przejmuj sie najfajniejszym programem antyvirusowym jest Panda (mega LOL). Panda jak ktos nie umie jej skonfigurowac potrafi odciac na dobre od internetu a jak ktos potrafi ja skonfigurowac to i tak jest do kitu bo nie broni przed niczym.

A co do polityki aster to od kiedy uwaza sie netykiete za akt prawny?
Jezeli juz traktuja to jako akt prawny to czemu tego nie ma w umowie ??
Z tych linkow co podaliscie wyczytalem ze aster w regulaminie ma cos takiego

Kod:
4.1.4 działanie niezgodne z "netykietą" - etykietą użytkowników sieci komputerowych, czyli ogólnie pojętą "kulturą sieciową", a zwłaszcza udostępnianie w Sieci nielegalnych informacji, [b]używanie obelżywego lub budzącego uzasadnione zastrzeżenia języka (zarówno w korespondencji publicznej jak i [color=ff0000]prywatnej[/color])[/b], nadawanie wiadomości, które mogą spowodować utratę wyników pracy u odbiorców, wysyłanie tzw. "listów łańcuszkowych", "broadcastów"...

Od kiedy to czytanie mojej prywatnej wiadomosci jest q..a zgodne z prawem ?? Za takie cos jest kara. Ciesze sie ze nie moge byc podpiety do aster bo jak bym przeczytal ten regulamin to bym ich wysmial na miejscu.
 
 
NTS 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 29
Wysłany: 19-04-2006, 13:10   

FBSD napisał/a:
Beereq napisał/a:
Potwierdzam to co napisał kvs. Dam nawet przykład darmowego, dobrego oprogramowania zabezpieczjącego. Np. nod32 (antywir), albo avast, a z firewalli to np. outpost/kerio, antyspyware np. ad-aware. Jest cała masa tego oprogramowania, ja tylko dałem kilka przykładów... Wcale nie trzeba płatnego nortona, czy czegoś :idea: A klient aster powinien we własnym zakresie się zabezpieczyc. Takie jest moje (i chyba nie tylko moje) zdanie


Tak masz racje Avast jest super :P
Sory ze sie tak wysmiewam ale pracuje tam gdzie pracuje i wiem doskonale ze avast jest lagodnie mowiac do d..y. Nie raz udowadnialem ludziom ze maja wirusy a mieli avasta. Ale nie przejmuj sie najfajniejszym programem antyvirusowym jest Panda (mega LOL). Panda jak ktos nie umie jej skonfigurowac potrafi odciac na dobre od internetu a jak ktos potrafi ja skonfigurowac to i tak jest do kitu bo nie broni przed niczym.

A co do polityki aster to od kiedy uwaza sie netykiete za akt prawny?
Jezeli juz traktuja to jako akt prawny to czemu tego nie ma w umowie ??
Z tych linkow co podaliscie wyczytalem ze aster w regulaminie ma cos takiego

Kod:
4.1.4 działanie niezgodne z "netykietą" - etykietą użytkowników sieci komputerowych, czyli ogólnie pojętą "kulturą sieciową", a zwłaszcza udostępnianie w Sieci nielegalnych informacji, [b]używanie obelżywego lub budzącego uzasadnione zastrzeżenia języka (zarówno w korespondencji publicznej jak i [color=ff0000]prywatnej[/color])[/b], nadawanie wiadomości, które mogą spowodować utratę wyników pracy u odbiorców, wysyłanie tzw. "listów łańcuszkowych", "broadcastów"...

Od kiedy to czytanie mojej prywatnej wiadomosci jest q..a zgodne z prawem ?? Za takie cos jest kara. Ciesze sie ze nie moge byc podpiety do aster bo jak bym przeczytal ten regulamin to bym ich wysmial na miejscu.

Hmm właśnie za to się na nich za przeproszeniem wkurwiłem, muszę pogadać z nimi :/

A co do AVAsta to IMO jest do d...y wiele razy mi zainfekowało system przez niego, najlepszym darmowym antywirem jest AVG, a jak działa na spółkę z ad awarem i zone alarm to miodzio...

[ Dodano: 19-04-2006, 14:14 ]
kvs napisał/a:
a (trafianie na blacklisty co się potem niełatwo odkręca) W/g mnie to trochę niepoważne i świadczy o poziomie wiedzy autora, który chyba nie zdaje sobie sprawy z zagrożeń wynikających z korzystania z windowsa podpiętego do internetu :-)

jak miałem przez 2 miesiące IP prywatne to wszystkie serwery w emulu(teraz i tak nie używam go) były poblokowane
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 19-04-2006, 14:47   

NTS napisał/a:
jak miałem przez 2 miesiące IP prywatne to wszystkie serwery w emulu(teraz i tak nie używam go) były poblokowane

Mnie bardziej chodziło o blokowanie na serwerach poczty, a co do Emule i innych P2P to pewnie te blokady wynikają głównie z faktu że z jednego IP jest kilkaset połączeń do serwera, i stąd być może blokują ale to raczej nie ma żadnego związku ze spamem...
_________________
 
 
NTS 
easy master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Kwi 2006
Posty: 29
Wysłany: 19-04-2006, 18:56   

to też, ale przypuszczam że ktoś używał leecherskiego moda...

A propo pakietów i przyśpieszenia...
Cytat:
Szanowny Panie,

Uprzejmie informujemy, że w obecnej chwili nie planujemy zwiększać
transferów w pakietach internetowych. Gdyby jednak sytuacja uległa zmianie,
stosowana informacja zostanie wysłana do wszystkich Klientów.

Z poważaniem,

Magdalena P.
St. Konsultant ds. Obsługi Klienta

Chcąc kontynuować korespondencję prosimy o pozostawienie jej
dotychczasowej treści. Przyspieszy to rozwiązanie Państwa problemu.
 
 
Beereq 
light master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 09 Kwi 2006
Posty: 60
Wysłany: 19-04-2006, 20:11   

eee :/ szkoda. Ale ja wierzę w Aster :twisted: Kiedyś muuuuszą przyspieszyć :mrgreen:
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 20-04-2006, 08:04   

tez kiedys dostalem takiego maila, i miech pozniej aster przyspieszył. To tylko konsultant...wie tyle co mu powiedzą wiec jak aster przyspieszy to trzymaja to w tajemnicy do ostatniej chwili i potem oglaszają światu. A znajac aster to przyspieszy z 1,5mbita na 2 oraz z 3mbitów na 3,5 na przyklad hehe :evil: a napisalem do aster tak ogolnie ze mam lagi ze maja wolne łacza i wogole bee i chce zrezygnowac...to oto co dostałem

"Szanowny Panie,

Z przykrością dowiadujemy się o Pana decyzji. Mając na uwadze naszą
długą współpracę proponujemy następujące zniżki w abonamencie:
* w stosunku do pakietu internetu i telewizji - upust w kwocie 20,4 zł
miesięcznie
* w stosunku do obecnie płaonego abonementu HBO - upust 5 zł miesiecznie

Przesyłamy w załączeniu aneks dot.przedłużenia współpracy na
preferencyjnych warunkach.
Prosilibysmy o jego odesłanie w zeksanowanej formie na ten adres
(mailto:opinie@aster.pl) lub faxem na nr.411-57-57.
W przypadku dodatkowych pytań, prosimy o kontakt.

Gdyby jednak oferta nie była dla Pana satysfakcjonująca
wyjaśniamy , że rezygnacji składanych drogą e-mail nie honorujemy.
Pismo dot.rozwiązania umowy powinno być poświadczone własnoręcznym podpisem
i dostarczone na jeden z poniższych sposobów:
- faxem 022411-57-57
- listownie na adres Operatora
Aster City Cable Sp. z o.o.
Dział Korespondencji
ul. Dąbrowskiego 69
02-586 Warszawa
- złożone w jednym z Biur Obsługi Klienta (al.Jana Pawła II 78, Pl.Hallera
6, Dąbrowskiego 69), czynnym w godz pon. - czw. 10:30-19 oraz pt. 10:30-16.

Po otrzymaniu pisma w w/w formie, rezygnacja z zostanie przyjęta zgodnie z
Regulaminem Operatora:
" W przypadku umowy zawartej na czas nieokreślony lub określony każdej ze
stron przysługuje prawo do rozwiązania umowy w każdym czasie, z zachowaniem
miesięcznego okresu wypowiedzenia. Bieg terminu wypowiedzenia rozpoczyna się
od pierwszego dnia okresu rozliczeniowego następującego po okresie
rozliczeniowym, w którym oświadczenie o wypowiedzeniu zostało złożone."
Modem należy zwrócić do 1-go z Biur Obsługi klienta w ciągu 7 dni od daty
rozwiązania umowy.

Z poważaniem,
Justyna Kalmus
St. Konsultant ds. Utrzymania Klienta
Chcąc kontynuować korespondencję prosimy o pozostawienie jej
dotychczasowej
treści. Przyspieszy to rozwiązanie Państwa problemu

a o lagach ani słowa ... :(
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-04-2006, 14:55   

A możesz podać przykłady skąd masz te lagi, tzn adresy IP jakieś konkretne ?
_________________
 
 
xaero 
easy master

Dołączył: 06 Wrz 2005
Posty: 48
Skąd: wawa
Wysłany: 20-04-2006, 15:17   

nie mam teraz wynikow robionych progsem ale wyslałem 3x asterowi wyniki potwierdzili ze cos jest nie tak i sprawa została oddana do innego działu. Tych co znam i maja aster, na tych serwach maja stracone pakiety jak ja a ci z chello lub tp nie maja. Sprawa miała zostac wyjaśniona a na własnie moje zapytanie co wymyslili i ze w takim razie pewnie podziekuje dostałem coś takiego wlasnie.
 
 
kvs 
Moderator


Pomógł: 43 razy
Dołączył: 09 Mar 2005
Posty: 1586
Skąd: Mokotów / Białołęka
Wysłany: 20-04-2006, 15:19   

no ok, ale jak możesz to podaj chociaż same adresy IP serwerów do których masz problemy z połączeniem
_________________
 
 
kjungst 
classic master


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Mar 2006
Posty: 233
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 20-04-2006, 16:29   

Cytat:
Ktoś tu z was ma nawet w sygnaturce że IE służy do przeglądania internetu z komputera i na odwrót


To ja :D :lol: :D :lol: :D
 
  kjungst
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: