Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Odszkodowanie za spalony sprzęt
Autor Wiadomość
hsurim 
ultra master


Pomógł: 12 razy
Dołączył: 04 Mar 2009
Posty: 1215
Skąd: Warszawa
Wysłany: 18-06-2015, 07:12   

Wiele lat temu, w warunkach umowy z UPC, był zapisek mówiący o tym, aby podczas burzy odłączać kabelek od TV.
Niewykluczone, że obecnie te instalacje są zabezpieczone na tyle, że nie ma potrzeby tego robić.
(np. jeden z moich UPSów (podobno) ma zabezpieczenia przez skutkami wyładowań)

Można wysłać zapytanie w tej kwestii do UPC a swoją drogą, to ... i odłączać się nie zaszkodzi :)
 
 
angela84 
Klikacz

Dołączyła: 15 Cze 2015
Posty: 4
Wysłany: 20-06-2015, 12:07   

1. Kocurek1970: na pewno walnęło w skrzynkę bo u sąsiadów przepięcie poszło tą samą drogą.
Nie ma w umowie mowy o odłączaniu sprzętu podczas burzy. Mój błąd, ale nie
przypuszczałam że przez kabel telefoniczny może spalić się telewizor.

2. Nie mamy ubezpieczenia domu, bo wynajmuję i nie stać mnie na to

3. Kiniecki: Gdyby Orange zabezpieczało swoje urządzenia po swojej stronie (czytaj uziemienie skrzynki) to by się nic nie stało.

4. Wiem że żadne listwy są nic nie warte, jeśli w domu nie ma odpowiednich zabezpieczeń (raczej są, ale wynajmuję dom więc głowy nie dam), jednakże wszystkie fazy były odcięte poprzez opuszczenie zabezpieczeń

5. Jeżeli chodzi o UPC to nie ma żadnego problemu, gdyż ich kable zdaje się idą w ziemii, a skrzynki znajdują się na klatkach schodowych, a bloki mają zabezpieczenia.

Swoją drogą, kiedy mieszkaliśmy w bloku i mieliśmy dostęp do UPC nie martwiłam się o takie rzeczy, i gdybym miała możliwoś wrócić do tego dostawcy zrobiłabym to natychmiast.

Temat jest do zamknięcia ponieważ, znalazłam używaną płytę główną telewizora na 200 PLN i nie opłaca mi się sądzić z telekomunikacją.

ALE TELEKOMUNIKACJA MA OBOWIĄZEK UZIEMIANIA SWOICH URZĄDZEŃ, CZEGO NIE ROBI.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 20-06-2015, 12:58   

angela84 napisał/a:
Nie ma w umowie mowy o odłączaniu sprzętu podczas burzy.
Na ogół w umowach jest jakieś odniesienie do przestrzegania zasad zawartych w instrukcji sprzętu, a tam zazwyczaj radzą coś w tym temacie.

angela84 napisał/a:
Jeżeli chodzi o UPC to nie ma żadnego problemu, gdyż ich kable zdaje się idą w ziemii, a skrzynki znajdują się na klatkach schodowych, a bloki mają zabezpieczenia.
Jednak UPC nie daje 100% zabezpieczeń na okoliczność uszkodzenia sprzętu podłączonego do ich urządzeń.

angela84 napisał/a:
Gdyby Orange zabezpieczało swoje urządzenia po swojej stronie (czytaj uziemienie skrzynki) to by się nic nie stało.
angela84 napisał/a:
TELEKOMUNIKACJA MA OBOWIĄZEK UZIEMIANIA SWOICH URZĄDZEŃ, CZEGO NIE ROBI.
Załóżmy, że trafi bezpośrednio w ich skrzynkę - nawet uziemienie nie pomoże tak jak sobie to wyobrażasz :) W większości przypadków wystarcza coś podobnego, trzeba nabyć we własnym zakresie: http://hsk.com.pl/index.php?page=ADSL-Protector-s2
Trochę pewniej i drożej - dobry UPS posiadający również zabezpieczenie dla linii telefonicznej. Natomiast całkowitą gwarancję daje jedno - odpięcie kabla telefonicznego i zasilającego od modemu :)
 
 
Ma 
plus master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Sty 2015
Posty: 484
Wysłany: 20-06-2015, 13:22   

Angela: uwierz mi, że ubezpieczenie mieszkania nawet wynajmowanego to są grosze w skali miesiąca, a uważam, że warto zapłacić, bo nigdy nie wiesz co się może stać...
 
 
Karol 
plus master

Pomógł: 16 razy
Dołączył: 21 Sty 2007
Posty: 673
Skąd: Gdynia
Wysłany: 20-06-2015, 16:08   

@ angela84 Jak możesz to napisz czy to była skrzynka wolnostojąca czy na ścianie budynku oraz z jakiego materiału była wykonana ta skrzynka.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 21-06-2015, 09:38   

angela84 napisał/a:
Piorun uderza w skrzynkę TPSA
Nasuwa się pytanie - co z niej zostało jeśli faktycznie mowa o bezpośrednim trafieniu.
 
 
Knagan 
Klikacz

Dołączył: 24 Mar 2011
Posty: 11
Wysłany: 23-09-2015, 09:26   

Mnie kiedyś po kablu telefonicznym spaliło piecyk dwufunkcyjny w łazience, tak, że cuda się zdarzają. A co do odszkodowania, to powinno być wyraźnie okreslone w umowach.
 
 
RadkoR
[Usunięty]

Wysłany: 08-10-2015, 12:22   

Nie ma mowy o odszkodowaniach, gdyż w 99% umów za zapisy o wyłączeniu odpowiedzialności za zdarzenia losowe, kataklizmy, itp. Tyczy się to również burz.
 
 
Makaron 
Klikacz

Dołączył: 11 Wrz 2015
Posty: 11
Wysłany: 03-11-2015, 10:16   

A raczej przede wszystkim tyczy się to burz, gdyż niosą one jedno z największych ryzyk uszkodzenia sprzętu.
_________________
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,15 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: