Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Instalacja UPC - stary kabel i problemy
Autor Wiadomość
shade 
Klikacz

Dołączył: 04 Lis 2014
Posty: 11
Skąd: 3city
Wysłany: 15-02-2015, 17:52   Instalacja UPC - stary kabel i problemy

Przeprowadziłem się ostatnio w nowe miejsce, do domu jednorodzinnego, zgłosiłem sprawę do upc. przyjechał technik, stwierdził, że do domu podciągnięty jest stary kabel i on nie może podłączyć usługi z uwagi na to, że upc nie godzi się na instalacje na "Białym Kablu". Technik jednak stwierdził, że kabel jest ok, a poziom sygnału jest na tyle wysoki, że można by instalować 500mb + horizon + multiroom + tv analogowa i nadal było by ok.
Wczoraj dostałem informacje od UPC, że chcą 730zł za przeprowadzenie raptem~20m kabla - punkt rozdzielczy sygnały jest zaraz za moim płotem, dosłownie jakies 0,5-1m. Cena wydaje mi się absurdalna, gdyż kabel RG-11 kosztuje nie więcej niż 5zł za metr + dochodzą oczywiście inne koszta, ale według mnie cena takiej usługi powinna być przynajmniej 50% niższa.
Czy miał ktoś kiedyś taką sytuacje?

Zaproponowałem UPC kilka rozwiązań które według mnie wchodzą w grę:
-podłączenie usług na starym kablu na moją odpowiedzialność, nawet gdy parametry usługi miały być gorsze niż nominalne
-Zaproponowałem, że mogę zapłacić za tą usługę 200zł
-Przeciągnięcie kabla samodzielnie - kolega pracuje w firmie która robi okablowanie dla vectry i zaproponował, że możemy to zrobić razem za równowartość "kilku piwek" ;)

Zagroziłem im również, że oczekuje odpowiedzi do godziny 18 w poniedziałek, lub wypowiadam umowę, gdyż nie są w stanie zapewnić mi świadczenia usług bez ponoszenia dodatkowych kosztów.

Dodam jeszcze, że dom w którym mieszkam wynajmuję - nie jestem w stanie stwierdzić nawet na jak długo, gdyż posesja jest na sprzedaż, a ja mam mieszkać tutaj póki nie zostanie sprzedana - może to być kwestia miesiąca, albo kilku lat - tak czy inaczej uważam, że ponoszenie koszów przeze mnie w tym wypadku jest nie uzasadnione
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 29-03-2015, 23:36   

Pierwsze słyszę, żeby nie można było robić instalacji na "białym kablu" :lol: Standardowy kabel, na którym robi się instalacje, jest biały. UPC wszystkim podwykonawcom wciska swój kabel zamawiany u jednego dostawcy i wszędzie jest taki sam. Prędzej mogliby robić problemy z czarnym kablem, bo i takie się w niektórych miejscach spotyka (ale to chyba tylko RG6). Skoro jednak instalator uznał, że na tym kablu nie może nic podłączyć, to masz teraz niezłą kabałę. Jak znam upc to nie zgodzą się na podłączenie na "Twoją odpowiedzialność", bo wszystko co związane z instalacją musi być pod ich dyktando, zgodnie z ich wytycznymi i choćby miało działać bezproblemowo to i tak nie ustąpią ;)
 
 
eLO 
classic master


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Sty 2015
Posty: 227
Wysłany: 30-03-2015, 00:25   

sirkubas napisał/a:
Pierwsze słyszę, żeby nie można było robić instalacji na "białym kablu" Standardowy kabel, na którym robi się instalacje, jest biały.

Tak, ale wewnątrz budynku. Kolega shade pisał półtora miesiąca temu (sic) o kablu zewnętrznym. A tam UPC wymaga czarnego, żelowanego przewodu.
sirkubas napisał/a:
z czarnym kablem, bo i takie się w niektórych miejscach spotyka (ale to chyba tylko RG6)

Wiesz, że gdzieś dzwonią, tylko nie bardzo w którym kościele ;) Wszystkie kable, a przynajmniej te najbardziej popularne, z którymi miałem do czynienia, są produkowane w wersji "białej" i "czarnej". Nie tylko RG-6
_________________
 
 
sirkubas 
classic master

Pomógł: 3 razy
Dołączył: 29 Mar 2015
Posty: 226
Skąd: PL
Wysłany: 30-03-2015, 08:59   

Zewnętrzny też spotyka się biały, przynajmniej u nas i nikt nie wymaga jego wymiany. 2 miesiące temu mieliśmy podłączenie usług cyfrowych w domku dwurodzinnym na takim właśnie kablu i wykonaliśmy to :)
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 30-03-2015, 11:09   

Tylko kabel zawierający aluminium jest z żelem. Kabel, w którym ekran jak i rdzeń wykonane są z miedzi nie musi mieć żelu, może być biały (ale nie PCV) i też stosuje się go na zewnątrz. Ważne, aby powłoka kabla wykonana była z polietylenu (PE).
 
 
Czesiu189 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 04-04-2015, 21:27   

Chodzi o to ze kabel czarny stosowany w UPC moze byc stosowany pod ziemia i taki mial byc zastosowany u kolegi.A co do samej instalacji to UPC robi takie rzeczy za darmo.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2015, 21:44   

Aha, czarna ziemia to i kabel czarny według takiego pomyślunku :) Nie sam kolor jest istotny, bo to parametry decydują, czy nadaje się do zastosowań zewnętrznych. Ale faktycznie biały jest rzadko stosowany choć taki też jest.

[ Dodano: 04-04-2015, 22:44 ]
Robią za darmo, ale zażądali 730 zł :)
 
 
Czesiu189 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 04-04-2015, 21:54   

Ten kabelek o kolorze czarnym jest zrobiony z takiego materialu aby dobrze czul sie wkopany w glebe :) a bialy niestety taki super nie jest .takze technik mial racje.
Ostatnio zmieniony przez Czesiu189 04-04-2015, 21:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 04-04-2015, 21:55   

Czesiu189 napisał/a:
Nie ten kabel spelnia normy dzieki ktorym jest mozliwosc ciagniecia go pod ziemia.
Jakie normy? Poza tymi, które opisałam wyżej.

[ Dodano: 04-04-2015, 23:13 ]
Czesiu189 napisał/a:
Ten kabelek o kolorze czarnym jest zrobiony z takiego materialu aby dobrze czul sie wkopany w glebe :) a bialy niestety taki super nie jest .takze technik mial racje.
Jeśli sugerował się tylko kolorem jak Ty to niekoniecznie musi mieć rację. Przykładowy kabel "do ziemi" w kolorze białym: http://www.atel.com.pl/produkt.php?hash=07097
 
 
Czesiu189 
Klikacz

Dołączył: 04 Kwi 2015
Posty: 3
Skąd: Polska
Wysłany: 04-04-2015, 22:18   

Nie odpowiem Ci dokladnie na to pytanie ale napewno czarny jest stosowany do instalacji lecacych z LB do domu pod ziemia i nie chodzi tu o kolor.A zelowany kabel miedziany to jest ten stary kladziony jescze przez PTK i chyba najlepszy jak do tej pory.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,16 sekundy. Zapytań do SQL: 12
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: