Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Alfa Computer Bydgoszcz. ODRADZAM! UWAŻAJCIE!
Autor Wiadomość
rimonka 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 06-06-2009, 12:35   Alfa Computer Bydgoszcz. ODRADZAM! UWAŻAJCIE!

co sie deszcz rozpada to netu nie ma. dzwonie a oni mi tlumacza ze cos im znow zalalo.

juz 2 razy problem ze niby mam zaleglosci w placeniu, sie okazalo ze cos tam niby nie z ich winy sie zle poksigowalo.

ra byla awaria to przyszedl pan, powiedzial ze nie wie co ma zrobic i poszedl. musialem wzywac czlowieka z serwisu, ktory po prostu koncowke kabla wymienil.

odradzam. ja sie skusilem na to ze maja nieco taniej swoje ceny. ale kolejny raz sie sprawdza ze nizsza cena zawsze jest kosztem czegos. W alfa computer z bydgoszczy ten koszt to jakosc uslugi.

takze zastanowcie sie pozadnie czy macie czas i chcec zeby potem dzwonic, jezdzic na Towarowa 36 i udowadniac ze to nie wasz wina, ze placicie itp.

p.s. ja osobiscie poleca UPC. serwis ok, net ok, tv ok. wszystko ladnie. moze ceny nie sa zachecajace. slabe promocje maja, ale serwis 24 h, zawsze pomoga.
 
 
piter777 
ultra master

Pomógł: 1 raz
Dołączył: 21 Lip 2008
Posty: 970
Skąd: Gdańsk Zaspa
Wysłany: 06-06-2009, 13:27   Re: Alfa Computer Bydgoszcz. ODRADZAM! UWAŻAJCIE!

rimonka napisał/a:
co sie deszcz rozpada to netu nie ma. dzwonie a oni mi tlumacza ze cos im znow zalalo.

juz 2 razy problem ze niby mam zaleglosci w placeniu, sie okazalo ze cos tam niby nie z ich winy sie zle poksigowalo.

ra byla awaria to przyszedl pan, powiedzial ze nie wie co ma zrobic i poszedl. musialem wzywac czlowieka z serwisu, ktory po prostu koncowke kabla wymienil.

odradzam. ja sie skusilem na to ze maja nieco taniej swoje ceny. ale kolejny raz sie sprawdza ze nizsza cena zawsze jest kosztem czegos. W alfa computer z bydgoszczy ten koszt to jakosc uslugi.

takze zastanowcie sie pozadnie czy macie czas i chcec zeby potem dzwonic, jezdzic na Towarowa 36 i udowadniac ze to nie wasz wina, ze placicie itp.

p.s. ja osobiscie poleca UPC. serwis ok, net ok, tv ok. wszystko ladnie. moze ceny nie sa zachecajace. slabe promocje maja, ale serwis 24 h, zawsze pomoga.
co do netu UPC np 15 mega za 90 zl a w promocji za 64 zl to chyba nikt lepszej oferty niema....
 
 
rimonka 
Klikacz

Dołączył: 06 Cze 2009
Posty: 2
Wysłany: 06-06-2009, 16:05   Re: Alfa Computer Bydgoszcz. ODRADZAM! UWAŻAJCIE!

[/quote] co do netu UPC np 15 mega za 90 zl a w promocji za 64 zl to chyba nikt lepszej oferty niema....[/quote]

no to chyba jest cos nie tak.. tam sa gwiazdki przy promocji i moze kolega nie odczytal.. ale jak sie zsumuje net i obowiazkowa telewizja (min. pakiet sredni) i pominie cene promocyjna ktora trwa chyba 3 miesiace.. to wychodzi ok 135 zl.

byc moze na roznych osiedlach jest roznie. tego nie wiem. choc jak widze nie ma podzialu jest ogolna oferta dla wszstkich.
 
 
Marek 
Moderator



Pomógł: 241 razy
Dołączył: 29 Lis 2004
Posty: 7120
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 06-06-2009, 17:04   

W upc nie ma obowiązkowej telewizji, za 90zł można wziąć od podpisać umowę od ręki bez zamawiania czegokolwiek więcej, bez żadnych zobowiązań i płacenia za cokolwiek ponadto.

Tak zwane promocje rzeczywiście się zazwyczaj nie opłacają,
Jak chcesz płacić mniej bierzesz nieco wolniejszy internet np taki 5/0,5 Mbita za 75zł lub 1024/128kbitów za 50zł

I nie ma czegoś takiego jak pakiet średni (chyba, że to jakaś specjalna oferta wynegocjowana z nimi indywidualnie).

UPC wcale nie jest też takie bezawaryjne - kiedyś bywały miesiące, że internetu co trzeci dzień nie było, na szczęście zazwyczaj szybko naprawiają, ale znam takich operatorów u których internet więcej nie działa niż działa - w porównaniu z nimi to można rzeczywiście powiedzieć, że jest super.
  marekd@jabberpl.org
 
Peterek 
plus master


Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Gru 2008
Posty: 513
Skąd: miasto J. Himilsbacha
Wysłany: 06-06-2009, 19:29   Re: Alfa Computer Bydgoszcz. ODRADZAM! UWAŻAJCIE!

piter777 napisał/a:
co do netu UPC np 15 mega za 90 zl a w promocji za 64 zl to chyba nikt lepszej oferty niema....


Witam

Lekko odbiegając od tematu (przepraszam) mnie martwi to co się dzieje na naszym internetowym rynku. Wygląda na to, że UPC Polska to jedyna w Polsce firma zainteresowana konkurencyjnością, jedyna firma która nie boi się pokazać swych witryn z krajów "starej" Unii polskim klientom.
W przypadku Tepsy prównanie np. z ofertą francuską Orange załamuje, u nas jest dziesięć razy wolniej i pięć razy drożej niż we Francji. Ofert 1Mbps-2mbps powszechnych w Tepsie w zachodniej Europie nie ma od wielu już lat.
Netia także zignorowała poczynania UPC, przyśpieszenie, od dawna zapowiadane do 4Mbps trudno uznać za rewelację.
:cry:

Pozdrawiam
 
 
narkoman 
plus master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 21 Lut 2006
Posty: 314
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 15-06-2009, 23:01   

też mi odkrycie, że alfa to g**no... zresztą już nawet na tym forum było kiedyś chyba pisane ;-)
_________________
 
 
 
Kondorro 
light master

Dołączył: 27 Maj 2010
Posty: 128
Wysłany: 23-10-2011, 18:38   

U mnie alfa od 3 -5 dni szaleje net25Mb/s a teraz mam aż 40-100Kb/s :) Szkoda gadać!
 
 
temp72 
Klikacz

Dołączył: 21 Kwi 2013
Posty: 1
Wysłany: 21-04-2013, 14:29   Alfa w bydgoszczy bez zmian - masakra :)

Szkoda czasu na opisywanie szczegółów. Ale post sprzed 3 lat a w Alfie jaki bajzel był taki jest a umowę radzę czytać dokładnie. Bardzo dokładnie. Ponadto polecam z całego serca podpisywać umowę w domu, nie w firmie, bo wtedy macie 10 dni na odstąpienie od umowy i zdobywacie czas na doczytanie umowy i poradzenie się bardziej obeznanych w temacie.
 
 
VanDark 
Klikacz

Dołączył: 29 Kwi 2015
Posty: 1
Wysłany: 29-04-2015, 23:48   Alfa AWACOM - czyli Arek Składaniec - sprytny zarabianiec.

A ja własnie radziłbym opisać szczegóły.
Opiszę zatem mój przypadek bo może takich osób jest więcej i szukam by dobrać się im do tyłka.

Problemy Alfy z zapewnieniem stałego dostępu do internetu znane są od lat. Oczywiście zawsze jest wina użytkownika :mrgreen: . ( Nawet dziś stojąc w kolejce do biura obsługi AWACOM nasłuchałem się co do praktyk pana Arkadiusza Składańca)

W 2009 r. moja klientka zgłosiła się do mnie o pomoc w związku z zawieszeniem usług przez firmę Alfa z powodu rzekomego omijania ograniczenia pasma. ( pozostawiam kwestie możliwości - skoro Alfa dawała takie możliwości czemu ich nie omijając w końcu to provider ) ale nie ważne. Jako innowacyjną technologie wdrożyli do użytku routery firmy Cisco. Problem wynikł z tego że klientka też miała router Cisco. Routery pogadały sobie po CDP i wykorzystując fastforward i arpe omineły ratelimit i acl. W sumie wina niczyja. Poprawna konfiguracja obu routerów załatwiłaby sprawę ale niestety nie poszło tak łatwo. Alfa swoje klienta swoje doszlo do wypowiedzenia umowy.

Sprawa niby się zakończyła.. ale słuchajcie tego. Alfa po 4 latach zażądała zapłaty za dostawę usług od 2009 roku do 2013. Ki chuj! :) I wykasowała babkę na ponad 4000 zł (40 x 70zł plus koszta ) bo ta biedna nie odnalazła kserokopii wypowiedzenia umowy.

Żal straszny, ale z tego co czytałem na necie Alfa i pan Składaniec przeżywali duży kryzys finansowy i i chyba sposób zasilenia kasy znaleźli w tych najbiedniejszych złodziejskimi sposobami. Może połączenie z AWACOM poprawi ich sytuację materialną ale praktyk i niskiego świadczenia usług chyba nie.
Odradzam całkowicie i przestrzegam.
 
 
bulek 
ultra master

Pomógł: 20 razy
Dołączył: 19 Lut 2008
Posty: 865
Skąd: 3city
Wysłany: 30-04-2015, 12:11   

VanDark napisał/a:
Routery pogadały sobie po CDP i wykorzystując fastforward i arpe omineły ratelimit i acl.

Może chciałeś coś ważnego przekazać swoim postem, ale to powyższe to bełkot do kwadratu. Jeśli tak twoja klientka (rozumiem, że przy twoim wsparciu technicznym) próbowała wyjaśnić sytuację, to nie dziwię się, że firma tego nie uznała.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 30-04-2015, 16:13   

VanDark napisał/a:
doszlo do wypowiedzenia umowy
VanDark napisał/a:
Alfa po 4 latach zażądała zapłaty za dostawę usług od 2009 roku do 2013
VanDark napisał/a:
I wykasowała babkę na ponad 4000 zł (40 x 70zł plus koszta ) bo ta biedna nie odnalazła kserokopii wypowiedzenia umowy.
Jakim cudem jakimikolwiek dostawca może świadczyć jakieś usługi tyle lat przy założeniu, że ktoś im nie płaci? Gdzie faktury lub rachunki, przecież musieli odprowadzać VAT. Jeszcze ciekawsze jest to uregulowanie rzekomej zaległości. Nie rozumiem tej historii.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,25 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: