Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Przedłużenie umowy - NETIA (na łączu Orange)
Autor Wiadomość
Mickra89 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 30
Wysłany: 13-01-2015, 19:26   Przedłużenie umowy - NETIA (na łączu Orange)

Zakładam temat, bo liczę na wsparcie użytkowników forum. Niedawno przedłużałem swoją umowę w UPC (bardzo udanie :P ). Teraz chcę wesprzeć moich rodziców, dla których możliwa jest jedynie Netia/Orange (wiem, to katastrofa).

Do końca trwania umowy zostają niecałe 2 miesiące, obecnie płacą koło 96 złotych za taki sobie pakiet telefonu i internet 10 mb. Jednym słowem BEZNADZIEJNY stosunek ceny do jakości!

Oczywiście telefony do mojego taty nie przestają się urywać, chociaż oferta dup.... nie urywa. Postanowiłem osobiście zadzwonić, poprosić o DUK, ale dostałem słabą propozycję 76 złotych za te same parametry usługi. + komentarz, że Netii słabo się opłaca na liniach Orange i więcej (niżej) nie dadzą.

Zastanawiam się co robić, prawdopodobnie podobnie jak w UPC muszę złożyć wypowiedzenie i liczyć, że trochę zmiękną...

Macie jakieś doświadczenia z Netią? Bo jeżeli chodzi o UPC byłem całkowicie przygotowany do negocjacji, w końcu leżą tu na forum wszystkie promocyjne regulaminy, a z Netią - cisza.

Liczę na trochę Waszej pomoc.
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-01-2015, 01:52   

Mickra89 napisał/a:
prawdopodobnie podobnie jak w UPC muszę złożyć wypowiedzenie i liczyć, że trochę zmiękną...

A to wypowiedzenie poprawi kable w ziemi, poprawi sprzęt na centralach, "dotrze" do DLM-a, by nie przycinał łącza - nie.
Parametrów tego nie poprawisz, a nikt w to oprócz nich samych kasy nie zainwestuje.
Na pakiet za 50 zł bym nie liczył - są mało elastycznie nastawieni do negocjacji ceny.
Zresztą nie mają tylu wariantów promocji co UPC.
Musiałbyś raczej porady szukać na forum Netia.
_________________
 
 
Mickra89 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 30
Wysłany: 14-01-2015, 12:33   

Właśnie dlatego że nic nie wiem odnośnie warunków w Netii, pytam o porady.

Możesz podać adres forum klientów Netii? Nie potrafiłem niczego znaleźć...
 
 
skreem 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 02 Sty 2009
Posty: 172
Skąd: Wawa
Wysłany: 14-01-2015, 14:30   

Jestem w analogicznej sytuacji, więc jakbyś coś znalazł to prośba o podzielenie się tutaj. :-)

W Netii jest Dropss za 49 zł (odpowiednik Neo 10 Mbit), ale to jest sam net bez telefonu, więc jak chcą stacjonarkę to byś musiał do tego rodzicom jakąś bramkę SIP kupić i skonfigurować. W sumie wyjdzie taniej niż to co piszesz...

Alternatywą są też operatorzy komórkowi, o ile jest dobry zasięg np. LTE, tyle że wówczas trzeba z reguły więcej zainwestować w sprzęt (np. router obsługą modemów LTE).

Sam jestem ciekaw czy u tych operatorów da się wynegocjować coś więcej niż oferta ze strony www po złożeniu wypowiedzenia...
 
 
KOCUREK1970 
chello guru


Pomógł: 67 razy
Dołączył: 30 Maj 2010
Posty: 5625
Skąd: a żebym to ja wiedział:)
Wysłany: 14-01-2015, 15:51   

Mickra89 napisał/a:
Możesz podać adres forum klientów Netii? Nie potrafiłem niczego znaleźć...

http://www.netia.fsl.pl/
_________________
 
 
Mickra89 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 30
Wysłany: 14-01-2015, 20:09   

Dzięki za linka, ale boję się, że nic się tam nie dowiem - niziutka aktywność (1 wpis w 2015).

Jeżeli ktoś prowadzi negocjacje podobne do moich zachęcam do dzielenia się uzyskanymi ofertami - może jakoś przetrzemy to dziewicze pole negocjacji! :P
 
 
niewyspany 
Klikacz

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 4
Wysłany: 21-01-2015, 15:35   

A ja własnie mam Netię i jestem zadowolony, co prawda nie przedłużałem jeszcze umowy, ale podpisałem ją na super warunkach, bo teraz maja coraz więcej promocji, szczególnie jak się załatwia wszystko przez neta :)
 
 
Mickra89 
easy master

Dołączył: 21 Maj 2014
Posty: 30
Wysłany: 27-01-2015, 11:20   

Bardzo dziękuję @niewyspany za bardzo (nie)wnoszący wtręt do tematu, wyglądający niczym napisany przez przedstawiciela Netii.

Jestem po kolejnych telefonach. Mogłem się spodziewać takiego traktowania. Ile razy nie zadzwonię, dostaję różne oferty - na ogół droższą niż była mówiona wcześniej. A według mnie, nawet 76 zł za prosty telefon i 10mb to za dużo.

No cóż, dla mnie Netia nie ma "super warunków" i chociażby dlatego stracą klienta (za beznadziejne traktowanie na infolinii też), bo Orange przynajmniej oferuję bonusy za łączenie usług i TV za niską dopłatę.

Żeby pomóc innym, zastanawiam się nad ofertami w Orange: 88,25 (i dostaję 20 bonusu na komórkowy), lub 99,23 w tym pakiet NC+ (i 25 bonusu na komórkowy). Orange niestety wpycha mnie w telefon VoIP, ale jakoś to przeboleję.

Netio OGARNIJ SIĘ!
 
 
Don Fekallo 
Klikacz


Dołączył: 22 Lut 2015
Posty: 1
Skąd: Sierpuchowo
Wysłany: 22-02-2015, 08:51   

Wszyscy jakoś tak narzekają na tą Netię a ja mam od kilku lat (na łączu Orange) i jestem zadowolony. Ostatnio w grudniu przedłużałem ,
10MBS (w praktyce 8,5) 45,00 3 miesiące po 1,00 umowa na 24 mce, średnio wychodzi 39,50.
+ telefon 40,00 , 2mce po 1,00 = średnio 37,00 miesięcznie. W telefonie mam 200 minut co miesiąc do całej UE. wychodzi razem za tel + net 76,25. Źle?
Przedtem korzystałem z TP i Multimo. Też w sumie było prawie ok. ale w Netii jest lepiej. Jak mam Netię ponad 2 lata to raz nie miałem netu - może z 3 godziny. W TP i Multimo zdarzało się to częściej.
I dodam , że mieszkam w małej mieścinie.
 
 
 
jas8 
Klikacz

Dołączyła: 29 Cze 2015
Posty: 5
Skąd: warszawa
Wysłany: 30-06-2015, 10:25   

ja korzystam :) i jestem zadowolony :)rzadko kiedy awarie:)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,33 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: