Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cesja UPC
Autor Wiadomość
Ja1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: 25-02-2015, 09:07   Cesja UPC

Cześć,

Sprzedałem mieszkanie ale mam nadal ważną umowę z UPC i chcę uniknąć kary umownej bo nie wyczułem u nich postawy proklienckiej w takiej sytuacji:)
Może ktoś jest chętny na fajny pakiet w dobrej cenie?
Internet 30mb + TV Select HD.
Cena za pakiet to 70 zł.(bez promocji podobno ten pakiet kosztuje około 140 zł) Umowa jest ważna do 11.09.2015. Pewnie można ją kontynuować na tych zasadach dalej.

Koszty cesji po mojej stronie. tel 504044526

Pzdr
Łukasz

[ Dodano: 25-02-2015, 10:42 ]
Dorzucę miesiąc gratis :)
 
 
vito007 
classic master

Pomógł: 2 razy
Dołączył: 15 Maj 2009
Posty: 178
Skąd: Warszawa
Wysłany: 25-02-2015, 11:01   

Cytat z podobnego wątku:

" za Max Extra HD + Fiber Power 250 Mb/s płaci się obecnie 84,99zł. a z Select Extra HD wychodzi 69.99zł. a więc Twoja cena do rewelacji nie należy."
_________________
 
 
Ja1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: 25-02-2015, 11:40   

Czyli mam Ci to oddać za 1 zł?

Ja nie widzę na ich stronie oferty o której piszesz
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25-02-2015, 12:10   

Opcja nie jest zła szczególnie dla „nowych” – kwota nie powala (na plus -krótki termin do końca) a potem można już negocjować umowę w stylu WRU XX i inne.
 
 
j13 
light master

Dołączył: 29 Maj 2012
Posty: 59
Wysłany: 25-02-2015, 12:27   Re: Cesja UPC

A UPC nie uwzględnia faktu sprzedania mieszkania? Pokazujesz im akt notarialny sprzedaży (wiadomo że zamazujesz co ważne dane) i powinni to uwzględnić i umowę rozwiązać.
 
 
Ja1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: 25-02-2015, 12:30   

Wymieniłem z nimi korespondencję mailową i dzwoniłem na infolinię i twierdzą, że sprzedaż mieszkania nie ma dla nich znaczenia.
W tym tygodniu podjadę do ich punktu z prośbą o przeniesienie usług + akt notarialny i umowa najmu obecnego mieszkania(nie świadczą usług) i zobaczymy.
Ja bym z pocałowaniem ręki przeniósł tą ofertę ale się nie da i obecnie za sam internet Netii muszę płacić 49 zł za 10 mb bo zależy mi na umowie na kilka miesięcy.
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 25-02-2015, 13:00   

Ja1 napisał/a:
W tym tygodniu podjadę do ich punktu z prośbą o przeniesienie usług + akt notarialny i umowa najmu obecnego mieszkania(nie świadczą usług) i zobaczymy.
Jeżeli pod nowym adresem nie mają swojej infrastruktury to pozostaje jedynie ich powiadomić na piśmie o utracie tytułu prawnego do obecnego lokalu, jako załącznik ksero umowy sprzedaży mieszkania. I nic ponadto, żadne przeniesienie, czy wypowiedzenie ze swojej strony. Wtedy mogą rozwiązać umowę jednostronnie bez obciążania Cię kosztami.
 
 
Ja1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: 25-02-2015, 13:19   

Dzięki za podpowiedź. Do końca tygodnia im dostarczę takie pismo + tylko akt notarialny i zobaczymy.

Nie formułować tam żadnych próśb ani żądań? ;)
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 25-02-2015, 13:42   

Ostatnio bardziej restrykcyjnie podchodzą do tych spraw i niestety jak po dobroci nie uda się dogadać to albo cesja (jak znajdziesz chętnego) alba kara za zerwanie umowy (wysokość zależy od zniżek abonamentowych i czasu do końca umowy), ewentualnie płacenie mimo nie używania (czasami bardziej opłacalne niż zerwanie umowy przed czasem). Niestety nie mają obowiązku świadczyć usług pod nowym adresem na którym nie mają zasięgu i nie ma tu znaczenia, że już nie będziesz właścicielem starego lokum.
P.S. czasami nalicza karę ale w mniejszej wysokości niż by wynikało z umowy typu 200 PLN – warto przeliczyć (rozważyć).
 
 
Susane
[Usunięty]

Wysłany: 25-02-2015, 14:09   

Formalnie poinformować tylko o braku praw do lokalu i czekać na rozwój sytuacji. Mogą zignorować, ale to ryzykowne, bo taki rachunek wystawiony po fakcie siłą rzeczy jest fikcyjny (nie ma prawa do lokalu - nie można danej osobie świadczyć tam usług), czyli przestępstwo skarbowe i poważne konsekwencje w przypadku poinformowania odpowiedniej instytucji. Dlatego sami rozwiązują umowy. Ale najczęściej starają się nakłonić klienta, aby on to zrobił (cesja, przeniesienie, wypowiedzenie), bo wtedy skutek prawny jest zupełnie inny - klient ponosi koszty.
 
 
Ja1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: 25-02-2015, 14:14   

Tak zrobię. Na infolinii też tak radzili, a w korespondencji mailowej Pan ciągle powtarzał "tylko cesja":)
Kara to prawie 380 zł czyli trochę mniej niż płacenie do końca.
Jeśli będę musiał zapłacić 380 zł kary to choćby mi dawali maksymalny pakiet w przyszłości za 1 zł to i tak nie biorę - sprawy honoru ;)
 
 
Mordimer 
light master

Dołączył: 08 Kwi 2011
Posty: 84
Wysłany: 28-02-2015, 01:55   

Trzeba było sprzedać chatę z internetem.
 
 
Ja1 
Klikacz

Dołączył: 25 Lut 2015
Posty: 6
Wysłany: 02-03-2015, 08:02   

W tym przypadku to nie wchodziło w grę.
Znalazł się chętny na cesję i już po sprawie.
 
 
jacek12 
classic master

Dołączył: 22 Paź 2011
Posty: 181
Wysłany: 13-05-2015, 09:44   

backlit napisał/a:
(...)
P.S. czasami nalicza karę ale w mniejszej wysokości niż by wynikało z umowy typu 200 PLN – warto przeliczyć (rozważyć).


moglbys nakreslic bardziej ta kwestie ? czy to jest jakas kwota wynikajaca z jakichs regulaminow/umow ?
 
 
backlit 
plus master


Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Wrz 2011
Posty: 427
Skąd: Śląsk
Wysłany: 13-05-2015, 12:55   

Ewentualna kara wynika wprost z regulaminu promocji a konkretnie przyznanych ulg. Oczywiście strony mogę się porozumieć i kara może być anulowana lub zapłacona w części czy tez rozłożona na raty. Warto napisać zgrabne pisemko z sensownymi argumentami (przeprowadzka, sprzedaż mieszkania itp.). Warunki umowy, promocji negocjujemy – nic nie szkodzi na przeszkodzie żeby negocjować wysokość kary. Nie jest to łatwe ale możliwe. Raz miałem taki przypadek – zaproponowałem 3 – krotność wysokości abonamentu (a płaciłem 80 zeta) na co przystali. W sumie wyszło 240 zł zamiast około 900 zł. Cesja była by łatwiejsza i tańsza ale nie było chętnych:D
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,26 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: