Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Canal+Film 16/9
Autor Wiadomość
tomwro 
Klikacz

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 6
Wysłany: 14-04-2006, 23:35   Canal+Film 16/9

czy ktoś może mi pomóc w takim temacie: mam od niedawna wykupiony C+ multiplex w UPC. kiedy jest nadawany film w 16/9, to znaczki (zarówno logo kanału jak i wieku) są "na środku", a dokładniej tak, jak by to był format 4/3. z czego to wynika? może to wina ustawień w studiu kablówki? poradźcie coś. bo jeśli jest tak, że sieć UPC nadaje w standardzie 4/3 to jest to powód do rozwiązania umowy. niemniej nie chcę przechodzić do cyfry, bo mimo wszystko kabel jest ok. dopóki nie ma dolby digital, dopóty nie ma sensu branie cyfry.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 14-04-2006, 23:38   

a inne filmy na twoim telewizorze 16/9 dobrze widac ?? bo to by bylo dziwne zeby tylko na C+ tak nadawali dziwnie, inne kanaly chodza dobrze ?? nie mam C+ ale moge stwierdzic ze na innych kanalach 16/9 dobrze widac
_________________
 
 
tomwro 
Klikacz

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 6
Wysłany: 15-04-2006, 11:24   

egefege napisał/a:
a inne filmy na twoim telewizorze 16/9 dobrze widac ?? bo to by bylo dziwne zeby tylko na C+ tak nadawali dziwnie, inne kanaly chodza dobrze ?? nie mam C+ ale moge stwierdzic ze na innych kanalach 16/9 dobrze widac


jesli chodzi o telewizje to nie moge tego sprawdzic, bo w sumie tylko canal+ nadaje 16/9. jesli chodzi o dvd to automatycznie sie w tryb 16/9 przełącza telewizor.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 15-04-2006, 12:06   

Nie mam c+ ale coś mi się wydaje, że w upc nie nadają w innym formacie niż 3/4 bo albo maja przestarzały sprzęt na którym się nie da (widziałeś ten ich dekoder ?) albo nie potrafią poustawiać jak trzeba albo zwyczajnie nie wiedzą w twoim mieście, że coś takiego istnieje. Pamiętam jak przez długi czas (zanim pojawiło się nicam) stacje stereofoniczne szły u nich na mono.
  marekd@jabberpl.org
 
tomwro 
Klikacz

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 6
Wysłany: 15-04-2006, 12:59   

Marek napisał/a:
Nie mam c+ ale coś mi się wydaje, że w upc nie nadają w innym formacie niż 3/4 bo albo maja przestarzały sprzęt na którym się nie da (widziałeś ten ich dekoder ?) albo nie potrafią poustawiać jak trzeba albo zwyczajnie nie wiedzą w twoim mieście, że coś takiego istnieje. Pamiętam jak przez długi czas (zanim pojawiło się nicam) stacje stereofoniczne szły u nich na mono.


uwielbiam jak zwalają winę na nadawcę. a to mi babka próbuje na infolinii wmówić.
 
 
Robstar 
classic master

Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Paź 2005
Posty: 213
Wysłany: 15-04-2006, 13:54   

Pamiętaj również o niedoskonałościach niektórych TV :(
Przyczyn takiego stanu może być kilka z TV włącznie. Niektóre programy na TVP 1,2 i Polonia również nadawane są w formacie 16/9 i warto sobie sprawdzić na tych kanałach czy TV przechodzi w tryb 16/9. To że na DVD jest OK to o niczym nie światczy pomijasz parę modułów w TV nie będe sie tutaj zagłębiał, ale światczy to równierz o prawidłowej pracy .
Pewnie masz jeszcze możliwość przełączania ręcznego :)
 
 
tomwro 
Klikacz

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 6
Wysłany: 15-04-2006, 14:14   

Wiem że mogę zrobić to ręcznie. Problemem nie jest kwestia 16/9, bo z tego co widzę to mi nie ścina obrazu z boku i 16/9. Powiedzcie - jeśli macie w UPC kablówkę (albo też cyfrę+) i tv 16/9 - gdzie są znaczki stacji. Może w ogóle nie ma problemu :)
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 15-04-2006, 22:29   

tomwro napisał/a:


jesli chodzi o telewizje to nie moge tego sprawdzic, bo w sumie tylko canal+ nadaje 16/9. jesli chodzi o dvd to automatycznie sie w tryb 16/9 przełącza telewizor.
jak C+ tylko 16/9 wczoraj na poslacie o jakims bunkrze byl film tez 16/9, na tvp kultura tez leca niektore 16/9, ja mam tuner w kompie i ladnie chodzi wszystko, u siorki na telewizorze tez ty lepiej nie zwalaj na nadawce tylko sprawdz swoj telewizor,siorka miala kiedys C+ przez miesiac i wszystko gralo
_________________
 
 
tomwro 
Klikacz

Dołączył: 26 Mar 2006
Posty: 6
Wysłany: 16-04-2006, 00:36   

egefege napisał/a:
tomwro napisał/a:


jesli chodzi o telewizje to nie moge tego sprawdzic, bo w sumie tylko canal+ nadaje 16/9. jesli chodzi o dvd to automatycznie sie w tryb 16/9 przełącza telewizor.
jak C+ tylko 16/9 wczoraj na poslacie o jakims bunkrze byl film tez 16/9, na tvp kultura tez leca niektore 16/9, ja mam tuner w kompie i ladnie chodzi wszystko, u siorki na telewizorze tez ty lepiej nie zwalaj na nadawce tylko sprawdz swoj telewizor,siorka miala kiedys C+ przez miesiac i wszystko gralo


mój problem został już rozwiązany na innym forum. sprzęt odbiera dobrze i nic mu nie jest. telewizor za kilka tysiecy nie jest problemem. problemem jest sam nadawca, ktory umieszcza znaczki przy filmie 16/9 tak, jakby byl nadawany w formacie 4/3. i tyle. tak jest i w kablowkach i w cyfrze plus.
 
 
egefege 
plus master

Dołączył: 19 Mar 2005
Posty: 508
Skąd: Warszawa (Gocław-Iskra)
Wysłany: 16-04-2006, 01:13   

tomwro napisał/a:


mój problem został już rozwiązany na innym forum. sprzęt odbiera dobrze i nic mu nie jest. telewizor za kilka tysiecy nie jest problemem. problemem jest sam nadawca, ktory umieszcza znaczki przy filmie 16/9 tak, jakby byl nadawany w formacie 4/3. i tyle. tak jest i w kablowkach i w cyfrze plus.
a co tv za kilka tysiecy nie moze sie zepsuc ?? to niezla lipe odstawia C+ skoro nawet dobrze nie potrafia nadac filmu 16/9 lub im sie nie chce
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,17 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: