Forum MediaSwiat Strona Główna
FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Może by tak petycja w sprawie skrzynki i miejsca na www ??
Autor Wiadomość
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 27-01-2005, 21:12   

Kotlet: uh, "bo ja tak mówię" nie jest jeszcze argumentem. Utrzymuj poziom dyskusji na jakimś niezerowym poziomie następnym razem, co? ;-)

volk3r: fajny avatar (wspominałem?). I tak - PHP + MySQL byłoby przydatne, ale raczej mało realne. Face the facts.

BTW, ja bym chciał pokoju na świecie.
 
  maciej@lebkowski.info
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-01-2005, 21:23   

Puck napisał/a:
volk3r: fajny avatar (wspominałem?). I tak - PHP + MySQL byłoby przydatne, ale raczej mało realne. Face the facts.

Niom - avatar lepszy niz super ;)
A php+sql na www chellowym (dla uzytkownikow) raczej nie ma co liczyc, choc nie ukrywam, ze bardzo by sie przydalo.

Jacek
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 27-01-2005, 22:25   

ale zwiększenie pojemności ftpa dla www raczej problemem być nie powinna tym bardziej, że wydaję mi się, że 95% użytkowników i tak z nich nie korzysta. Sam mam conajmniej 10znajomych, o których na bank mogę powiedzieć, że nie wiedzą nawet o skrzynce
 
 
Jacek 
Administrator


Pomógł: 45 razy
Dołączył: 31 Paź 2004
Posty: 1441
Skąd: Warszawa
Wysłany: 27-01-2005, 22:38   

ZyGmUnT napisał/a:
ale zwiększenie pojemności ftpa dla www raczej problemem być nie powinna

Podobnie myslalem, dopoki nie przeliczylem.
Nie wiem ilu klientow ma UPC w Polsce, ale zakladam, ze niech bedzie to 40000.
Aktualnie 40000 * 10MB = 400GB. Sprobuj teraz ta liczbe zwiekszyc 5 razy (do 50MB). Na jakich nosnikach bedzie to trzymane? A dolicz jeszcze do tego skrzynki pocztowe, ktore rowniez maja pod 10MB...
Owszem, mozesz zakladac, ze nie wszyscy wiedza/korzystaja, ale firma musi byc przygotowana na pomieszczenie conajmniej 70% maksymalnych mozliwosci (choc tutaj rowniez nie wiem jak wygladaja statystyki zajetosci www i poczty).
Cytat:
wydaję mi się, że 95% użytkowników i tak z nich nie korzysta. Sam mam conajmniej 10znajomych, o których na bank mogę powiedzieć, że nie wiedzą nawet o skrzynce

No i ja tez np: z www nie korzystam na codzien, ale jest tam zajete 99% (lub nawet wiecej) :)
Poprostu traktuje to jako cos w rodzaju archiwum, do ktorego czasami moze sie ktos odwolac.

Jacek
 
 
ZyGmUnT
easy master

Dołączył: 26 Sty 2005
Posty: 47
Wysłany: 27-01-2005, 22:55   

tyż korzyżastam z tego wolnego ftpa i mam zajęte 99,9% ale jak już pisałem jestem jedną osobą na 10, która z tego korzysta.

A co do tych nośników, na których będzie to trzymane to przecierz nikt nie każe żeby to był jeden. Koszt dysku SATA 200gb to będzie jakieś 500zeta dorzućmy tak ze 200zeta bo załóżmy, że mają to być dyski na "scazę". Koszt pomnózmy razy 10 - 7tysiaków. Myślisz, że takiego molocha jak UPC na to nie stać ?? Ja uważam, że stać tym bardziej, że stać ich na utrzymywanie kompa na którym postawiony jest serrwer cs'a 1.5 ( ip 81.18.192.9 ), który od ponad półroku stoi bezużytecznie bo ten cs'a odszedł do lamusa i nie można już się do niego podłączyć gdyż wyłączono serwery autoryzacji. Ponadto obok tego serwera, stoi drugi sprzęt, na którym stoi ftp na którym są nie standartowe mapy do tego serwera cs'a ( ip 81.18.192.29 ). Ponieważ ten sprzęt ażeby nie lagować przy 20graczach i obstawiając po tym od kiedy ten serwer stoi zakładam że był postawiony dawno temu ale komp był dobry czyli kosztowny - załóżmy że w sumie e dwa serwery były warte około 5tyś złoty a teraz nikt z nich nie korzysta.

Reasumując - jeśli UPC/chello stać na utrzymywanie takich niepotrzebnych serwrów to uważam iż stać ich na to aby zwiekszyć wielkość miejsca dla www. Natomiast technologia do obsługi tak dużych pojemności juz istnieje i działa nawet w polsce ( n.p. darmowe gigabajtowe skrzynki na interii i o2 )
 
 
Puck 
classic master


Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lis 2004
Posty: 294
Skąd: From the Light
Wysłany: 28-01-2005, 06:57   

Myślę, że UPC ma mniej niż 40K klientów. stawiałbym na połowę tego. ;-)
 
  maciej@lebkowski.info
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Komentarze napisane przez użytkowników tego forum są ich prywatnymi opiniami.
Wortal chelloPL oraz MediaŚwiat jak również żaden z administratorów/moderatorów nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,22 sekundy. Zapytań do SQL: 13
Polecane serwisy

Grupa


Aktualności: