Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Optymalizacja sieci - need help :)
Autor Wiadomość
Shishak 
classic master


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 202
Skąd: Banino
Wysłany: 06-06-2015, 13:16   Optymalizacja sieci - need help :)

Cześć,

Mam internet od UPC 60 mb/s, niestety ich modemo-router nie działa ciekawie po WIFI, więc używam swojego TP-Linka TL-WR1043ND version 2. WIFI po nim działa dużo lepiej, zwłaszcza po zmianie położenia, ale nie jest wyśmienicie w moim pokoju, osiągam średnio 35 mb/s, często trochę mniej, czasem dobijam 40 mb/s. Pokój jest trochę od routera, dlatego postanowiłem pobawić się antenkami. Wyłączyłem oczywiście WIFI na sprzęcie od UPC.

Na chwilę obecną wygląda to tak:


Zacznijmy od tego, że SSID sieci o której mówimy to ClickClick.
Pobawiłem się również w dobór kanału, wcześniej miałem kanał 3 i wyglądało to tak:


Teraz zmieniłem na 8, gdyż dekoder Horizon w moim pokoju i jego WIFI, które używam do TV działa na kanale 1. Zmieniłem więc kanał w mojej sieci na 8 i wygląda to tak:


Jak widać sygnał się minimalnie polepszył. Nie chce przechodzić na 5 GHz gdyż nie wszystkie urządzenia w domu to obsłużą. W routerze zmieniłem również ustawienia na USA i zwiększyła mi się moc sygnału. Dużo to dało.

Oto moje pytania do Was:
Jaki kanał Wy byście wybrali?
Jakie znaczenie ma rozstawienie tych anten? W jaki sposób Wy byście to ustawili?
Na jakie anteny mogę wymienić te oryginalne, żeby było lepiej? Polećcie jakiś konkretny model.



Proszę o pomoc :)

Pozdrawiam.
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2015, 15:18   

Shishak napisał/a:
Jaki kanał Wy byście wybrali?
Przetestuj 13, szerokość kanału 20 MHz.

Shishak napisał/a:
Jakie znaczenie ma rozstawienie tych anten? W jaki sposób Wy byście to ustawili?
Nie kręć antenami tylko spróbuj zmienić pozycję routera, aby ściana nie zasłaniała go, aż tak jak obecnie.

Shishak napisał/a:
Na jakie anteny mogę wymienić te oryginalne, żeby było lepiej? Polećcie jakiś konkretny model.
Na żadne.

[ Dodano: 06-06-2015, 15:41 ]
Shishak napisał/a:
W routerze zmieniłem również ustawienia na USA i zwiększyła mi się moc sygnału. Dużo to dało.
Gdyby faktycznie dało się wymusić nadawanie z mocą przewidzianą dla USA to miałbyś przy okazji tylko 11 kanałów.
 
 
Shishak 
classic master


Dołączył: 28 Sie 2010
Posty: 202
Skąd: Banino
Wysłany: 06-06-2015, 22:40   

No i mam tylko 11 kanałów :D
_________________
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 06-06-2015, 23:23   

Jeśli Twój router nadaje z większą mocą niż ta dozwolona przepisami w Polsce, a w kartach Wi-Fi nie możesz jej podnieść do tego samego poziomu jak w routerze to nie ma większego sensu z punktu widzenia wydajności. Poza tym w znacznie większym stopniu zakłócasz inne sieci.
 
 
zenon 
light master

Dołączył: 09 Maj 2014
Posty: 76
Wysłany: 07-06-2015, 17:15   

Przy tym eterze, jak chcesz wydajnosc i stabilnosc to 5GHz lub kabel.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: